BASKETBALISTÉ A FUTSALISTÉ V PLAY OFF ANEB VÝSLEDKOVÝ SERVIS TVA

0

Dvě vítězství o uplynulém víkendu posunula turnovské basketbalisty do play off do národní ligy, a jestli uspějí i v dohrávce 5. dubna, jsou vítězi základní části! Další je už jen na nich. Stejně jsou na tom futsalisté FC Dalmach. Ti první zápas play off prohráli, ale ani zdaleka není nic ztraceno – zde je nutno podotknout, že play off druhé ligy je pro tým historickým úspěchem! S národní ligou se naopak po roce loučí volejbalisté Malé Skály, přečtěte si hodnocení sezony z pohledu maloskalského trenéra…

* BASKETBAL
Utkání víkendu na přelomu března a dubna znamenají, že turnovský tým postoupil do play off o postup do národní ligy a současně se asi stane vítězem základní části.
* TJ Turnov – BK Holice 85:74 (19:22, 41:36, 65:51). První koš zápasu patřil sice nám, ale vzápětí jsme osm bodů inkasovali. Tento mírný náskok si soupeř držel až do konce první čtvrtiny. Za Turnov bodoval Bartoň, Velda a Jeníček. Nástup do čtvrtiny druhé už byl lepší. Sedm bodů soupeři nadělil Velda, čtyři Jiřiček a rázem jsme vedli o šest bodů. Stav byl téměř do poloviny utkání vyrovnaný, ale v poslední minutě jsme čtyřmi body utekli na pětibodový poločasový náskok.
V druhé polovině se střelci až do sedmé minuty střídali na obou stranách, ale v této chvíli jsme šňůrou dvanácti bodů utekli soupeři na šestnáctibodový rozdíl. Už se rozehrál Příhonský a třemi trojkami pomohl udržovat náš poměrně slušný náskok. Šest bodů přidal slušně hrající Jakub Jeníček. Tradičně jsme si zkomplikovali život v posledních minutách zápasu a nechali soupeře stáhnout na rozdíl DVOU bodů! Naštěstí posledních devadesát sekund patřilo nám a šňůrou devíti bodů dotáhli zápas do vítězného konce. A tím postoupili do play off! Statistiky:  Jiřiček 21 (5/3), Příhonský 16, 3×3 (2/1), Velda 15, 2×3 (4/2), Jeníček 12, Bartoň 11 (4/3), Nejedlo 8 (4/2), Cvrček 2, Valšík, Šimůnek, Petřivý, Jeníček L., Vích.
* TJ Turnov – Tesla Pardubice 89:81 (12:16, 32:36, 60:52). Zápas s prvními Pardubicemi měl podobný průběh. Začátek nám úplně nevyšel a v obou prvních čtvrtinách jsme pořád dotahovali náskok soupeře. Problém jsme měli hlavně se zkušenými dlouhými pivoty soupeře. Náš prapor nahoře držel hlavně Petřivý, Bartoň a Velda. Do druhého poločasu jsme však vstupovali se čtyřbodovým mankem.
A právě začátek druhé půle byl rozhodující pro tento zápas. Šňůrou jedenácti bodů jsme soupeře zlomili. V této čtvrtině hru výborně dirigoval Velda, pokryli jsme soupeřova rozehrávače Jarkovského a čtrnáct bodů (tři trojky) nastřílel Příhonský a ještě skvěle bránil. Další body přidal Petřivý a Velda. Poslední čtvrtinu jsme již udržovali náskok, který se pohyboval kolem osmi bodů. Střelecky nás drželi v poslední čtvrtině Jiřiček, Příhonský, ale hlavně Velda, který dal dvanáct bodů, ale hlavně všecky šestky, tolik v posledních minutách důležité!
Statistiky:  Velda 24 1×3 (9/9), Příhonský 20 4×3 (5/2), Petřivý 16 2×3 (4/2), Jiřiček 14 (6/2), Bartoň 11 (2/1), Nejedlo 2 (2/0), Jeníček J. 2 (4/2), Šimůnek, Valšík, Jeníček L.
K vítězství v základní části stačí vyhrát v úterý 10. dubna v dohrávce v Chocni. Play off začíná v pátek 13. dubna a měli bychom hrát v pátek na hřišti soupeře a v sobotu 14. dubna, případně v neděli (hraje se na dvě vítězná utkání) doma. Případné finále je o týden později. Časy v nejbližší době upřesníme.

