LISTOPADOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Koncert kapely Tata Bojs, premiéra představení rovenských ochotníků, beseda s Michaelem Kocábem, další divadlo v podání ochotníků z Rakous, příjezd sv. Martina na bílém koni, koncert Roberta Křesťana s Druhou trávou, akce k výročí 17. listopadu, dva Večery Na Sboře, beseda s Jaromírem Hanzlíkem na Pohovce, festival Napříč, vernisáž výstavy betlémů v muzeu, Adventní trhy na Sychrově a v neděli 1. prosince rozsvícením vánočních stromů začne adventní čas…

Pátek 1. listopadu
* ROVENSKÝ KŘEST – „pokec“ nad knihou Aleše Rezka Koření chudých. Sál radnice v Rovensku p. Tr. od 18.00 hod. Kmotrem a průvodcem večera bude Pavel Nový, herec Studia Ypsilon v Praze.
* TATA BOJS. Pražská alternativní hudební skupina Tata Bojs vznikla v roce 1988. Na české hudební scéně tak účinkuje již přes 30 let! Zakládajícími členy jsou Mardoša a Milan Cais, ve stálé sestavě hrají i Vladimír Bár, Dušan Neuwerth a Jiří Hradil. Jejich Nanoalbum získalo v roce 2004 čtyři Zlaté anděly. Alb má přitom kapela na kontě téměř 20. Nenechte si ujít jednu z nejoriginálnějších pódiových show v republice. KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 330 Kč, na místě 400 Kč.

Sobota 2. listopadu
* LAMPIONOVÝ PRŮVOD. Zveme malé i velké na tradiční podzimní akci. Průvod se sejde opět v letním kině v 17.00 hodin pod plátnem a zakončen bude na stejném místě. Pořádá Žlutá ponorka.
* DÁMSKÝ KREJČÍ. Divadelní představení klasické francouzské komedie autora Georges Feydeau v podání rovenských ochotníků. Sál radnice v Rovensku pod Troskami od 19.00 hodin. Vstupné dobrovolné, výtěžek bude věnován Centru denních služeb Slunce všem v Turnově.

Rovenští ochotníci zvou na představení Dámský krejčí

Neděle 3. listopadu
* MÝCENÍ. Malý pokojíček napěchovaný obrazy a hosty se stává dusivě sevřeným dějištěm umělecké večeře, s jejímž začátkem se stále čeká na herce Národního divadla. Ze slavnostního setkání se stane hluboká, ironická i jízlivě zábavná sonda do života lepší společnosti. Hraje Divadlo Na Zábradlí (Praha). V hlavních rolích se představí Jakub Žáček, Magdaléna Sidonová, Honza Hájek, Johana Matoušková a Jana Plodková. Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 420 Kč, na místě 460 Kč.

Úterý 5. listopadu
* FASHION SHOW STYL 2.0 – módní přehlídka. KC Střelnice od 17.30 hodin. Módní přehlídka značek Oui, E.daniely, Lauren Vidal, Infinite, Rich & Royal. Součástí bude představení luxusních kabelek firmy Facebag. Nutná rezervace na tel. 775 994 933. Předváděné modely bude možné následně vidět v butiku Styl 2.0 v Palackého ulici čp. 195.
* KATEŘINA A MILOŠ MOTANI: EXPEDICE BORNEO: OSTROV LIDOŽROUTŮ, NOSATÝCH OPIC A SLONÍCH TRPASLÍKŮ. Cestovatelský klub, Městské divadlo Turnov od 18.00 hodin, vstupné 90 Kč.
* TOMÁŠ PFEIFFER – beseda s biotronikem. Sokolovna ve Skálově ulici od 18.00 hodin.
* CONCERTO / ENIGMA VARIACE / RAYMONDA ACT III. Od klasického původního díla Maria Petipy, až k domácím choreografům. Program skládající se ze tří samostatných krátkých baletů. Umění v kině Sféra od 20.15 hodin, vstupné 250 Kč.

