PTAČÍ SNĚM PRO VÁCLAVA HAVLA

0

Vzpomínkovou akci k 10. výročí úmrtí prezidenta České republiky Václava Havla (5. října 1936, Praha – 18. prosince 2011, Hrádeček) uspořádali v úterý 14. prosince dopoledne v turnovském gymnáziu. Učitelé se studenty se sešli na prostranství před školou. Ředitel školy Miroslav Vávra připomenul osobnost našeho prvního polistopadového prezidenta, zmínil také jeho jedinou návštěvu Turnova v roce 1990 spojenou s odhalením busty filozofa, zdejšího rodáka Jana Patočky.

V rámci studentského happeningu zazněla známá píseň Spirituálu kvintet Jednou bude dál, přítomní si ze záznamu vyslechli Havlovu repliku, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.
Nově prostor před školou zdobí pták v letu, inspirovaný tapisérií Petra Síse, která je instalovaná na Letišti Václava Havla v Praze. Jmenuje se „Ptačí sněm pro Václava Havla.“ Studenti i učitelé si obarvili svůj kámen, který potom vložili do formy letícího ptáka. Kameny zde zůstanou natrvalo, místo je volně přístupné, svůj kamínek sem může přijít vložit každý. Jak závěrem zaznělo, místu před gymnáziem by slušela i lavička Václava Havla…

Snímky jsou z akce před gymnáziem v úterý 14. prosince

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.