TRAGICKÁ NEHODA NA SEVERNÍM OBCHVATU TURNOVA

0

V pondělí 2. května těsně před 11. hodinou dopoledne došlo na silnici I. třídy č. 10 (mezinárodní silnice E-65), tzv. severním obchvatu Turnova ke tragické nehodě. Osmapadesátiletý řidič jel s osobním automobilem Škoda Octavia ve směru na Železný Brod. Asi 400 metrů před okružní křižovatkou u firmy Ontex začal z dosud nezjištěných důvodů v mírné pravotočivé zatáčce plynule přejíždět do protisměru, kde v té chvíli přijížděla nákladní souprava. Její řidič se snažil zajet co nejvíce vpravo a současně i brzdil, střetnutí se mu ale zabránit nepodařilo a octavie se s nákladním automobilem Renault Premium čelně střetla.

I když u octavie zaúčinkovaly všechny airbagy a i když se na místě nehody během několika minut sjela vozidla Integrovaného záchranného systému (záchranka, hasiči, policie), a přistál zde i vrtulník letecké záchranné služby, nebylo to nic platné – řidič octavie na místě nehody zemřel. V této souvislosti je třeba zdůraznit, že v autě cestoval sám.

n201105031203_zap_127_2011_nehoda

n201105031203_zap_128_2011_nehoda

n201105031203_zap_129_2011_nehoda

„Příčiny této tragické dopravní nehody se vyšetřují. Bylo zjištěno, že v době nehody se zde žádné jiné vozidlo, mimo těch dvou na nehodě zúčastněných, nevyskytovalo. Protože není vyloučené, že na vznik dopravní nehody mohl mít vliv aktuální zdravotní stav řidiče octavie, byla nařízena pitva, která by měla do věci vnést jasno,“ přiblížil komisař Bc. Milan Čermák, vedoucí semilského dopravního inspektorátu. Vliv alkoholu u řidiče renaultu podle něho vyloučila dechová zkouška, u řidiče octavie bude proveden rozbor krve. Hmotná škoda byla odhadnuta na 150 tisíc korun.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.