Středa 6. listopadu
* O LITERATUŘE: MICHAEL KOCÁB – hudební skladatel, zpěvák, občanský aktivista, politik a podnikatel. V letech 2009–2010 byl ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny České republiky Do září 2010 pracoval jako zmocněnec pro oblast lidských práv, spadající pod úřad vlády. Na počátku 90. let 20. století byl poslancem Sněmovny lidu Federálního shromáždění ČSFR a jedním z iniciátorů odchodu sovětských vojsk z území bývalého Československa. Mj. je autorem knihy o událostech roku 1989 „Když nebyl čas na hraní“. Moderuje Petr Vizina. Beseda „O literatuře“, kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin, vstup zdarma.

Čtvrtek 7. listopadu
* PREZIDENT HUSÁK A SAMETOVÁ REVOLUCE. Historik Michal Macháček otevře volný listopadový cyklus k výročí sametové revoluce. Zaměří se na osobnost prezidenta Gustáva Husáka a jeho roli v rámci vývoje osmdesátých let a vyvrcholením sametové revoluce. Pobočka knihovny Turnov II na vlakovém nádraží od 18.00 hodin.
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na: weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. KC Střelnice, kavárna KUS, od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Pátek 8. listopadu
* PETRA HÁJKOVÁ: BAREVNÝ ROZJEZD PODNIKÁNÍ. Petra Hájková se věnuje konzultacím pro drobné, malé a střední firmy. Vznik nového nápadu na činnost technologické firmy popsala ve své knize, kterou vám představí. Autorka během magisterského studia založila také konzultační službu R HAJPOR – rozjezd podnikání, která se věnuje oblasti konzultací a poradenství pro malé a střední firmy a pro začínající podnikatele (tzv. startupy). Autorské čtení, KC Střelnice (foyer) od 17.00 hodin, vstup zdarma.
* CHARLEYOVA TETA. Do turnovského divadla se vrací Kulturní a divadelní spolek Jizeran Rakousy s hrou Charleyova teta. Spolek uvedl hru premiérově 23. února letošního roku, pro velký divácký úspěch se ihned dočkala několika opakování. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 190 Kč.

Sobota 9. listopadu
* „CALTA, ŠTĚDROVNICE, VÁNOČKA“. Řemeslný workshop. Vánoční pečení a povídání o lidových Vánocích v Pojizeří. Muzeum Českého ráje v Turnově, Kamenářský dům od 9.00 hod. Cena workshopu 300 Kč, rezervace na tel. 736 145 354.
* TANEČNÍ ODPOLEDNE – od 16.00 hodin „hasičárna“ v Daliměřicích, k tanci i poslechu hraje Turnovanka a hosté. Více na www.turnovanka.cz.
* CHARLEYOVA TETA V OLEŠNICI. Divadelní spolek Jizeran Rakousy, který se svou minulou inscenací vyprodal turnovské divadlo, předvede tuto klasickou divadelní komedii od anglického autora Brandona Thomase v sále hospody v Olešnici od 19.00 hodin. Vstupné 100 Kč, děti polovic.
* 10. SVATOMARTINSKÉ VESELENÍ V OHRAZENICÍCH pořádá TJ Sokol Ohrazenice ve spolupráci se základní školou. Na 15. hodinu je připraveno zahájení, soutěže na hřišti i ve škole a ukázky žonglování. Asi v 16.45 vyjde lampionový průvod, po jeho návratu na hřiště bude následovat fireshow a ohňostroj. Máme objednaného koně a snad i počasí…

Neděle 10. listopadu
* VÝTVARNÁ DÍLNA DIVADELNÍ A LOUTKOVÁ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi bude zaměřena na výrobu loutek z různých materiálů a stejně tak kulis. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 10.00 hodin.
* PARKOUR WORKSHOP. Odpolední trénink s profesionály ze skupiny „Obstackle movement“. Přihlášení na webu Žluté ponorky nutné. Kapacita workshopu 36 osob. Pro děti a mládež od 7 do 15 let. Hala TSC Turnov II od 13.00 do 18.00 hodin.

