BÁJEČNÍ MUŽI SI TO ROZDAJÍ NA BÁJEČNÝCH STROJÍCH

0

Automotoklub Vyskeř má za sebou 43 let pestré činnosti. Jeho členové byli u dvaceti ročníků vyhlášených závodů automobilů do vrchu, deseti ročníků závodů motocyklových dragsterů na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště, a také nyní pořádají jednu z největších motoristických akcí v regionu – závody traktorů do vrchu. „Před čtyřmi lety přišli manželé Zemánkovi s nápadem uspořádat závod malotraktorů. Za spolupráce s obecním úřadem ve Vyskeři se 30. dubna 2006 uskutečnil nultý ročník. Trať původně vedla po polní cestě u fotbalového hřiště. Závodu se zúčastnilo šest startujících na podomácku vyrobených traktůrcích, podívat se přišlo asi 30 lidí,“ přibližuje Jan Kozák z AMK Vyskeř.

V roce 2007 se na stejné trati uskutečnil 1. ročník, jehož pořadatelem už byl vyskeřský Automotoklub. „O závodech se dozvěděl inženýr Cholenský z firmy FUCHS OIL, který s sebou přivedl Aleše Nezbedu z N&N KOŠÁTKY. Závody se jim líbily natolik, že nám slíbili pomoc s druhým ročníkem. Vyhlédnut byl prostor polního letiště v horní části obce s výhledem na Trosky, Kozákov, Ještěd a Bezděz. Je to jedno z nejpěknějších míst v Českém ráji,“ uvádí Kozák. Právě druhý ročník byl zlomový, už nešlo o sousedskou akci pro pár nadšenců. V roce 2008 startovní pole čítalo již 31 strojů, na závody se přišly podívat dva tisíce lidí. Akce to byla velmi úspěšná, její dobré jméno se velmi rychle šířilo i v širším regionu. Proto nepřekvapí, že vloni na 3. ročníku již startovalo 48 větších či menších traktorů a traktůrků a pořadatelé kolem závodní trati napočítali úctyhodných 4500 diváků! Podobná účast se čeká také letos, hlásí se zájemci z celé republiky.

Automotoklub Vyskeř pořádá v sobotu 1. května 2010 za podpory generálního sponzora FUCHS OIL Corporation (CZ) – 4. ročník N&N KOŠÁTKY –  ZÁVODY TRAKTORŮ DO VRCHU.

Závod se koná na „nouzové ploše polního letiště Vyskeř“ a je vypsán pro tyto kategorie: M1 – malotraktory domácí výroby – pohon jedné nápravy, M2 – malotraktory domácí výroby – pohon obou náprav, M3 – tovární traktory – veterán do roku 1970, M4 – tovární traktory od roku 1971, T1 – traktůrek šlapací pro děti do 9 let.

Přejímka strojů je od 7.00 do 10.30 hodin, start závodu (jízdy pravidelnosti) je v 11.00 hodin.

Hlavní parkoviště pro diváky je umístěno na nouzové ploše polního letiště (příjezd z obce značen směrovými cedulemi), další menší parkoviště je umístěno na začátku obce ve směru od Kacanov. Místo konání akce je ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.