LIBERECKÝ KRAJ BUDE MÍT OPĚT ZÁCHYTKU PRO OPILCE

0

Rada Libereckého kraje schválila zřízení záchytné stanice v Krajské nemocnici v Liberci. Zahájení provozu se předpokládá od října 2012. Informoval o tom krajský radní pro zdravotnictví MUDr. Pavel Novák (ČSSD). „V Libereckém kraji byla zrušena záchytná stanice v roce 2000, a jak se následovně ukázalo, nešlo o racionální rozhodnutí. Klienti, kteří jsou indikováni k pobytu na záchytné stanici, jsou ošetřováni v nemocnicích v regionu na jejich ambulancích nebo na lůžkových odděleních interny, chirurgie, popřípadě i dětském oddělení,“ uvedl krajský radní.

Problémem při současné organizaci péče o intoxikované zůstává nepřiměřená zátěž personálu odborných pracovišť, především interních a chirurgických ambulancí, která jsou prioritně určena k ošetření pacientů s akutním poškozením zdraví. Pro ostatní přítomné pacienty to znamená zhoršení diagnostického a terapeutického klimatu navíc i ke komplikovanějšímu hygienickému standardu, píše se v oficiální tiskové zprávě Libereckého kraje.

Záchytná stanice v Liberci má mít zhruba 10 lůžek, která zajistí odborné ošetření pro spádovou oblast Liberecka, Jablonecka a Turnovska. Opilci či lidé pod vlivem omamných látek ze vzdálenějších míst budou i nadále z praktických důvodů ošetřováni dle současných podmínek, tedy v nemocnicích ve Frýdlantu, Semilech, Jilemnici a České Lípě.

 „Z výše popsaného vyplývá, že dojde k odlišnému přerozdělení finančního příspěvku kraje na zajištění této služby, přičemž celková suma vynakládaná krajem, tedy pět milionů korun, se nezmění. Krajská nemocnice pak obdrží součet dotací za Turnovsko, Jablonecko a Liberecko,“ uzavřel MUDr. Pavel Novák.

(Zdroj: Jiří Langer, tiskový mluvčí, Liberecký kraj, jiri.langer@kraj-lbc.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.