DOBRÁ ZPRÁVA, LUMP BYL DOPADEN A JDE ZA MŘÍŽE

0

Letos v zimě jsme na stránkách TvA informovali o prodejci dek z ovčí vlny, který se opakovaně vkradl do bytů turnovských seniorů, které okradl o desetitisíce korun. Policie ho dopadla, čtyřiatřicetiletý toxikoman z Ostravy byl 27. května Okresním soudem v Semilech odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce 18 měsíců. Podle soudce Martina Fišera od jara 2008 do března 2009 nejméně ve třech případech přijel do Turnova, aby zde po bytech nabízel k prodeji deky z ovčí vlny.

„Tyto deky skutečně prodával, ale při té příležitosti si přilepšoval i jinak. Vybíral si zejména staré lidi, kterým se vnutil až dovnitř do bytu. Když se mu podařilo je přesvědčit, aby si deku koupili, sledoval, kam si jdou pro peníze. Poté odvedl jejich pozornost například tím, že je požádal o trochu vody k napití. Když senioři odešli do kuchyně, rychle sebral jejich úspory a z bytu zmizel,“ přiblížil soudce Fišer. Policisté zatkli toxikomana poté, co 1. března letošního roku odcizil v Turnově osmdesátiletému muži 50 tisíc korun. Kriminalisté narkomana podle agentury ČTK, která zprávu přinesla jako první, podezřívají z podobných krádeží i v jiných oblastech České republiky.

Pachatel si takto přišel na bezmála 100 tisíc korun, které potřeboval především na nákup heroinu (jeden gram heroinu stojí při pouličním prodeji asi tisíc korun). Ačkoliv heroin užíval často, nebránilo mu to v tom, aby pod jeho vlivem řídil automobil. Proto byl kromě trestného činu krádeže odsouzen i za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Kromě trestu odnětí svobody byl dotyčnému uložen trest zákazu řízení motorových vozidel na dobu 30 měsíců. Zároveň mu byl na dobu čtyř let zakázán pobyt na okrese Semily a byla mu uložena náhrada škody poškozeným důchodcům. Rozsudek dosud není pravomocný, obžalovaný si ponechal lhůta na rozmyšlenou pro případné odvolání.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.