PODZIMNÍ FÓRUM CESTOVNÍHO RUCHU

0

Ve čtvrtek 27. listopadu se v turnovském hotelu Karel IV. uskutečnilo pravidelné podzimní fórum cestovního ruchu. Pozvání Sdružení Český ráj přijala zhruba čtyřicítka podnikatelů, zástupců různých organizací a institucí. Jednání pozdravila i starostka Turnova Hana Maierová, která práci sdružení řídila v předcházejícím období. „V příštím roce bychom rádi aktualizovali plán marketingové podpory a propagace Českého ráje navenek, setkání s lidmi, kteří v Českém ráji v turistickém ruchu přímo pracují, je pro nás velmi cenné. Chceme vědět, jakou formu podpory by si od našeho sdružení přáli. Jde zejména o společný postup, protože propagace by měla být cílená na určité skupiny návštěvníků,“ přiblížil Aleš Hozdecký, předseda Sdružení Český ráj.

V úvodu jednání proběhlo stručné zhodnocení uplynuté letní turistické sezony. Podle manažerky sdružení Jitky Stránské byla letos návštěvnost v devíti informačních centrech v turistickém regionu Českého ráje stejná nebo vyšší než vloni, snížil se ale počet návštěvníků ze zahraničí z loňských 20 % na 14 %. Turisté si stěžují zejména na nedostatečnou infrastrukturu, v Českém ráji chybí hlavně parkoviště, toalety, je zde malá nabídka občerstvení. Jak na setkání konstatovali majitelé ubytovacích zařízení, turistická sezona byla letos citelně slabší než v minulých letech, i oni zaznamenali snížený počet návštěvníků ze zahraničí, podle nich návštěvnost Českého ráje „zachraňují“ hlavně české rodiny s dětmi a turisté ze sousedního Polska. Se zajímavou nabídkou přišli pořadatelé festivalu Dvořákův Turnova a Sychrov (České doteky hudby), kteří mají zájem nejen na rozšíření festivalu do dalších měst, ale chtějí i více zatraktivnit návštěvnost Českého ráje v konkrétních místech, kde tento světově proslulý skladatel pobýval.

 

Manažer SČR Jiří Lukeš představil novinky na internetových stránkách regionu, které sdružení provozuje (www.cesky-raj.info). Stránky s průměrnou měsíční návštěvností od 20 do 70 tisíc unikátních návštěv procházejí významnými změnami. V současnosti se dokončuje propojení s rozsáhlou databází turistických informací, která vzniká ve spolupráci s Libereckým krajem. Tato databáze také rozšíří možnosti prezentace na stránkách regionu Český ráj, a to na bázi komerční (inzerce) nebo partnerské (členové). Při této příležitosti byl prezentován nový systém výhod pro členy a partnery regionu.

 

Účastníci fóra byli seznámeni s činností sdružení v nejbližší době, kterou zahrnuje účast na veletrzích cestovního ruchu u nás i v zahraničí, pro novou sezonu bude k dispozici katalog výrobců tradičního zboží, kteří jsou držiteli certifikátu „Regionální produkt Český ráj“, další propagační tiskoviny vzniknou pod patronací sdružení pro Královéhradecký kraj (budou ale zahrnovat celou oblast Českého ráje). Aktuálně probíhá příprava katalogu Relaxace v Královéhradeckém kraji, kam mohou podnikatelé spadající pod tuto kategorii bezplatně zveřejnit svoji prezentaci! V příštím roce pak budou vydány brožury Aktivní dovolená a Venkovská turistika v Královéhradeckém kraji s podobnou možností prezentace podnikatelů zdarma.

 

Jedna z posledních informací podzimního fóra cestovního ruchu patřila novému číslu Zpravodaje sdružení Český ráj. Ten na osmi stranách nabízí informace o obnově Riegrovy stezky, čtenáři zde najdou hodnocení uplynulé turistické sezony, jsou zde představeny tři turistické mikroregiony, pro vážné zájemce jsou tu přehledy podaných žádostí o dotace, souhrn připravovaných a realizovaných projektů, ve zpravodaji najdete novou strukturu členské základny a systém členských výhod SČR. V čísle je také původní rozhovor o aktivitách na zámku ve Starých Hradech, který má za sebou první sezonu v nové podobě. Zpravodaj v tištěné podobě získáte na adrese sdružení a v infocentrech v regionu. Můžete si ho též stáhnout v elektronické podobě ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.