SPRÁVA CHKO MÁ K DISPOZICI REPREZENTATIVNÍ PROSTORY PRO RŮZNÉ AKTIVITY

0

Ve čtvrtek 10. prosince otevřely symbolickým sfouknutím svíček na adventním věnci starostka Turnova Hana Maierová a Klára Pitrová, pracovnice Správy CHKO, nově rekonstruované prostory Centra ekologické výchovy Správy Chráněné krajinné oblasti Český ráj v Turnově. Investiční dotace ze zdrojů ministerstva životního prostředí ve výši 3,8 mil. Kč byla vynaložena především na vestavbu podkroví v objektu Správy CHKO v ulici A. Dvořáka.

V rámci této akce došlo také k rekonstrukci střechy, zateplení objektu, sanaci zdí, odvodnění, rekonstrukci atria a především k vytvoření tolik potřebných a chybějících prostor pro ekologickou výchovu v oblasti Českého ráje.

Stavba byla zahájena v dubnu a ukončena v říjnu, projektovali ji Richard Müller a Tomáš Hocke z ateliéru Profesprojekt Turnov, stavební část realizovala firma DART Liberec.

 

Centrum ekologické výchovy Správy CHKO budou využívat spolky zaměřené na přírodu i historii nejstarší chráněné krajinné oblasti v republice (vyhlášena byla v roce 1955) i odborní spolupracovníci chráněné oblasti. Budou se zde konat přednášky tematicky zaměřené na CKHO Český ráj i na Geopark Český ráj.

 

Jako první nově otevřené prostory využili strážci CHKO Český ráj, kteří se zde sešli na svém pravidelném podzimním setkání…

 

Jan Mocek

vedoucí Správy CHKO Český ráj

jan.mocek@nature.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.