Pondělí 11. listopadu
* MARTINSKÁ SVĚTÝLKA. Tradiční výtvarná dílna a následný lampionový průvod po stopách sv. Martina na bílém koni. Centrum Náruč ve Skálově ulici. Od 16.00 hodin – výroba lampiónů, od 17.00 hodin průvod – ukáže nám Martin i letos, kam ukryl poklad? Program centra viz www.naruc.cz.
* OBRAZY MLUVÍ VLASTNÍ ŘEČÍ. Vernisáž výstavy malířky Zdenky Jandové. Maluje obrazy o přírodě a smyslech, kterými je možné ji vnímat. Její tvorba se zaměřuje také na obrazy pro děti. Sálek ICM městské knihovny od 17.00 hodin.
* VÍTÁNÍ SVATÉHO MARTINA. ZŠ Skálova srdečně zve na tradiční akci. Začátek v 17.00 hodin u ZŠ Alešova u nádraží. Na místě bude možnost zakoupení občerstvení ve školním stánku. Lampiony si vezměte s sebou, a pokud máte bílé oblečení, organizátoři budou rádi. Z důvodu rekonstrukce hřiště u haly TSC a osetí trávy, letos bude prostor pro návštěvníky vyhrazen za zábradlím.
* JAPONSKO ZEVNITŘ. Cestovatele Ondřeje Landu poutá k Japonsku velmi intenzivní, až osudový vztah. Na jeho území žil několik let, procestoval jej, pobýval v zenovém klášteře školy Sótó i v posvátných horách asketické sekty Šugendó a osm let měl za partnerku japonskou tanečnici. Pobočka knihovny Turnov II na vlakovém nádraží od 18.00 hodin.

Úterý 12. listopadu
* O HODINĚ NAVÍC ANEB POTLACH V HUSTNÍKU. Dvakrát do roka se posouvá čas. Na jaře o hodinu dopředu, a aby se to vyrovnalo, tak se jedné podzimní noci ručičky všech hodin vracejí zase o hodinu zpátky. Díky tomu bývá ona říjnová sobotní noc o hodinu delší. Hraje Naivní divadlo Liberec. Představení pro školy i veřejnost (s nutností telefonické rezervace), Městské divadlo Turnov od 8.30 a 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* DEN SENIORŮ. Ministerstvo práce a sociálních věcí pro vás připravilo odpoledne plné užitečných informací, kultury i zábavy. Na programu bude beseda o sociálních a zdravotních službách, praktické tipy a rady jak se bránit tzv. „šmejdům“, naši odborníci vám zodpoví dotazy v oblasti starobních důchodů, sociálních dávek a dalších oblastí. Těšte se na hudební představení, drobné dárky a občerstvení. Akci moderuje Jan Sedláček. Komponovaný program, KC Střelnice od 14.00 hodin, vstup zdarma.
* VEČER NA SBOŘE: VZPOMÍNKY JANA ŠOLCE. Autorský večer PhDr. Jana Šolce, pedagoga, politika, mluvčího OF 89, poradce prezidenta Václava Havla a uznávaného demokrata. Hudební doprovod na flétnu Monika Szantó. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Středa 13. listopadu
* ČÍNSKÁ MEDICÍNA. Zajímají vás léčebné postupy podle starých tibetsko-čínských receptur? Přijďte se ponořit do tajů čínské medicíny. KC Střelnice od 17.00 hodin. Vstup zdarma.
* TANČÍRNA. Travesti show. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, v předprodeji 290 Kč, na místě 310 Kč.
* BESEDA S ANNOU HANUŠ KUCHAŘOVOU, nejlepší českou slacklinerkou, a PETREM PRACHTELEM, horolezeckou legendou. Úžasné setkání dvou jedinečných lidí v turnovském muzeu, v horolezecké expozici. V emotivním vyprávění se s vámi podělí o neuvěřitelné příběhy, zážitky a pocity ze svých výstupů a cest nejenom z Českého ráje. Muzeum Českého ráje v Turnově, expozice horolezectví od 17.00 hodin, vstupné 40 Kč.

