ČERVENCOVÉ (PRÁZDNINOVÉ) KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Turnovské léto. Každý den na Turnovsku nějaká aktivita, kde kromě návštěvníků budou vítáni i místní. Jízdy parních vlaků, koncerty, divadla, akce pro děti. Ožívají Trosky i Valdštejn. Koná se oblíbená přehlídka dechovek na Žehrově, v Dolánkách, na autobusovém nádraží Na Lukách a v Klokočí budou hudební festivaly. Uskuteční se jubilejní ročník Slavnosti svijanského piva, či dny lidové architektury. A také akce v nové knihovně v Turnově na nádraží, letní kino promítá na Troskách, koná se Magický Turnov či letní Festival na Jizeře, v závěru měsíce potom největší festival v regionu – Benátská!

TURNOVSKÉ LÉTO 2019, AKCE NA KAŽDÝ DEN V TÝDNU
* Pondělí: Prohlídky turnovských kostelů (od 14.00 hodin), prohlídka hradu Valdštejna s loupeživým rytířem (11.00, 13.00 a 15.00 hodin), komentovaná prohlídka galerie Granát (9.00–17.00 hodin).
* Úterý: Den s mineralogem v Muzeu Českého ráje, prohlídka synagogy a židovské čtvrti (od 10.00 a 14.00 hodin – sraz u synagogy), prohlídka hradu Valdštejna s princeznou (11.00, 13.00 a 15.00 hodin), řemeslná dílna v restauraci BBejby v Žižkově ulici (14.00–18.00 hodin).
* Středa: Prohlídky turnovských kostelů (14.00), prohlídka hradu Valdštejna s loupeživým rytířem, řemeslná dílna v restauraci BBejby v Žižkově ulici (14.00–18.00 hodin).
* Čtvrtek: Prohlídka hradu Valdštejna s princeznou, loutkové divadlo a dílny pro děti odpoledne v restauraci BBejby.
* Pátek: Komentovaná prohlídka galerie Granát a „kamenářská“ prohlídka města (od 14.00 hodin, sraz v infocentru), večery s hudbou a divadlem před Střelnicí.
* Sobota: Jízdy historických vlaků, prázdninové řemeslné soboty v Muzeu Českého ráje, poslechové večery před Střelnicí.
* Neděle: Prohlídka kostela sv. Jana Křtitele v Nudvojovicích (9.00–12.00), loutkáři hrají pro děti na Dlaskově statku, komentované prohlídky domu přírody v Dolánkách.
Podrobnosti na www.infocentrum-turnov.cz.

JÍZDY HISTORICKÝCH VLAKŮ
Vlaky jedou každou prázdninovou sobotu a také 5. července. Trasy: Turnov – Rovensko pod Troskami a zpět a Turnov – Semily a zpět.
Z Turnova vlaky vyjíždějí v 9.00 hodin, zastavují na všech zastávkách na trase, příjezd do Rovenska p. Tr. v 9.33 hodin. Odjezd v 10.30 hodin, příjezd do Turnova v 11.05 hodin.
Směr Semily vlak z Turnova vyjíždí ve 13.32 hodin, do Semil přijede ve 14.34 hodin. Odjezd je v 16.13 hodin, příjezd do Turnova v 17.06 hodin.
* MOTOROVÝM VLAKEM ČESKÝM RÁJEM. Vlak je tažený legendární lokomotivou řady T 334 „Rosnička“. Jízdy se konají: 5. 7., 6. 7., 20. 7., 3. 8., 10. 8. a 24. 8.
V Rovensku p. Tr., Turnově a v Semilech bude na motorový vlak navazovat vyhlídkový historický autobus, který vás zaveze na zajímavá místa po okolí. Z Rovenska je připravena vyhlídková jízda ke Troskám (příjezd zpět vždy před odjezdem vlaku), v Turnově se podíváte na Hrubý Rohozec, Sychrov a do Svijan, v Semilech vyjedete na Kozákov.
* PARNÍM VLAKEM ČESKÝM RÁJEM. Vlak s historickými vagony je tažený parní lokomotivou řady 310 „Babička“. Jízdy se konají: 13. 7., 27. 7., 17. 8. a 31. 8. V době pobytu vlaku v Rovensku p. Tr., Turnově a Semilech se v divadelním voze hraje pro děti loutkové divadelní představení.
Podrobnosti najdete na speciálních internetových stránkách www.vlakemrajem.cz.

LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU V DOLÁNKÁCH
Každou prázdninovou neděli vždy v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin. Jednotné vstupné 35 Kč.
* 30. června PERNÍKOVÁ CHALOUPKA, hraje LS Na Židli Turnov.
* 7. července KAŠPÁREK A PRINCEZNA, hraje BOĎI Jaroměř.
* 14. července O ZATOULANÉ PÍSNIČCE, hraje Divadýlko Matýsek Rynoltice.
* 21. července TŘI PRASÁTKA A VLK, hraje LS Na Židli Turnov.
* 28. července ČERVENÁ KARKULKA aneb polepšený vlk, hraje LS Na Židli Turnov.
* 4. srpna DIVOKRAJ, hraje LS Šíro Lázně Bělohrad.
* 11. srpna ČERVENÁ KARKULKA, hraje Divadlo Bořivoj Praha.
* 18. srpna POHÁDKY O PEJSKOVI A KOČIČCE, hraje LS Na Židli Turnov.
* 25. srpna O SLEPIČCE KROPENATÉ, hraje LS Na Židli Turnov.

MUZEUM ČESKÉHO RÁJE V TURNOVĚ
Skálova 71, www.muzeum-turnov.cz. V červenci a v srpnu otevřeno denně od 9.00 do 17.00 hod.
Doprovodný program:

* DNY S MINERALOGEM. Zážitkový program s geologickou tematikou (nejen) pro děti. Každé úterý v červenci a srpnu vždy od 9.00 do 17.00 hod. Venkovní areál muzea před Kamenářským domem.
Odlévání a barvení zkamenělin ze sádry, objevování pokladu – rýžování českých granátů a olivínů pomocí rýžovacích pánví, hledání drahých a rudních kamenů ve štěrkové drti, paleontologické objevy – odkryjte kostru dinosaura. Pro starší děti – dobývání drahých kamenů z horniny pomocí kladívka a majzlíku. Geostezka.
Rozšíření:
– 2. 7. a 6. 8. Řezání a broušení achátů
– 9. 7. a 13. 8. Povídání o horninách a minerálech Českého ráje

* PRÁZDNINOVÉ ŘEMESLNÉ SOBOTY – MOZAIKA ŘEMESEL
Muzeum Českého ráje v Turnově – Kamenářský dům
6. 7. Textilní hrátky – zdobení textilu barevnými tiskátky
13. 7. Kostěné knoflíky – výroba knoflíků a ozdob z hovězí kosti
20. 7. Skleněný ptáček – tiffany technika
27. 7. Drátěný věšáček – výroba dekorace z drátu a korálků
3. 8. Bylinková mastička – výroba přírodní masti a povídání o bylinkách a léčitelství
10. 8. Vlněné kvítí – výroba plstěných květin
17. 8. Drobnosti z pediku – výroba dekorací z přírodního materiálu
24. 8. Dřevěné hračky – řezbářská dílna

CÍLOVÁ STANICE KNIHOVNA
Letní multižánrové kulturní pásmo knihovny na vlakovém nádraží. Vždy od 18.00 hodin. Knihovna Turnov II, Nádražní 1296, tel. 484 840 055.
* Středa 3. července: Český ráj známý a neznámý. Jedinečná přednáška cestovatelky a fotografky Pavly Bičíkové o Českém ráji, jak ho neznáme!
* Středa 10. července: Jedinečný Český ráj. RNDr. Zdeněk Mrkáček popovídá o tom, jak vnímá region Českého ráje. Zaměří se především na faunu a flóru této oblasti.
* Středa 17. července: Hrad Valdštejn a výročí husitské revoluce. Přednáška Radima Štíchy o hradu Valdštejn se především zaměří na husitské období – s tím je totiž spojené obsazení hradu husity a významné výročí tohoto roku.
* Středa 24. července: Zajímavé geologické lokality Českého ráje. Geolog Jan Bubal z Muzea Českého ráje nám představí krásné lokality našeho regionu, tak jak je neznáme.
* Středa 31. července: Adina Atlas a Peprmintová Slunce na nádraží. Koncert turnovské rockové kapely přímo v knihovně na vlakovém nádraží!

ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI
Prázdninový program:
* Úterý od 14.00 do 18.00 hodin – BALONKOVÁNÍ pro děti, které si z balonků vytvoří různá zvířátka a další umělecká díla.
* Středa od 14.00 do 18.00 hodin – PIZZA ŠKOLKA. Děti si za pomoci zkušeného pizzare samy upečou pizzu.
* Čtvrtek – LOUTKOVÉ DIVADLO od 17.00 hodin (hrají Čmukaři) a KREATIVNÍ DÍLNIČKA od 16.00 do 19.00 hodin.

REKREAČNÍ STŘEDISKO PALDA V ROVENSKU POD TROSKAMI
LETNÍ KINO CAMPING V RÁJI
Letní kino bude promítat v Rekreačním středisku Palda (Liščí Kotce 10, Rovensko pod Troskami) každý čtvrtek od 21.30 hod. Vstupné dobrovolné, občerstvení včetně grilovaných pokrmů zajištěno. Těšíme se na vás, deku k sezení sebou.
* 18. 7. Adéla ještě nevečeřela
* 25. 7. Rozpuštěný a vypuštěný
1. 8. Hoří, má panenko
8. 8. Kulový blesk
15. 8. Ostře sledované vlaky
22. 8. Černý Petr
29. 8. Pane, vy jste vdova
Po celé léto je denně v Rekreačním středisku v Rovensku pod Troskami pro veřejnost otevřena restaurace, která nabízí kromě teplých pokrmů a chlazených nápojů také grilované speciality. Otevřeno po-st 8.00-10.00 a 16.00-20.00, čt-so 8.00-21.00, ne 8.00-10.00 a 12.00-18.00 hodin.

NABÍDKA NA JEDNOTLIVÉ DNY:

Pondělí 1. července
* ZÁMEK SYCHROV: PYGMALION. Divadelní představení souboru divadla z Mladé Boleslavi. Nádvoří zámku od 20.30 hodin.

Pondělí 1. až úterý 9. července
* HUDEBNÍ FESTIVAL a LETNÍ HUDEBNÍ KURZY B. MARTINŮ a L. JANÁČKA – TURNOV 2019, 29. ročník (v Turnově 14. ročník) festivalu a letních interpretačních kurzů proběhne v základní umělecké škole. Součástí kurzů jsou koncerty, které najdete na stránkách školy www.zusturnov.cz.

Středa 3. července
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: TROSKINO aneb Letní kino na hradě Trosky. Koná se každou prázdninovou středu. Více na www.hrad-trosky.eu.

Středa 3. až neděle 7. července
* HRAD VALDŠTEJN: HRADECKÉ KOMORNÍ TUCTETO. Tradiční valdštejnský host, který obohatí a zpříjemní návštěvníkům prohlídky svým bohatým repertoárem. V sobotu 6. července proběhne od 18.00 hodin večerní koncert.

Středa 3. a čtvrtek 4. července
* ZÁMEK SYCHROV: KRÁS(K)A NA SCÉNĚ. Divadelní představení souboru divadla z Mladé Boleslavi. Nádvoří zámku od 20.30 hodin.

