OPĚT PŘIJEDOU TURNOVŠTÍ AUSTRALANÉ ŘEHOLOVI. ZÁJEM O CESTY K PROTINOŽCŮM PŘEDČIL JEJICH OČEKÁVÁNÍ

0

Na podzim loňského roku se v Turnově objevili Pavlína a Vráťa Řeholovi. Přijeli z Austrálie navštívit své rodiče v Ohrazenicích a v Přepeřích, resp. se podívat za kamarády a známými (ZDE). Tenkrát to ale nebyla jen obyčejná návštěva vzdáleného domova. Řeholovi přijeli i s nápadem k protinožcům dovézt pár našinců. Mladé lidi na studium angličtiny, ty starší třeba jen na prázdniny či dovolenou v tropickém ráji. Při prezentaci jejich nabídky vloni v listopadu praskala turnovská knihovna ve švech. Dnes, po půl roce, lze konstatovat, že opravdu hodně Čechů na jejich nabídku kývlo a do Austrálie skutečně odjelo.

n201005102052_zap_164_010_australia„Snažili jsme se nabídnout opravdu zajímavé podmínky pro netradiční studium angličtiny v jednom z nejkrásnějších míst Austrálie. Výsledek předčil naše očekávání,“ uvádí Pavlína Řehola. První studenti k protinožcům začali přijíždět hned po Novém roce. Byla mezi nimi i řada lidí přímo z Turnova a okolí. V době vzniku tohoto článku je v Cairns zhruba dvacítka studentů z Čech. „Vládne tu skvělá nálada. Pro naše lidi pořádáme výlety, nabízíme svoje zkušenosti s životem v Austrálii. Je to výborné i pro nás, protože tak máme pevný kontakt s domovem. Je zajímavé sledovat, jak mladí lidé v pro ně cizím prostředí rychle dospějí. Řada z nich byla zvyklá na kompletní servis od rodičů. Dnes zjišťují, že to jde i bez nich a dokonce to může být zábava. Studenti, kteří si při příjezdu nedokázali sami ani uvařit čaj, najednou vaří a pečou pro své nové kamarády z celého světa a učí se i novým receptům mezinárodní kuchyně,“ popisuje život v mezinárodní komunitě Vráťa Řehola.

n201005102053_zap_165_010_australiaAustralští Turnované už stihli zorganizovat i několik cest pro rodiče studentů, pro které je to úžasná příležitost, jak tuto pro Čechy neznámou destinaci navštívit a zároveň mít k dispozici vlastního průvodce znalého prostředí. „Příjemně nás překvapil velký zájem českých turistů o naše služby, jako jsou zajištění letenek, ubytování, vyřízení víz a průvodcovské služby přímo na místě. Jedním z našich nedávných klientů byl i Petr Janda z legendárního Olympicu, který přijel do Cairns se svojí ženou Alicí a malou Anežkou. Přestože byl již v Austrálii několikrát, v Cairns ho uchvátila rozmanitost zdejší krajiny, deštný tropický prales a Velký bariérový útes, kde se poprvé v životě potápěl,“ přibližuje Pavlína Řehola.

 

n201005102053_zap_166_010_australiaManželé Řeholovi jsou v Austrálii od roku 2001. Žijí a své klienty vozí do tropického ráje, do asi stotřicetitisícového města Cairns ve státě Queensland v severním cípu země.
Pro velký ohlas krajanů se Řeholovi rozhodli přijet opět v termínu od 22. května do 16. června do Čech. Zájemci je tak budou moci osobně kontaktovat s dotazy ať už studijními či cestovatelskými. „Máme připravenou opravdu výhodnou nabídku, která spočívá v zaplacení dvanácti týdnů intenzivní angličtiny, ke které od nás zájemce dostane dva týdny studia zdarma. V případě dvaceti týdnů intenzivní angličtiny nabízíme čtyři týdny angličtiny zdarma,“ shrnuje Vráťa Řehola.

 

Více informací najdete na www.australiabeststudy.cz , e-mailu: abs@australiabeststudy.cz  a na tel. číslech: 722 566 252 (Pavlína) a 722 566 251 (Vráťa).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.