PŘÍŠOVICE MAJÍ NOVÉHO STAROSTU

0

O projednávání záměru výstavby zinkovny v Příšovicích byli čtenáři TvA informováni v minulém vydání. Co se děje dál? Při veřejném projednání návrhu územního plánu 1. dubna se jasně ukázalo, že občané kategoricky odmítají nejen stavbu zinkovny, ale i samotný územní plán (ÚP), který mimo jiné omezuje jejich vlastnická práva k pozemkům. Přes velkou účast na předchozích besedách bylo zjevně záměrně veřejné  projednání ÚP svoláno do malé zasedací místnosti domu s pečovatelskou službou, kde byli občané bez rozdílu věku přinuceni po  celou dobu stát.

Když byl konečně poskytnut prostor pro vyjádření připomínek k návrhu ÚP, všichni jednoznačně odmítli nejen stavbu zinkovny, ale především snahy o zřízení předkupních práv na velký počet pozemků. Výsledek veřejného   projednání ÚP byl jednoznačný, návrh nebyl veřejností akceptován. Na místě bylo prokázáno, že návrh ÚP obsahuje chyby. Občanům bylo autorkou ÚP doporučeno, že pokud s dokumentem nesouhlasí, mohou podat námitky, avšak bude záležet jen na zastupitelstvu, zda nový ÚP odhlasuje.

Nicméně již druhý den si občané Příšovic mohli na internetových stránkách obce přečíst, že starosta, který den předtím prohlásil veřejně, že je mu jedno, co se v Příšovicích bude stavět, hodlá na dalším veřejném zasedání 9. dubna odstoupit z funkce. Takovou reakci občané považují především za útěk před nepříjemnými rozhodnutími a zodpovědností za dosavadní činnost. Se starostou rezignovali i někteří další zastupitelé. Než aby se snažili o nápravu, raději vyřešení situace přenechají novým zastupitelům, kteří byli povoláni z řad náhradníků.

Bohužel na tomto veřejném zasedání nový starosta Petr Prádler pouze poděkoval svému předchůdci a okamžitě ukončil zasedání. Diskuzi nepřipustil s tím, že nebyla v programu. Odepřel tak občanům zákonem dané právo se vyjádřit k projednávané skutečnosti, kterou bylo odstoupení starosty a zastupitelů. Takže otázky na důvod odstoupení starých a plány na řešení situace nových zastupitelů zůstaly nezodpovězeny. Občané odcházeli velmi rozčilení. Nový starosta rozhodně nezačal dobře.

Bývalý starosta a odstupující zastupitelé připravili svým nástupcům velmi těžkou pozici. Léta rozpracovaný, drahý a stále neplatný územní plán, atmosféra všeobecné nedůvěry a očekávání „kostlivců ve skříni“,  to vše bude pro nové zastupitele představovat velký problém. 
Budeme jim držet pěsti, aby se jim dařilo lépe pracovat ve prospěch obce a občanů než jejich předchůdcům.

Spolek Za lepší Příšovice
Petra Daňková, spolek-prisovice@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.