Čtvrtek 4. července
* JAROSLAV KLÁPŠTĚ: ODVAHA REALITY. Výstavu obrazů a grafiky uspořádá Muzeum Českého ráje k výročí úmrtí umělce. Jaroslav Klápště je solitérem malby 2. poloviny 20. století a svým výtvarným přístupem a tvrdošíjným lpěním na reálném základu své malby se odlišuje od experimentálních výtvarných proudů tohoto období. Celoživotně se zabýval dvěma náměty, které se pevně váží k rodnému Podkrkonoší, obci Čikvásky u Semil a krajině Českého ráje, krajinomalbou a malbou zátiší. Právě tyto dvě oblasti jeho tvorby budou představeny na výstavě.
Jaroslav Klápště se narodil roku 1923 v Záhoří u Semil. Po smrti svého otce žil u svých prarodičů v obci Čikvásky, během gymnaziálních let pak se svou matkou v Turnově. Bezprostředně po maturitě nastoupil na nucené práce na železnici. S koncem druhé světové války nastoupil na Uměleckoprůmyslovou školu v Praze do ateliéru prof. Františka Tichého a později prof. Emila Filly. Po ukončení studií a vojenské služby se vrací Jaroslav Klápště do Turnova a na Čikvásky, které navštěvoval po celý zbytek života. Základními tématy tvorby Jaroslava Klápštěho se staly zátiší a krajinomalba. Zlomovou událostí v jeho výtvarném životě byla v polovině 70. let minulého století návštěva starého Mostu. Město bylo tehdy předurčeno k zániku z důvodu důlní činnosti. Právě zde počaly Klápštěho typické vířivé kompozice lidí, předmětů, bortících se domů a křivolakých linií. Kromě olejomalby se J. Klápště intenzivně věnoval i grafice. Přímo mistrně využíval techniku suché jehly. Vernisáž výstavy proběhne od 17.00 hod. Úvodní slovo – kurátorka výstavy Lenka Patková, Výstava potrvá do 15. září.
* HRAD VALDŠTEJN: NOČNÍ PROHLÍDKA HRADU. Zažijte tajemnou atmosféru hradu při nočním osvětlení. Prohlídky jsou doplněny dalším doprovodným programem. Nutná předchozí rezervace a baterky na cestu zpět (tel. 739 014 104, 733 565 254). Začátek v 19.30 hodin.

Pátek 5. července
* TURNOVANKA. Poslechový a taneční podvečer s oblíbeným dechovým orchestrem zdaleka nejen pro seniory. Koncert, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.
* HRADECKÉ KOMORNÍ TUCTETO, koncert pěveckého sboru v kostele sv. Václava v Rovensku p. Tr. od 19.00 hodin.

Pátek 5. a sobota 6. července
* HRAD VALDŠTEJN: RYTÍŘI NA VALDŠTEJNĚ. Historické souboje v podání skupiny historického šermu Rytíři turnovského meče vždy od 9.00 do 17.30 hodin.
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: MÓDA SEDMI STALETÍ. Tradiční kostýmované prohlídky, kde v každé místnosti uvítá návštěvníky průvodce v historickém kostýmu z různých období. Viz www.zamek-hrubyrohozec.cz.

Sobota 6. července
* 41. ROČNÍK PŘEHLÍDKY DECHOVÝCH HUDEB. Vystoupí pořádající dechovka Český ráj pod vedením kapelníka Jaroslava Raulina, Broďanka ze Železného Brodu s kapelníkem Rudolfem Müllerem, Táboranka z Košťálova s kapelníkem Jiřím Jínou a Podzvičinka z Bílé Třemešné, kterou vede kapelník Karel Semerák.
Podruhé bude přehlídka pořádána v areálu U Rybníka na Žehrově. Začátek ve 14.00 hodin.
* DŮM PŘÍRODY V DOLÁNKÁCH: Tunisko – cestovatelská přednáška Petra Jenče od 17.00 hodin.
* TURN-OFF ROCK FEST 2019 OPEN AIR – 4. ročník. Turnovem se opět rozezní struny kytar v rámci čtvrtého ročníku rockového festivalu. Festival startuje ve 14.00 hodin na turnovském „autobusáku“ Na Lukách. Pro návštěvníky bude připravena spousta skvělých kapel, jídlo a pití co hrdlo ráčí, různé soutěže o zajímavé ceny, pro děti zde bude skákací hrad a dalších. Vystoupí kapely: AnarchiA, AC/DC Bon Scott Memorial Band, Snap Call, Silent Session, Sendwitch, Act of God a Enola Gay. Vstup zdarma.
* ELVIS PRESLEY – THE SUN SESSIONS. Album obsahuje většinu skladeb, které Elvis nahrál ve studiu Sun v letech 1954 a 1955. Poslechový večer, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.