Čtvrtek 14. listopadu
* GALAKONCERT POETIKY. Program galakoncertu je v tomto 21. ročníku Poetiky věnován tématu Slam Poetry. Vystoupí Anatol Svahilec se svými texty, vítěz v této kategorii poezie. Jako tradičně se představí nejlepší recitátoři a vítězové recitační soutěže. Na účastníky čeká také hudební překvapení. Městské divadlo od 18.00 hodin.
* SAMETOVÁ REVOLUCE NA TURNOVSKU. Beseda s pamětníky a aktivními účastníky listopadových událostí roku 1989 na Turnovsku. Pobočka knihovny Turnov II na vlakovém nádraží od 18.00 hodin.
* WALDORFU JE 100 LET. Waldorfská mateřská škola Turnov v Hruborohozecké ulici srdečně zve veřejnost na přednášku Dr. Wolfganga Sassmannshausena nejen o tom, co očekávají děti v dnešní době od nás dospělých. Koná se v prostorách školky v Daliměřicích od 18.00 hodin.

Pátek 15. listopadu
* SVĚTLA SVOBODY V KACANOVECH. Oslava 30. výročí Listopadu 1989 proběhne v Kacanovech formou jakéhosi „cestování časem“. Průvod účastníků se světly a lampiony projde nejprve obdobím totality a pak i obdobím posledních svobodných třiceti let (začátek v 17.45 hodin u Hotelu Králíček). Cestou si připomeneme klíčové události těchto období a na konci trasy, pod slavnostně osvětleným Tibetským altánkem, vyslechneme výzvu k obraně svobody a demokracie. Před KD Kacanovy pak zazní písně Karla Kryla a další zdravice. Akci pořádá spolek RADOSTI ve spolupráci s obcí Kacanovy.
* DEGUSTACE SVATOMARTINSKÝCH VÍN. Pětichodové svatomartinské degustační menu. Fitness sál Sportcentra ve Skálově ulici od 19.00 hodin.
* ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA. Koncert v KD Kacanovy od 20.00 hodin.
* BIGBÍTEK. Do kavárny KUS na Střelnici se vrací přední revivalová kapela hrající poctivý český bigbeat. V repertoáru mají skladby kapel: Krausberry, Hudba Praha/Jasná Páka, Vítkovo kvarteto, Tichá dohoda, Krucipüsk či Tři sestry. Malá (domácí) scéna, kavárna KUS od 20.00 hodin, vstupné dobrovolné

Pátek 15. a sobota 16. listopadu
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ TOPTEC – Ústav fyziky plazmatu AV ČR, sídlící v suterénních prostorách Dioptry. V pátek od 8.00 do 16.00 hodin pro školy, v sobotu od 10.00 do 14.00 hodin pro veřejnost. Navštivte světově unikátní turnovské vědecké pracoviště! Více na www.toptec.eu.

Sobota 16. listopadu
* PRAGUE RHYTHM KINGS – koncert pražské swingové skupiny. Koná se v sále radnice v Rovensku p. Tr. od 18.00 hod. Prague Rhythm Kings je profesionální orchestr zabývající se originální interpretací jazzové a populární hudby mezi lety 1923–1932. Uslyšíte swing, blues, jazz, foxtrot a mnoho dalšího….

