PRVNÍ SEZONA STARONOVÉHO AREÁLU V KRČKOVICÍCH JE U KONCE

0

Tečku za první sezonou táborové základny v Krčkovicích v nové podobě udělalo v pondělí 25. září setkání vedení města s novináři přímo v malebném místě uprostřed Českého ráje nad Věžickým rybníkem, na které má vzpomínky několik generací turnovských dětí.

O potřebné rekonstrukci chátrajícího areálu se hovořilo zhruba dvě desítky let, postupně bylo připraveno několik projektů, které nebyly realizovány vždy z jednoho důvodu – chyběly peníze. Město Turnov se také opakovaně snažilo získat na rekonstrukci táborové základny dotaci, bohužel neúspěšně. Rozhodnutím zastupitelů byla nakonec z rozpočtu města uvolněna částka ve výši 10 milionů korun. V nově postavené dřevostavbě je umístěno veškeré zázemí – kuchyně, toalety se sprchami, jídelna a v podkroví se nachází volné místo využitelné jako herna, nebo může posloužit na provizorní přespání. Z původních objektů stojí už jen plechová kůlna, která slouží jako skladiště, i ta ale projde renovací.

Rekonstrukce táborové základny v Krčkovicích byla dokončena v červnu a v podstatě druhý den po kolaudaci se do prostor nastěhovaly děti prvního táborového běhu. Nakonec se jich tady o prázdninách v šesti táborových cyklech vystřídalo na tři stovky. V září táborová základna poskytla prostor pro tzv. harmonizační pobyty školákům, v říjnu zde ještě zájemci mohou strávit víkend. „Zázemí je pouze sezonní od května do října, potom bude zazimováno. Naším cílem je, aby si areál na sebe vydělal. Mimo hlavní sezonu ho budeme nabízet firmám, školám nebo zájemcům o rodinnou oslavu. Na jaře už víme, že tu bude první svatba,“ uvedl Jiří Veselka, jednatel Městské sportovní Turnov, která táborovou základnu spravuje. O letní provoz se stará Středisko pro volný čas Žlutá ponorka. O prázdninách je kapacita rozšířena o stany na přilehlé louce, v samotném objektu je v patře prostor pro přespání na matracích pro asi 25 lidí. Z drobností, které ještě zbývá dodělat, jsou to nový kryt na odpadní jímky, dokončení terénních úprav, a především je nutné instalovat bezpečnostní kamerový systém, který bude zazimovaný areál hlídat.

Podrobnosti k možnosti pronájmu areálu v Krčkovicích najdete v nejbližší době na internetových stránkách Městské sportovní Turnov – www.maskova-zahrada.cz.

Interiér je zařízený účelně – nová kuchyň s jídelnou

…toaalety se sprchami v zadní části a venkovní umývárna

…volný prostor v podkroví

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.