Sobota 6. a neděle 7. července
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: CYRILOMETODĚJSKÉ SLAVNOSTI. Kouzla magie a dobové kejkle. Ukázky sokolnictví. Viz www.hrad-trosky.eu.

Neděle 7. července
* HUSŮV DEN NA KALICHU U BESEDIC. Ochranovský sbor při ČCE (Jednota bratrská) v Železném Brodě zve na shromáždění na Kalichu u Besedic. Začátek v 15.00 hodin, bohoslužebné kázání bude mít Matouš Jaluška z Rovenska p. Tr.

Středa 10. července
* VYSAVAČ. Bohumil Klepl v jedinečné komediální One man show o zamilovaném uklízeči z nákupního centra. Festival na Jizeře. Letní kino Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 390 Kč, na místě 450 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: NOČNÍ PROHLÍDKA HRADU. Zažijte tajemnou atmosféru hradu při nočním osvětlení. Prohlídky jsou doplněny dalším doprovodným programem. Nutná předchozí rezervace a baterky na cestu zpět (tel. 739 014 104, 733 565 254). Začátek v 19.30 hodin.

Pátek 12. července
* DAMÚZA PRAHA – DETEKTIV LUPA A TAJEMNÁ VĚŽ. Vydejme se s detektivem Lupou do jedné zapomenuté vesnice, kde se skrývá tajemná věž! Divadlo, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.

Sobota 13. července
* KLOKOČSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL. Náves v Klokočí od 12.00 do soboty 4.00 hodin. Hrají: Taneční a swingový orchestr ZUŠ Železný Brod, Big Band Železný Brod (swing), Always (rock, Železný Brod), Jamaron (crossover, Praha), The Peanuts (rock, Benešov u Semil), Anarchia (metal-rock, Turnov), Hush (Liberec), URIAH HEEP (nejlepší revival kapely v Evropě), Adaptace (Turnov). Vstupné dobrovolné. Bohaté občerstvení.
* SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA. Nejstarší pivní slavnosti v republice slaví třicátiny! Od 13.00 hodin v areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě – 18 skupin a interpretů na třech pódiích – mj. Jelen, Trautenberk, TheTapTap, Walda Gang, Krucipüsk a stálice české populární hudby Marie Rottrová, 15 druhů piv. Vedle nabitého hudebního programu hosty očekává i celá řada doprovodných akcí pro celou rodinu. Krátce po setmění oblohu nad areálem rozzáří tradiční ohňostroj. Kompletní program na www.slavnostisvijanskehopiva.cz.
* DŮM PŘÍRODY V DOLÁNKÁCH: Den s ornitologem – pozorování ptáků a procházka kolem Jizery (od 6.00 do 14.00 hodin).
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: VARHANNÍ SOBOTA. Při prohlídce kaple varhaník Radek Rejšek zahraje na původní zámecké varhany.
* STEVIE WONDER – INNERVISIONS. 16. studiové album amerického hudebníka zařadil časopis Rolling Stone na 23. příčku žebříčku 500 nejlepších alb všech dob. Poslechový večer, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.