Neděle 17. listopadu
* 30 LET OD SAMETU – A CO DÁL? Město Turnov, Kulturní centrum Turnov a Muzeum Českého ráje v Turnově za finanční podpory Libereckého kraje a pod záštitou hejtmana Martina Půty vás srdečně zvou do městského divadla.
Zde se od 18.00 hodin uskuteční slavnostní večer s názvem 30 let od Sametu – a co dál?, kterým si připomeneme, jaký význam měly (a stále mají) události tzv. sametové revoluce. Proběhne panelová diskuze o stavu české společnosti 30 let od pádu totalitního režimu v naší zemi a vyhlídkách do budoucnosti. Diskutovat budou: Taťána leMoigne, ředitelka české, maďarské, rumunské a slovenské pobočky společnosti Google, Petr Kratochvíl, výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů a Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR. Diskusi moderuje Petr Vizina.
V druhé polovině večera se můžete těšit na „Klíče od svobody“, umělecké pásmo věnované právě událostem sametové revoluce. V něm se vám v padesáti minutách nepřerušeného toku hudby, vizuální složky a tance představí klíčové momenty, boje a hodnotové inspirace na cestě ke svobodě. Těšit se můžete například na skladbu Luboše Fišera Crux, která vznikla v reakci na události srpna 1968, dále na hudebně-utopickou kompozici Martina Hyblera Oligarcha Globalizátor s taneční choreografií Šimona Kubáně, americký jazz v podání Bohemia Saxophone Quartet či vizuální zpracování klíčových událostí předešlých 30 let výtvarníkem Pavlem Tichoněm. Účinkují: Jana Kubánková – housle, Daniel Mikolášek – bicí, Bohemia Saxophone Quartet, Šimon Kubáň a Jaroslava Janečková – tanec, IMUZA Company pod vedením Martina Hyblera.
Vstup na slavnostní večer je zdarma, své vstupenky si vyzvedávejte na recepci KC Střelnice.
Akci v divadle předchází neformální setkání od 17.00 hodin na náměstí u čp. 3 (Helia).

Úterý 19. listopadu
* ÚSMĚVY JAROMÍRA HANZLÍKA. Jaromír Hanzlík – herecká legenda a držitel Křišťálového glóbu za umělecký přínos české kinematografii na MFF v Karlových Varech. Přirozená, neopakovatelná a velmi osobní atmosféra večera, který se skládá z divadelních a filmových historek z více než třicetileté herecké práce pana Hanzlíka, je doplněna krátkým promítnutím průřezu filmových ukázek, autogramiády knih – „Úsměvy“ a v neposlední řadě dojde i na případné dotazy samotných diváků. Pohovka, Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, vstupné 250 Kč, seniorské vstupné na OSV 200 Kč.

Středa 20. listopadu
* JIŘÍ KALÁT: LAOS PLNÝ MIN. Cestovatelský klub, kino Sféra od 18.00 hodin, vstupné 90 Kč.
* HUDBA V PROMĚNÁCH ČASU. Hudební pořad manželů Evy a Bohuslava Lédlových. Slavné operní árie a klavírní doprovod. Klubovna DD Pohoda od 14.00 hodin; pořad bude ve stejnou dobu zopakován 21. listopadu v penzionu Žižkova a v pondělí 25. listopadu 2019 v penzionu Výšinka.

Čtvrtek 21. listopadu
* PROMĚNY ANEKDOT, FÁM A MODERNÍHO FOLKLORU OD SAMETOVÉ REVOLUCE K DNEŠKU. Významný etnolog Petr Janeček (mj. autor cyklu Černá sanitka) se ve své přednášce zamyslí nad vývojem anekdot, fám a moderního folkloru od sametové revoluce do současnosti. Pobočka knihovny Turnov II na vlakovém nádraží od 18.00 hodin.
* POSPĚŠTE PASTÝŘI K BETLÉMU. Výstava betlémů, kterou Muzeum Českého ráje připravilo na závěr letošního roku ve výstavním sále Kamenářského domu, je věnována lidovým betlémům a jejich tvůrcům v Pojizeří, v oblasti, která je jedním z nejvýznamnějších středisek betlémářství na území České republiky. Slavnostní zahájení výstavy od 17.00 hod. Výstava potrvá do 30. ledna 2020.

