V TURNOVĚ SVÁŽÍ KOMUNÁLNÍ ODPAD NOVÉ AUTO A MĚSTO ZÍSKALO ZLATOU POPELNICI

0

Zní to legračně: Zlatá popelnice. Tenhle úsměv budící název nese krajská soutěž na téma, kde nejlépe třídí komunální odpad. Věřte nebo nevěřte, již podruhé za sebou ji vyhrál Turnov! Stalo se oficiálně minulý týden. Jistě, nám, co v Turnově žijeme, to moc nepřijde. Žehráme, že nám radnice zrušila sběrné dvory, tedy až na ten na Vesecku, nadáváme, když máme za likvidaci odpadů zaplatit 500 Kč ročně na hlavu, máme výhrady k čistotě ulic ad. Víte ale například, že na různých místech města je nyní už 67 stanovišť s celkem 244 nádobami na separovaný odpad?

n200705310826_zap_123_07_tsA lidé v Turnově opravdu pečlivěji než kde jinde v kraji doma odpad třídí. Podle Libora Preislera, jednatele technických služeb, bylo v loňském roce zpracováno celkem 14 474 tun všech odpadů a na sběrných dvorech se vystřídalo včetně podnikatelů a firem víc než 35 tisíc lidí!
Není divu, že stávající menší auto na svoz komunálního odpadu „nestíhalo“. Proto je tu od konce minulého týdne auto nové. Jde o speciální nástavbu, do které obsluha vysypává popelnice a kontejnery v ulicích města. Auto pojme úctyhodných 10,5 tuny nákladu.

„Od nového vozidla si slibujeme především úsporu přepravních nákladů, zrychlí se likvidace odpadů, bude méně cest do liberecké spalovny, kam se dnes z Turnova vozí naprostá většina odpadů,“ přibližuje výhody nového vozu Preisler. V technických službách ještě také pořídili novou multikáru na zimní údržbu s radlicí a sypačem, celkové náklady na pořízení obou aut byly ve výši 5,5 milionu korun, financování probíhá z tříletého úvěru.

200705310826_zap_122_07_ts

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.