Sobota 13. a neděle 14. července
* DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH: DNY LIDOVÉ ARCHITEKTURY LIBERECKÉHO KRAJE 2019. V rámci programu proběhnou komentované prohlídky expozice „Zrození, svatba, smrt“ a ukázky řemeslné výroby – výroba štípaného šindele, předení na kolovratu ad. Od 9.00 do 17.00 hodin, vstup zdarma.
* LIBUNECKÉ DŘEVOSOCHÁNÍ – 4. ročník. Řezbáři budou svá díla tvořit z kmenů stromů pod širým nebem nejen motorovou pilou, ale i dláty. Dále se můžete těšit na „předváděčku“ motorových pil značky Stihl. Pro nejmenší tu budou připraveny kreativní dílničky a samozřejmostí bude stánek s občerstvením. Akce se koná na farmě Novotných v Libunci (mezi Hrdoňovicemi a Libuní) v sobotu od 10.00 do 17.00 hodin a v neděli od 10.00 do 14.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Úterý 16. července
* HRAD VALDŠTEJN: ODPOLEDNE S VÉVODOU ALBRECHTEM Z VALDŠTEJNA, který zavítá se svou družinou na rodový hrad. Od 12.30 do 18.00 hodin.
* SYNAGOGA TURNOV: VICTORIA HANNA. Mimořádná událost v našem regionu! Koncert světově známé izraelské zpěvačky Victoria Hanna s doprovodem Gershona Waiserfirera. Spirituální inovátorka zpívá moderním způsobem biblické a kabalistické texty, zvlášť v oblibě má Píseň písní. Nepromarněte příležitost setkat se s originální ženou a první současnou izraelskou umělkyní v naší synagoze! Začátek v 18.00 hodin.

Středa 17. července
* LETNÍ (S)TVOŘITELNA. Dílna pro rodiče s dětmi od 15.00 do 17.00 hodin. Knihovna A. Marka v Jeronýmově ulici.
* MAGICKÝ TURNOV, večerní prohlídka města Turnova, Zákaznického centra Granát a synagogy za svitu svící. Sraz před RTIC Turnov na náměstí Českého ráje v 19.30 hodin, vstupné 65 Kč, děti 40 Kč.

Pátek 19. července
* PŘEHMAT. Liberecká rockabilly/rock´n´rollová kapela hraje od roku 2012 v sestavě Martin Bathory Wildner, Martin Brejky Pospíchal, Dan Sova a Láďa Houba Třmínek. Koncert, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY. Koncerty v areálu Pivovaru Rohozec, vystoupí kapely: GORALE – Čechomor revival a ROUDEN BAND. Začátek ve 20.30 hod.

Sobota 20. července
* DŮM PŘÍRODY V DOLÁNKÁCH: Ekoden pro děti (10.00–15.00 hodin).
* HRAD VALDŠTEJN: KONCERT. Petr Kostka, učitel ZUŠ Turnov, vystoupí v hradní kapli během prohlídky hradu (11.00 hodin).
* DOLÁNKY 2019. Hudební multižánrový festival na břehu Jizery. Krásné prostředí, výborná hudba a bohatý doprovodný program během celého dne. Letos pro vás zahrají Sabina Uxová, Flastr, Snap Call, The Scoffers, Prague Ukulele Band, Švihadlo, Luboš Pospíšil a 5P, Hell-O-Yak (Kolumbie) a dojezd jako vždy Pól McKántry s použitelnými pořadateli a zbylými muzikanty. Doprovodný program vhodný pro malé i větší. Kemp a parkování přímo na místě. Vstupné dobrovolné. Kemp Dolánky od 12.00 hodin. Viz www.festivaldolanky.cz.
* COLDPLAY – A RUSH OF BLOOD TO THE HEAD. Dva roky po komerčně úspěšném debutovém albu Parachutes vydalo britské kvarteto mistrovské pokračování. Poslechový večer, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.

Pondělí 22. až pátek 26. července
* LETNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY. Tvoření s Centrem pro rodinu Náruč v nové pobočce knihovny Antonína Marka v hale vlakového nádraží vždy v otevíracích dobách knihovny.