Pátek 22. listopadu
* DÁŠEŇKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE. Známé dílo z pera Karla Čapka se dočkalo vůbec prvního divadelního zpracování, které bude plné psích kusů a skvělého „čapkovského“ jazyka. Hraje Divadlo Scéna (Zlín).
Představení pro školy i veřejnost (s nutností telefonické rezervace), Městské divadlo Turnov od 8.30 a 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* PRÁZDNINY SNŮ – letní komedie v podání Divadelního spolku TYL Bakov nad Jizerou. Od 19.00 hod. v sále radnice v Rovensku pod Troskami. Vstupné 80 Kč.
* NAPŘÍČ FEST 2019, věnovaný výročí 30 let svobody. Myšlenkou „minifestivalu“ NAPŘÍČ je spojit zajímavé muzikanty, kteří by se třeba na podiu nikdy nesetkali, představit (nejen turnovským) divákům neokoukané, ale o to zajímavější kapely a písničkáře, ale především přiblížit jim trochu jiné hudební žánry a originální interprety, než ty, které jim vnucuje každodenní mainstream.
Vystoupí:
– Václav Koubek, český písničkář a harmonikář, spisovatel, herec a režisér.
– Jakub Cermaque, český básník, režisér a písničkář, pocházející z Teplic, syn hudebníka Miroslava Waneka a Romany Mazancové.
– Phil Shoenfelt & Southern Cross – anglický hudebník, skladatel, učitel a spisovatel. Od roku 1995 žije v Praze. V Turnově zahrají ve složení David Babka (slidea steel kytara), Jaroslav Kvasnička (bicí, perkuse), Pavel Krtouš (basová kytara) a Phil Shoenfelt (zpěv, kytary).
Hudební festival, KC Střelnice od 19.00 hodin, v předprodeji 180 Kč, na místě 250 Kč.

Sobota 23. listopadu
* RÁKOSNÍČEK A JEHO RYBNÍK. Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, je rybníček Brčálník… Hraje Divadlo Scéna (Zlín). Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 60 Kč.
* O PEJSKOVI A KOČIČCE. Známé pohádkové příběhy o pečení dortu, mytí podlahy ad. Hraje Agentura KK Praha, Kamil Koula. Do KD na Podháji zve obec Modřišice. Začátek v 10.00 hodin. Vstup zdarma.
* PRODEJNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY proběhne od 10.00 do 16.00 hodin v prostorách OÚ Karlovice. Těšíme se na vás!
* TANEČNÍ ODPOLEDNE – od 16.00 hodin „hasičárna“ v Daliměřicích, k tanci i poslechu hraje Turnovanka a hosté. Více na www.turnovanka.cz.

Úterý 26. listopadu
* VEČER NA SBOŘE: KRAJINA UVNITŘ SLOV. Podvečerní poetické zamyšlení nad četným záznamem krajiny v českých slovech a nad postupující urbanizací naší slovní zásoby. Přednáší Mgr. Jaromír Gottlieb, výrazná osobnost města Jičína, do roku 2009 ředitel muzea, autor knihy Valdštejnovo pole neválečné a řady dalších odborných studií a statí. Hudební doprovod Monika Szantó. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Středa 27. listopadu
* LUCIE SEDLÁKOVÁ HŮLOVÁ & ENSEMBLE LUCIS – ČTVERO ROČNÍCH DOB. Čtvero ročních dob, nejslavnější dílo italského barokního skladatele Antonia Vivaldiho zazní v podání vynikající české houslistky s doprovodem. Turnovský hudební večer, městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč, na místě 210 Kč.

Čtvrtek 28. listopadu
* reGenerace 4. Výstava přispívá k oživení – regeneraci turnovské scény, podporuje mladé začínající autory, umožňuje jim mezigenerační setkání se zkušenými šperkaři. Zároveň přibližuje široké veřejnosti odlišné přístupy, ukazuje, že autorský šperk je svébytným výtvarným dílem, a prezentuje Turnov jako líheň talentovaných šperkařů. Vernisáž výstavy ve výstavním sále Muzea Českého ráje od 17.00 hod. Výstava potrvá do 15. ledna 2020.
* DOLOMITY. Rád se do nich vydává Vladimír „Chroust“ Procházka a za pomoci vlastních fotografií nás seznámí s řadou zajímavých tras. Sálek knihovny v Jeronýmově ulici ICM od 18.00 hodin.
* POLITICKÁ CESTA OD HAVLA K BABIŠOVI – PROMĚNA POLITICKÉHO VÝVOJE OD SAMETOVÉ REVOLUCE K DNEŠKU. Turnovský rodák a významný politolog Jan Kubáček ve své přednášce shrne politický vývoj za posledních 30 let. Pobočka knihovny Turnov II na vlakovém nádraží od 18.00 hodin.
* ADVENTNÍ VĚNCOVÁNÍ. Přijďte si s námi vytvořit adventní věnec nebo aranžmá dle svého přání. Rezervace místa nutná na e-mailu: ladicka@email.cz. Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky v Husově ulici od 18.00 do 22.00 hodin.

