SPOLEČNOST S DLOUHODOBOU TRADICÍ A JASNOU VIZÍ, TO JE ŠROUBÁRNA

0

Psal se rok 1951, když byla založena turnovská Šroubárna. V roce 1992 se proměnila v moderní akciovou společnost. Snaha o progresivitu podniku ve světě strojírenského průmyslu kouká v turnovské Šroubárně zpoza každého rohu i dnes. Letos Šroubárna Turnov, a. s., oslaví 66 let od svého vzniku. Za tu spoustu let se v podniku událo mnohé. Ani Šroubárně se v roce 2008 nevyhnula krize, která sužovala nejen strojírenský průmysl. Byli to ale právě zaměstnanci a nové vedení, kdo dokázali postavit Šroubárnu znovu na nohy.

Výrobní hala na snímku ze 70. let minulého století

Díky velké pracovní píli všech, kteří ve firmě pracují, se za poslední roky zrealizovaly více než stamilionové investice s cílem zlepšení kvality výrobků a zákaznických služeb. Peníze byly směřovány do postupových lisů pro tváření složitých dílů vybavených zařízením pro kontrolu procesu výroby, přetahů, strojů pro hrocení a válcování závitů, odfosfátovacího zařízení nebo do kontrolního zařízení. Dále také do nové haly logistiky a údržby.

I letošní rok byl pro Šroubárnu velmi důležitý. Podařilo se vystavět novou administrativní budovu a zrekonstruovat další přilehlé objekty. A protože chce Šroubárna otevřít své brány veřejnosti, bude mít každý možnost se do areálu firmy podívat. Den otevřených dveří je naplánován na 9. září a připraven bude bohatý program. Mimo jiné komentované prohlídky ve výrobě i v nových prostorách administrativní budovy a logistiky. Dále program pro děti, soutěže o ceny, tombola, živá hudební produkce, bohaté občerstvení nebo předvedení nových modelů ŠKODA. Zváni jsou všichni, koho zajímá, jak velký skok Šroubárna od svého vzniku udělala.

Dnešní nové provozy

Pokud si někteří mysleli, že Šroubárna již nefunguje, opak je pravdou. Je stabilním zaměstnavatelem téměř dvou stovek zaměstnanců, mezi kterými jsou strojaři s výučním listem, středoškoláci i vysokoškolsky vzdělaní lidé. Do svého týmu jsou připraveni okamžitě přijmout další kolegy, kteří se budou rádi podílet na velmi zajímavé práci. Speciální šrouby, které jsou nosným programem firmy, nejčastěji směřují do automobilového průmyslu, kompresorů v domácích spotřebičích a elektrotechniky. Benefity, jako například pět týdnů dovolené nebo nárůst mezd, mzdové příplatky, dotované stravování a penzijní spoření, mohou být pro budoucí zaměstnance také zajímavou motivací. Roční obrat firmy představuje zhruba 250 mil. Kč s plány na výrazný růst.

V sobotu 9. září tedy Šroubárna zve všechny na návštěvu a zároveň vysílá do světa jasnou zprávu: Pojďte k nám pracovat!
Zuzana Kolářová, zkolarova@sroubtu.cz (PR)

Jedná z moderních výrobních hal

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.