HEJTMAN V TURNOVĚ

0

Na pracovní návštěvu Turnova zavítal v pondělí 1. června hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler. Starostka Hana Maierová a místostarostové Aleš Hozdecký a Jaromír Pekař hejtmana nejdříve na radnici seznámili s některými projekty, jako je například Cyklostezka Jizera, záměr výstavby sportoviště v Maškově zahradě a fungování Kulturního centra Střelnice, potom se uskutečnilo krátké seznámení s městem.

Hejtman Eichler se byl podívat v Základní škole v Žižkově ulici, kde kraj připravuje ve spolupráci s ČVUT inovační centrum a podnikatelský inkubátor (hovoří se také o možné výměně školních budov se střední školou u nádraží), poté se hejtman podíval do Skálovy ulice. Zde probíhá výstavba kanalizace projektu Čistá Jizera, v městském parku u letního kina se Stanislav Eichler seznámil s projektem na jeho úpravu a v zahradě muzea ho zajímalo místo, kde vznikne tzv. Kamenářský dům (investorem je Liberecký kraj). Na návsi v Mašově na hejtmana čekali občané z připravovaného osadního výboru a diskutovali s ním o záměru vedení trasy R35 širším centrem Turnova. Podle starostky Maierové hejtman přislíbil projednání s veřejností o trasách R35 ze strany Libereckého kraje do letních prázdnin.

„Hejtmanovi jsme také představili projekt výstavby nového dětského centra pro hendikepované děti a dospělé, které by mělo vzniknout přestavbou současného areálu waldorfské mateřské školy v Daliměřicích, v Hruborohozecké ulici. Město má zpracovanou studii, chceme, aby zde do budoucna vzniklo nadregionální zařízení pro postižené děti a zařízení pro dospělé s diagnózou autismus,“ přiblížila starostka Hana Maierová.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.