Pátek 29. listopadu
* HALLODRN, HITMAKERS & RAIN. Rockově-metalový trojkoncert v kavárně KUS. Malá (domácí) scéna, kavárna KUS od 20.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* KONCERT KE TŘICÁTÉMU VÝROČÍ KONCE KOMUNISTICKÉ TOTALITY v podání Podkrkonošského symfonického orchestru. KD Tatobity od 19.30 hodin. Předprodej vstupenek v OÚ Tatobity, případně firma PESO v Turnově v Palackého ulici. Vstupné 250 Kč. Pořádá Občanský spolek Dědina.

Pátek 29. a sobota 30. listopadu
* NOC FANTAZIE V KNIHOVNĚ. Druhý ročník listopadové noci plné karetních a deskových her, kvízů a soutěží. Začneme přednáškou s ukázkami ručně vyráběných deskových her Jiřího Šebesty. Potom se ponoříme každý do svého dobrodružství a vše zakončíme v neděli tombolou o zajímavé ceny. Kostým výhodou, nikoli podmínkou. Vítáni jsou všichni fanoušci fantastiky od třinácti let. Do osmnácti let je nutné přinést předem písemné povolení od rodičů (formuláře budou k vyzvednutí v ICM a na dětském oddělení knihovny). Městská knihovna Antonína Marka od 18.00 hodin.

Sobota 30. listopadu
* ZO ČSCH Turnov 1 pořádá OKRESNÍ VÝSTAVU KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVU HOLUBŮ od 8.00 do 15.00 hodin v chovatelské hale u zastávky ČD Turnov-město. Občerstvení zajištěno. Tombola s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat. Novinka: prodejna ZEA Sedmihorky, která zájemcům nabídne nové krmné směsi.
* BURZA SBĚRATELŮ. Klub filatelistů Turnov pořádá v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hod. burzu sběratelů pohlednic, známek, mincí a ostatních sběratelských oborů.
* HRAD VALDŠTEJN: KONCERT PĚVECKÉHO SBORU „A MY TAKY“.
Smíšený pěvecký sbor z Liberce zahájí v kapli sv. Jana Nepomuckého tradiční šňůru vánočních a novoročních akcí na Valdštejně. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 90 Kč.
* PLES LYŽAŘŮ. Tradiční první ples sezony. Sál roztančí Duo Big Band a hosté. KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné 250 Kč.

Sobota 30. listopadu a neděle 1. prosince
* ADVENTNÍ TRHY. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé. Vánoční atmosféru umocní i betlém v nádvoří zámku. Po oba dny otevřeno od 9.00 hodin. Sobotní otevírací doba tržiště je prodloužena do 18.00 hodin (v neděli do 16.00 hodin). Areál zámku Sychrov.

Neděle 1. prosince
* PLETENÍ SLAMĚNÝCH VÁNOČNÍCH OZDOB na Dlaskově statku v Dolánkách od 9.30 do 15.30 hodin.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU
v Rovensku pod Troskami. Od 16.00 v sále radnice proběhne vánoční koncert a od 17.30 hod. slavnostní rozsvícení vánočního stromu na rovenském náměstí doprovázené zpěvem dětí, tradičním jarmarkem a svátečním slovem.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Turnově na náměstí. Začátek v 16.30 hodin.

Pondělí 2. prosince
* STARÝ HOLKY. Já mám svoje tohle. A ty nejspíš taky. Ani na nejrychlejším koni světa neujede člověk sám před sebou. Hraje 3D company (Praha). Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 320 Kč, na místě 360 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.