ČESKÝ RÁJ MÁ SVŮJ BERMUDSKÝ TROJÚHELNÍK

0

V Českém ráji je několik míst, kde místní motoristé váhají, jestli tam svoje auto odstaví, či ne. V minulosti docházelo k častým vloupáním do vozidel a krádežím aut třeba na parkovišti pod Valdštejnem, nebo pod Troskami, co je ale na obou místech obsluha a vybírá se parkovné, k této trestné činnosti tady v hlavní sezoně nedochází. Je ale jedno místo na Turnovsku, které je v tomto směru přímo vyhlášené. Samotní policisté mu říkají Bermudský trojúhelník. Podle velitele turnovských policistů Milana Drahoňovského bylo v tomto místě odcizeno od začátku letošního roku deset aut a několik jich bylo vykradeno. Poslední vůz zmizel turistům ze zahraničí na začátku srpna.

n201408141548_zap_261_2014_sedmiKde Bermudský trojúhelník hledat? V Sedmihorkách. Odbočíte z hlavní silnice směrem k lázním, a na konci asi kilometrové „rovinky“ je silniční trojúhelník, odkud můžete jet buď do areálu lázní či ke koupališti a penzionu na Podháji. „Ohrožení platí nejen v místě trojúhelníku, ale pachatelé trestné činnosti si vybírají i odstavená vozidla na konci aleje. Proto jsme tady vyvěsili upozornění, snad si ho někdo alespoň přečte a zamyslí se, jestli nezajet kousek dál na parkoviště v lázních. Chápu ale, že peníze za parkování se lidem dávat nechce, a tak raději riskují,“ hodnotí Drahoňovský. Na parkovišti v lázních zaplatíte 60 Kč, ale faktem je, že odsud auta nemizí!

Policisté se Bermudskému trojúhelníku věnují se zvýšenou pozorností, stejně jako blízkému kempu, kde dochází pravidelně k menším krádežím, a to buď volně přístupných věcí ve stanech, nebo jízdních kol. „Stále platí, že lidé by měli své věci zabezpečit a nenechávat v autě či ve stanu nějaké cennosti. Také, když auto někde odstavují, měli by nejdříve alespoň zkontrolovat nejbližší okolí. Často se stává, že zloději si je vytipují dopředu a jen čekají, až vyrazí směrem ke skalnímu městu,“ radí Milan Drahoňovský.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.