* FUTSAL
II. liga, první utkání v play off o postup: FC Dalmach Turnov – Olympik Mělník 5:5p (2:3) – penalty 4:5. Sestava Dalmachu: Koubus – Bakeš, Bernard, Krejčík, Pařízek, J. Mencl, Kratochvíl, Zdražil, V. Hurt, Petřík. Branky: Pařízek 2, Zdražil 2, Kratochvíl – Němec 2, Gabčo, Jurčovský, Neuman.
Dalmach nezačal příliš dobře, když ve 3. minutě skončila tečovaná střela Gabča za zády Koubuse a v 10. minutě zvýšil Němec na 0:2. Snížit se podařilo Kratochvílovi po úniku střelou o tyč – 1:2. V 18. minutě přidal Němec další branku – 1:3. Minutu před koncem prvního poločasu dokázal dostat do branky Mělníku odražený míč Pařízek – 2:3. Těsně před odchodem do kabin zachraňoval svým tělem na brankové čáře střelu Neumana Mencl.
Druhý poločas se přelévala hra ze strany na stranu, ale ani jedno z mužstev se nedokázalo dlouho střelecky prosadit. Udeřil až v 31. minutě Jurčovský po výhozu brankáře, kdy ideálně prodloužil míč hlavou za záda Koubuse. V 34. minutě Dalmach opět snížil na rozdíl jedné branky. Úspěšná byla kombinace Hurta se Zdražilem, který tečoval míč za záda brankáře Hnízda. Dvě minuty před koncem si vzal Dalmach oddechový čas a zkusil hru bez brankáře, která se tentokrát zužitkovala Zdražilem, kterého skvěle našel Bakeš. Do závěrečného hvizdu ještě stačil Mělník trefit tyč domácí branky.
Po základní hrací době tedy utkání skončilo 4:4 a následovalo prodloužení 2 x 5 min. Obě mužstva se snažila hrát především s jistotou v zadních řadách, ale ve 3. minutě po ztrátě Zdražila při pokusu vyvést míč se do brejku dostal zkušený Neuman a bez problému tuto šanci využil – 4:5. Výhodou Dalmachu bylo pět akumulovaných faulů na straně Olympiku, a to se projevilo na opatrnější hře Mělníku. I přesto si Dalmach dokázal vynutit jeden faul a tudíž 10m kop, který bezpečně proměnil Pařízek. Do konce prodloužení se již nic nestalo a tak přišly na řadu pokutové kopy z 6 metrů.
První šli na řadu hosté a postupně proměnili Neuman, Jurčovský, Gabčo, Volf a Šimandl. Na straně Dalmachu dali Pařízek, Bakeš, Zdražil a Bernard. Bohužel v páté sérii se nepodařilo dostat míč za záda brankáře Hnízda Petříkovi, který se do sestavy vrátil po zranění kolene. Dalmach tak po napínavém a krásném utkání nakonec prohrává v sérii hraném na dvě vítězná utkání 0:1.
Další zápas se hraje v Neratovicích na domácí půdě Mělníku ve čtvrtek 5. dubna.