Středa 24. července
* HRAD VALDŠTEJN: NOČNÍ PROHLÍDKA HRADU. Zažijte tajemnou atmosféru hradu při nočním osvětlení. Prohlídky jsou doplněny dalším doprovodným programem. Nutná předchozí rezervace a baterky na cestu zpět (tel. 739 014 104, 733 565 254). Začátek v 19.30 hodin.

Čtvrtek 25. července
* CAVEWOMAN. Mysleli jste si, že vás už nic nedokáže rozesmát? Přijďte se podívat na volné pokračování kultovní one man show Caveman a seznámit se s hrdinkou nového představení o jeskynní ženě Cavewoman. Divadlo, Festival na Jizeře. Letní kino Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 390 Kč, na místě 450 Kč.

Čtvrtek 25. až neděle 28. července
* BENÁTSKÁ! Největší hudební festival v regionu. Europe (SWE), Karel Gott, Richard Müller, Chinaski, No Name, Čechomor, Anna K a další.

Pátek 26. července
* MAREK DOUBRAVA. Hudební skladatel, bývalý kytarista skupiny Tata Bojs a jeden z ústředních členů skupiny Hm… ve svém sólovém programu zahraje věci známé i poklady ze šuplíku. Koncert, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.

Sobota 27. července
* FESTIVAL ČIPERKAFEST PRO CELOU RODINU. Koná se ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova. Vystoupí Čiperkové a další. Program probíhá na dvou pódiích, bude se péct největší bublanina v ČR, která má být zapsána do knihy rekordů. Mj. vystoupí i youtuberka Mína se svým nejsledovanějším klipem v ČR za loňský rok. Program od 10.30 hodin. Více na www.ciperkafest.cz.
* DŮM PŘÍRODY V DOLÁNKÁCH:
Romantický Český ráj. Komentované promítání fotografií s Vojtěchem Šťastným, od 17.00 česky a od 18.30 anglicky).
* ZÁMEK SYCHROV: SLAVNÉ OPERETNÍ MELODIE od 18.00 hodin v zámecké oranžérii. Na programu jsou árie z oper Veselá vdova, Země úsměvů, Polská krev ad. Jednotné vstupné 150 Kč.
* ZUZANA NAVAROVÁ – CARIBE. Na prvním sólovém albu nazpívala Zuzana Navarová španělsky písně svých oblíbených latinskoamerických autorů za doprovodu Caribe Jazz Quintetu. Poslechový večer, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.

Sobota 27. a neděle 28. července
* HRAD VALDŠTEJN: STŘEDOVĚKÝ VÍKEND. Středověk na hradě všemi smysly. Vždy od 9.00 do 17.30 hodin.

Středa 31. července
* MAGICKÝ TURNOV, večerní prohlídka města Turnova, Zákaznického centra Granát a synagogy za svitu svící. Sraz před RTIC Turnov na náměstí Českého ráje v 19.30 hodin, vstupné 65 Kč, děti 40 Kč.

Pátek 2. srpna
* KLAUN FAMILY – NÁMOŘNICKÁ POHÁDKA. Klauni Olina a Hubert zakotvili v manželském přístavu, ale touha po dobrodružství odnáší Hubertovy myšlenky daleko za obzor. A tak Hubert s Olinou vyplují na dalekou plavbu, aby našli nejvzácnější poklad. Divadlo, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.

Sobota 3. srpna
* ADELE – 21. V době, kdy už to vypadalo, že se hudba definitivně přestala kupovat ve velkém, přišel šok v podobě alba od rodačky z Tottenhamu. Poslechový večer, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.
* ANDRÉ RIEU – SMÍM PROSIT? Po předchozích mimořádně úspěšných titulech (Amore a Koncert ze Sydney) míří do kin i letošní koncert Andrého Rieu z jeho rodného Maastrichtu. Tentokrát v rytmu valčíku a s podtitulem Smím prosit? Filmová projekce. Letní kino Turnov od 21.15 hodin. V předprodeji 200 Kč, na místě 250 Kč.
* POHOŘ OPEN 2019. Multižánrový hudební festival – Waldovy Matušky a hosté. Náves v Pohoři.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.