SYCHROVŠTÍ ŘEŠÍ BUDOUCNOST OZDRAVOVNY, PŘÍŠOVICKÉ OBČANY TRÁPÍ KAMIONY

0

Stav silnic, situace ve zdravotnictví, dopravní obslužnost méně osídlených lokalit a další témata zaznívala na besedách s občany obcí Libereckého kraje. Ty pravidelně navštěvuje hejtman Martin Půta proto, aby osobně pohovořil s lidmi o tom, co je zajímá. V uplynulých dnech zavítal do Příšovic, Kobyl a Sychrova. Příšovické občany nejvíc tíží kamionová doprava, po jejímž omezení volají. „Snížení kamionové dopravy je nutné již řadu let, ovšem jde o problematiku, kterou musí společně řešit více orgánů. Intenzivně se touto otázkou zabýváme a snažíme se podnikat všechny kroky ke snížení počtu kamionů a já věřím, že jednání dovedeme do zdárného konce,“ vysvětlil hejtman místním lidem.

Liberecký kraj se alespoň zatím snaží vylepšit silnice v okolí Příšovic, i v dalších přilehlých oblastech. Loni do oprav komunikací Libereckého kraje investoval 1,2 mld. Kč a stovky milionů poputují na další opravy i letos.  

Cestování a dopravy se týkala i další témata. Lidé se zajímali o zrychlení cesty po železnici Liberec – Praha, kde kraj už zafinancoval několik studií na realizaci. Další téma byl i koridor silnice R35. V tomto případě se vybírá ze tří možných variant, ta, která bude mít nejmenší dopad na životní prostředí. Ve hře je aktuálně kompromisní varianta – tříproudová silnice.

Podobné dotazy vznášeli také lidé v debatě v obci Kobyly. I zde přicházeli s návrhy na úpravu autobusových linek a posteskli si nad stavem některých komunikací. V plánu je zde například v roce 2016 opravit dva propustky v havarijním stavu v Soběslavicích. Hejtman také přítomným občanům vysvětlil způsob zimní údržby silnic, neboť se mj. zajímali o solení vozovek.

Obdobná témata rezonovala i mezi obyvateli Sychrova, s nimiž se setkal hejtman v prostorách bývalé ozdravovny v Radostíně. Právě ozdravovna, a její možné využití, přišla rovněž na přetřes. Udržování objektu totiž odčerpává téměř polovinu rozpočtu Sychrova. „O jejím možném využití například ze strany kraje je možné diskutovat. Mohla by posloužit jako prostory pro zařízení typu domova důchodců nebo léčebny dlouhodobě nemocných,“ zauvažoval Martin Půta.

Blanka Daníčková, oddělení tiskové a vnějších vztahů Krajského úřadu LK, blanka.danickova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.