Víkendové pozvánky

0

O víkendu se do Českého ráje rozjede parní vlak (ZDE), v sobotu se konají jubilejní třicáté Slavnosti svijanského piva (ZDE). Po letech se na silnice Turnovska vrací automobilový závod Rally Bohemia (ZDE).

Pátek 12. července
* DAMÚZA PRAHA – DETEKTIV LUPA A TAJEMNÁ VĚŽ. Vydejme se s detektivem Lupou do jedné zapomenuté vesnice, kde se skrývá tajemná věž! Divadlo, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.

Sobota 13. července
* KLOKOČSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL. Náves v Klokočí od 12.00 do soboty 4. hodin. Hrají: Taneční a swingový orchestr ZUŠ Železný Brod, Big Band Železný Brod (swing), Always (rock, Železný Brod), Jamaron (crossover, Praha), The Peanuts (rock, Benešov u Semil), Anarchia (metal-rock, Turnov), Hush (Liberec), URIAH HEEP (nejlepší revival kapely v Evropě), Adaptace (Turnov). Vstupné dobrovolné. Bohaté občerstvení.
* SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA. Nejstarší pivní slavnosti v republice slaví třicátiny! Od 13.00 hodin v areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě – 18 skupin a interpretů na třech pódiích – mj. Jelen, Trautenberk, TheTapTap, Walda Gang, Krucipüsk a stálice české populární hudby Marie Rottrová, 15 druhů piv. Vedle nabitého hudebního programu hosty očekává i celá řada doprovodných akcí pro celou rodinu. Krátce po setmění oblohu nad areálem rozzáří tradiční ohňostroj. Kompletní program na www.slavnostisvijanskehopiva.cz.
* DŮM PŘÍRODY V DOLÁNKÁCH: Den s ornitologem – pozorování ptáků a procházka kolem Jizery (od 6.00 do 14.00 hodin).
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: VARHANNÍ SOBOTA. Při prohlídce kaple varhaník Radek Rejšek zahraje na původní zámecké varhany.
* STEVIE WONDER – INNERVISIONS. 16. studiové album amerického hudebníka zařadil časopis Rolling Stone na 23. příčku žebříčku 500 nejlepších alb všech dob. Poslechový večer, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.

Sobota 13. a neděle 14. července
* DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH: DNY LIDOVÉ ARCHITEKTURY LIBERECKÉHO KRAJE 2019. V rámci programu proběhnou komentované prohlídky expozice „Zrození, svatba, smrt“ a ukázky řemeslné výroby – výroba štípaného šindele, předení na kolovratu ad. Od 9.00 do 17.00 hodin, vstup zdarma.
* LIBUNECKÉ DŘEVOSOCHÁNÍ – 4. ročník. Řezbáři budou svá díla tvořit z kmenů stromů pod širým nebem nejen motorovou pilou, ale i dláty. Dále se můžete těšit na „předváděčku“ motorových pil značky Stihl. Pro nejmenší tu budou připraveny kreativní dílničky a samozřejmostí bude stánek s občerstvením. Akce se koná na farmě Novotných v Libunci (mezi Hrdoňovicemi a Libuní) v sobotu od 10.00 do 17.00 hodin a v neděli od 10.00 do 14.00 hodin, vstupné dobrovolné.

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.