* HOKEJ
* 1. utkání semifinále okresní soutěže play off Lomnické hokejové ligy, hrané 25. března:
Sokol Roztoky – BHK Turnov 10:7 (3:2, 5:0, 2:5). Sestava BHK Turnov: Volf – Šimon, Sojka, Fanta, Doležal – Řezníček, Novotný, Zahradník – Sluka, Odcházel, I. Konejl. Branky a nahrávky: 3. Holas, 6. Srnský, 8. Jebavý D., 20. Rychlovský, 25. Srnský, 27. Rychlovský, 29. Valenta, 30. Srnský, 34. Vejnar, 36. Metelka – 6. Zahradník (Řezníček), 14. Řezníček (Novotný, Zahradník), 31. Řezníček (Šimon), 33. Novotný (Řezníček, Sojka), 35. Zahradník (Sojka), 36. Sluka (Konejl I.), 37. Zahradník (Šimon, Sojka).
První utkání semifinále okresní soutěže jsme totálně nezvládli. Navázali jsme bohužel na špatný výkon, který jsme předvedli v posledním zápase se Železným Brodem.
* 2. utkání semifinále okresní soutěže play off Lomnické hokejové ligy, hrané 27. března: BHK Turnov – Sokol Roztoky 9:3 (3:1, 3:1, 3:1), nájezdy 1:0. Sestava BHK Turnov: Volf – Šimon, Plíšek, Kitzberger, Kučera – Sluka, Sojka, Řezníček – Hájek, Novotný, Zahradník – I. Konejl. Branky a nahrávky: 4. Řezníček, 13. Řezníček (Sojka), 13. Zahradník (Hájek), 17. Šimon (Plíšek), 19. Řezníček (Sojka), 24. Šimon, 31. Sluka (Sojka), 36. Hájek (Novotný), 39. Řezníček (Sojka), rozhodující nájezd Sojka – 12. Jebavý P., 21. Srnský, 36. Vejnar.
Do odvetného zápasu semifinále okresní soutěže jsme vstoupili daleko soustředěnější. Měli jsme k dispozici o trochu kvalitnější kádr než v prvním zápase. Od začátku utkání se hrál rychlý a pohledný hokej s velkým nasazením na obou stranách.
O postupujícím do finále okresní soutěže tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich zvítězilo turnovské mužstvo!
Pro TvA Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

* JUDO
* Mladí turnovští judisté mají nakročeno k obhajobě vítězství v samurajské kataně. V neděli 1. dubna se konalo I. kolo ligy žáků o samurajskou katanu za účasti 223 dětí z 20 oddílů a klubů z pěti krajů ČR. Z našeho oddílu soutěžilo 34 dětí. Družstvo podalo opět výborný kolektivní výkon završený vítězstvím společně s oddílem Judo Česká Třebová. V této soutěži závodí chlapci a dívky ve věku od 7 do 14 let společně, vždy v příslušné věkové a váhové kategorii.
Druhé kolo samurajské katany se koná ve sportovní hale TSC Turnov v sobotu 19. května od 10.00 hodin.

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Exhibice na závěr: HC Performers Turnov – výběr NPL 2:3 (1:1; 1:1; 0:1), hráno v sobotu 31. března na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou. Sestavy: HC Performers Turnov: Mlejnek – Hujer, Černohouz, Kopal, Sýkora – Sigety, Erler, Cidlinský, Jan Lhoták, Jakub Lhoták, Vaníček, Hlubuček.
Výběr NPL: Kašpar – Živora, R. Růžička, Zubko, Karásek – Buchar, Šálek, Hlůže, Taibr, Holas, Lukáš Dubravský, Vavřinka, Novotný

* VOLEJBAL
* Výsledky 2. kola okresního přeboru starších žáků ve volejbalu, hráno 31. března v Tanvaldu: TJ Turnov – Malá Skála 3:0, TJ Turnov – Jiskra Tanvald 3:0. Sestava: nahrávač Vítek Frič, smečaři Marek Dorňák, Adam Zelfel, Ota Procházka, blokaři Dan Svoboda, Adam Peklák, univerzál Tomáš Kuncíř, trenéři Tomáš Peklák, Dan Strnad. Dobrý výkon předvedl nováček týmu Marek Dorňák.
Pro TvA Adam Peklák, thepeklis@gmail.com
* II. národní liga: Lokomotiva Liberec – Malá Skála 3:0 (16,19,19), 3:0 (23,25,20). Sestava: Novák, Pražák, Krňák, Kobr, Kouble, Mach, Hořák, Pastuch a Lukáš. Trenér Petr Preisler: Po dvou rychle odehraných zápasech jsme odjížděli z Liberce na Malou Skálu s pocitem psychické a fyzické únavy z právě odehrané sezony. Snad jen sluneční paprsky vylepšovaly sobotní náladu.

