MOTORKÁŘSKÝ RÁJ ZA HUMNY

0

Přímo za humny Turnovska, v Jílovém u Hodkovic nad Mohelkou, bylo letos na jaře otevřeno motorkářské centrum snů. Na ploše 750 metrů čtverečních prodejní plochy najdete desítky nových i bazarových motocyklů a čtyřkolek. A k tomu všechny doplňky, na které si vzpomenete. Pro motorkáře ráj. „Po skončení aktivní závodnické kariéry jsem přemýšlel, co dál, samozřejmě jsem chtěl u motorek zůstat. Dohromady se dalo pár kamarádů, přání, aby v našem regionu vzniklo centrum, kam by přijížděli motocykloví nadšenci za nákupem nebo jen tak posedět a podívat se, se nám splnilo. Letos máme nultou sezonu, ladíme nabídku, od příštího roku již pojedeme naostro,“ uvádí Petr Čermák (30), dnes již bývalý úspěšný motocyklový závodník na českých i zahraničních silničních okruzích.

Petr Čermák žije v Besedicích, závodil v letech 2001 až 2008, mj. byl vicemistrem republiky v třídě superbike a superstock 1000, dodnes drží traťový rekord na okruhu v Hořicích ad. V současnosti je vedoucím projektu motocyklového centra Absolut Motors, které vzniklo na okraji Jílového u Hodkovic nad Mohelkou. „Dlouho jsme hledali správné místo, přáli jsme si, aby bylo v blízkosti dálnice mezi Libercem a Prahou, ale současně aby bylo stranou, aby sem motorkáři mohli třeba zajet i na sobotní výlet,“ zdůvodňuje, proč největší motorkářské centrum v Libereckém kraji vzniklo právě v Jílovém.

Motorkářský areál má celkem 1100 metrů čtverečních, kromě velké prodejny je tu rozsáhlé a špičkově vybavené servisní středisko, do budoucna tu bude i půjčovna. Nabídka zahrnuje všechny cenové relace, k mání tu jsou skútry kolem 20 tisíc, na prodejně je i bazarová Ducati 1098S za 350 tisíc. „Jsme schopni nabídnout vše, co je v současnosti ve světě na trhu. Navíc umíme i splátkový prodej zařídit přímo u nás, stačí zaplatit dva tisíce a potom ve splátkách 350 korun a odjedete s malým skútrem. Záruční a pozáruční servis je samozřejmostí, v zimě připravujeme službu, že na přání pro motocykl přijedeme a po servisní prohlídce zase zákazníkovi dovezeme. Jsme první autorizované středisko Shell Advance v České republice. Připravujeme i další služby, které v našem regionu nemají obdobu, jako je třeba jezdecká škola,“ přibližuje Petr Čermák.

 

Podle něho by právě jeho zkušenosti z aktivní závodnické kariéry mohli v jezdecké škole uplatnit mladí a začínající motorkáři. „Je pravdou, že vážných nehod v současnosti přibývá. Na trhu jsou k mání opravdu silné stroje a když na ně sedne člověk bez zkušeností, může to skončit tragicky. Hodně nehod ale je také způsobeno řidiči ostatních vozidel, protože ještě stále nejsou schopni odhadnout, jaká je skutečná rychlost motocyklu. Tady je podle mého názoru potřeba ještě hodně osvěty a prevence. Jedním z konkrétních kroků by mohla být právě jezdecká škola. Nejde jen o to mít na motocykl takzvaně papíry, ale každý by měl vědět, jak se na silnici chovat,“ uzavřel Čermák.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.