MĚSTSKÝ FOTBALOVÝ STADION V TURNOVĚ HOSTIL ŠLÁGR KOLA (VIDEO)

0

FOTBAL / Přes tisíc diváků bylo zvědavo na souboj Turnova s přepeřským nováčkem. Derby samotné toho krom velmi slušné návštěvy a dobrých výkonů obou gólmanů příliš nenabídlo, takže se díky konečné remíze muselo o bodovou prémii rozhodovat v rozstřelu ze značky pokutového kopu. A ten zvládli lépe hosté z Přepeř. V Jenišovicích nováčka A třídy přetlačila zkušenější Lomnice. Podzimní rozjezd hlásí také OFS Semily.

* FK Turnov – FK Přepeře 1:2 (1:0). Branky 7. Papoušek – 58. Vrabec (pk), rozhodčí Šob, ŽK 1:2, diváků 1020. Turnov: Špína – Tvrdý, Šimek, Kordík, Beníšek – P. Havel, Papoušek (51. Hauer), Benek, Cigánek (85. Š. Havel) – Horák – Houžvička (14. Taneček), Přepeře: Hyka – Krasnický, Vrabec, Nesvadba, Petřík – Ježek, Bína, Marek Sedláček, Vaníček – Synek (90. Zezulka), Novotný (73. Schubert).

Stále výtečný internacionál Papoušek v dresu Turnova

Pestrou diváckou kulisu naladil první poločas sousedského derby, v kterém se rušné momenty střídaly téměř pravidelně na obou stranách hrací plochy. Už v 7. minutě potvrdil svou roli klíčového hráče Papoušek, který v přímém souboji se svým bývalým brankářem Hykou sice až na potřetí, ale přece jen uklidil míč za jeho záda – 1:0! Proti přepeřské posile se pak ani zblízka neprosadil Houžvička, kdežto na druhém pólu hřiště magnetickou náruč Martina Špíny nejpilněji zaměstnával Synek. Nová turnovská jednička musela vzápětí čelit samostatnému nájezdu Ježka, jehož tutovka po následném rohu skončila rovněž na jeho hrudním koši spolehlivě přišpendlená rukavicemi. Tribuna poté jen zahučela, když na Papouškův nacvičený trestňák jen o pár centimetrů nedosáhl nabíhající Kordík. Ve 22. minutě skončila perfektní křížná nahrávka až u internacionála v turnovských službách, ale ten míč u zadní tyče dloubnul mimo brankovou konstrukci hájenou Hykou. Ve 28. minutě předvedl svou dobrou kopací techniku přepeřský Novotný, ale jeho standardka jenom ovála levý horní růžek šibenice nad Špínou.
Po brzkém střídání Papouška v druhé půli se z placu pomalu začal vytrácet fotbal a přibývat emoce. Ty vyvrcholily v 57. minutě, když hodně dlouho váhající hlavní sudí Šob odpískal pokutový kop proti Turnovu, který s přehledem proměnil v průběžnou remízu stoper Vrabec. Obrat mohl zařídit v 64. minutě Petřík, ale skrz výborného Špínu přes veškerou svou snahu balon ani v pádu neprocedil. O chvíli později tak mohl ve vyložené pozici učinit Synek, ale jeho koncovka se jen lehce otřela o boční síť. Čtvrthodinu před koncem cílil do těchto prostor svým pokusem Bína, ale Špína jeho gólovou střelu stačil vyrazit. Tři body mohl Turnovu zařídit střídající Štěpán Havel, ale ani Hyka se už pokořit nedal.

Když hned dva úvodní pokusy rozstřelu ze strany domácích skončily na tyči, většina diváků, co na rozdíl od těch asi dvou set, co nepochopitelně odešli ještě před penaltovým vrcholem duelu (!?), už víceméně věděla, komu bude bod navíc připsán.

Ostatní výsledky: Horky – Čáslav 0:1np, Olympia HK – Mšeno 1:5, V. Hamry – Pardubice B 4:1, Č. Brod – Trutnov 5:1, Náchod – V. Mýto 0:1np, Slatiňany – Benátky 0:1np, Dvůr Král. – Kolín 0:1.

Premiéru na turnovské divizní lavičce si jako hlavní trenér odbyl Jan Flachbart (vpravo)

I. A TŘÍDA

Protože krajský přebor a I. B třída startují až příští týden, z našich zástupců si svůj křest ohněm odbyly v derby s Lomnicí Jenišovice.
* TJ Sokol Jenišovice – FC Lomnice nad Popelkou 2:3 (1:2). Branky 17. Žák, 84. Marek Randák (pk), rozhodčí Paulus, ŽK 3:2, ČK 1:0, diváků 70. Sestava: Cejnar – Marek, Vích, Bubák, Holeček – Resl (65. Pekař), V. Hurt, Matěj Randák, D. Hurt – Žák (78. Hradecký), Marek Randák.
Premiéra ve vyšší soutěži se domácím příliš nevyvedla, byť s favorizovanými hosty měli minimálně na bod. Skóre utkání otevřela v 10. minutě z pozice favorita Lomnice, když Cejnara překonal Dlouhý. Nováčkovi nabídnul snadné vyrovnání svou chybou v rozehrávce po chvíli lomnický brankář Přibyl, a Žák ji s přehledem využil. Jenomže pak jindy spolehlivý Matěj Randák poslal pokutový kop vysoko nad lomnickou bránu, a to hosté potrestali Starým. V 54. minutě byl z placu vykázán po druhém žlutém napomenutí V. Hurt a Lomničtí svou přesilovku využili k navýšení náskoku pěkným, a hlavně přesným obstřelem Cejnara zkušený Gaubman, kterému míč do střelecké pozice naservíroval od lajny Císař. Jiskřičku naděje alespoň na první bod pro Jenišovice vykřesal v 84. minutě Marek Randák, který za rodinu penaltu tentokrát proměnil, ale přes veškerou snahu si už zkušení hosté zisk všech tří mistrovských bodů ohlídali.

Ostatní výsledky: Mšeno B – H. Branná 3:0, Kr. Studánka – Hejnice 1:3, Semily – Ruprechtice 1:5, Mimoň – FC Pěnčín 1:3, Rynoltice – Desná 5:1, Doubí – Stráž p. R. 5:2, VTJ Rapid – Košťálov/Libštát 1:2 (1:2) Sádek, Holovič (pk).

OKRESNÍ KOPANÁ

Zatímco na Jablonecku se do balonu kopne až 1. září, na Semilsku už mají napilno a rozjely se jak přebor, tak i soutěž.

* Semilsko – OP: Mírová p. Koz. 2 N. Ves 3:0 (2:0) P. Dvořák (pk), Škoda, Červinka, Vysoké – Jilemnice 0:3, Martinice – Poniklá 4:0, Libštát – Mříčná 3:1, H. Branná – Stružinec 4:1, Studenec – volno.

* Semilsko – OS: Rovensko B – Bozkov B 5:1 (3:1) Špringl, Zajíc, Hanzl, Mikule, Novotný, Studenec B – Přepeře C 3:2 (0:2) Císař, Bakoš, Víchová – Tatobity 1:0 (0:0), Horka – Benecko 2:4, Future – Zál. Lhota 5:2, Košťálov/Libštát C – Kruh 1:0.