n201202271700_sport_17_012_volejMALOSKALSKÉ OHLÉDNUTÍ ZA LIGOVOU SEZONOU 2011/2012
Do ligové sezony jsme vstoupili se 13 hráči. Věděli jsme, že to bude soutěž velice náročná. Proto cíl byl jasný, udržet soutěž na Malé Skále.
V podzimní části jsme začínali v Praze na hřišti Modřan. I když se dvakrát prohrálo, pocit z předvedené hry byl dobrý. K prvním domácím zápasům jsme nastoupili proti Ervěnicím. V prvním zápase to ještě nebylo ono, ale ve druhém jsme už slavili první ligové vítězství.
Pak následovala Boleslav a Netolice. Už v Boleslavi to začalo, to když se zranil Kobr na bloku a hráči si se vzniklou situací nedokázali poradit. Do Netolic zase nejeli všichni hráči, se kterými se počítalo (nemoc, někteří svým nezodpovědným chováním dali přednost vlastním požitkům). I přes dobrý volejbal jsme v zápase nováčků dvakrát prohráli. Pak následovaly zápasy s Jabloncem, a opět zranění, tentokrát univerzála Hampla, pro kterého sezona skončila.
To pro nás byla citelná ztráta. V dalších zápasech na Pragovce a doma s Karlovými Vary jsme měli neskutečnou smůlu. S každým z těchto soupeřů jsme měli téměř vyhraný jeden zápas. Nováčkovská nezkušenost nám v těchto zápasech nedovolila vyhrát. Podzim jsme končili s libereckou Lokomotivou na domácím hřišti. Po velice bojovném výkonu se podařilo uhrát oba zápasy a do zimní přestávky jít částečně povzbuzeni.
Do jarní části přišel náhradou za zraněného Hampla Pastuch jako univerzál. Obraz hry se změnil. Už v prvním domácím zápase s Modřany byl k vidění velice kvalitní volejbal, i když se dvakrát prohrálo. Přesto jsme se nevyhnuli dalším zraněním. Z hráčů základní sestavy to byl Kouble, Krňák a Finke (ten dlouhodobě). I tak jsme v dalších zápasech na domácím hřišti dokázali vyhrát nad Boleslaví i Netolicemi. Poté se nám podařilo uspět dvakrát v Jablonci nad Nisou, který byl také zasažen marodkou a zraněními.
Domácí zápas s Pragovkou jsme ovšem nezvládli. Pod tíhou zodpovědnosti jsme v obou zápasech kupili množství chyb, které soupeř trestal. Po tomto zápase na hráče dopadla psychická zátěž, se kterou už se nedokázali do konce jarní části vypořádat. Poslední naději na záchranu v soutěži byly zápasy v Karlových Varech. Ovšem ani ty nepřinesly potřebná vítězství a soutěž pro nás prakticky skončila. Při tolika zraněních, která nás během sezony provázela, jsme soutěž museli odehrát s poměrně úzkým kádrem hráčů, pro které to bylo velice těžké.
V sezoně nastoupili: nahrávači – Novák, Pražák, blokaři – Kovář, Krňák, Kobr, smečaři – Finke, Kouble, Brychcí, Mach, Hořák, Pešta, univerzál – Pastuch, Hampl a libero – Lukáš.
Závěrem chci poděkovat všem našim věrným fanouškům za podporu při zápasech i mimo ně, že s námi vážili cestu i na hřiště soupeřů, i když se nedařilo. Chci také poděkovat všem hráčům, kteří reprezentovali Malou Skálu v národní lize pro sezonu 2011 – 2012. Věřím, že pokud se hráči dají zdravotně do pořádku a zodpovědněji přistoupí k tréninkům i soutěži, budou moci v příštích sezonách opět o ligu bojovat.