V DALIMĚŘICÍCH VYROSTE NOVÁ MATEŘSKÁ ŠKOLA

0

Na místě Waldorfské mateřské školy v Hruborohozecké ulici v Daliměřicích bude postaven nový objekt. Rozhodli o tom zastupitelé města na svém posledním zasedání. Technický stav budovy, ve které školka sídlí, je veřejně přetřásán již několik let. Montovaná stavba, postavená před několika desetiletími pro dělníky stavební firmy, nikdy neprošla zásadní rekonstrukcí. Již delší dobu je v alarmujícím stavu, okna nejdou otevírat, v zimě se objekt nedá vytopit, resp., aby zde mohly děti fungovat, utratilo město jen za loňskou topnou sezonu zhruba půl milionu. Nutnost řešení je na spadnutí.

Školská komise města potvrdila, že toto zařízení má v investicích prioritu. V Turnově se předpokládá plná využitelnost mateřských školek ještě minimálně na dobu nejbližších 5 až 10 let, přičemž nejistá je budoucnost školky v tzv. zámečku v Bezručově ulici, která sídlí v pronajatém objektu, bude třeba řešit i technický stav malé školky „dřevěnky“ v Alešově ulici. S ohledem na tyto aspekty má školka v Daliměřicích před sebou velkou budoucnost.

Objekt mateřské školy je určen pro 50 dětí ve dvou třídách, v areálu je také vlastní kuchyň. Zastupitelé řešili tři možné varianty dalšího postupu: Výstavbu pomocí kontejnerového modulového systému s předpokládanými náklady ve výši 12,2 mil. Kč – výhoda tohoto řešení tkví v krátké době výstavby, nová školka by takto byla postavena přes prázdniny. Na místě dnešního nevyhovujícího objektu by mohla být postavena i montovaná dřevostavba s náklady ve výši zhruba 16,7 mil. Kč. Třetí možností je výstavba zděného objektu s předpokládanými investičními náklady 16 až 19 mil. Kč. Zastupitelé města se na svém zasedání 29. září nakonec přiklonili 16 hlasy ke zděné variantě řešení, protože dává jistotu dlouhodobého užitku (pro kontejnerovou variantu se vyslovili čtyři zastupitelé, 11 jich bylo pro dřevostavbu). Původní objekt bude zdemolován. Výstavba nové mateřské školy by mohla začít už v příštím roce.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.