ZAČÍNÁ SEZONA NA KOUPALIŠTI V MAŠKOVCE

0

Koupaliště v areálu turnovské Maškovy zahrady je připraveno na další, v pořadí již šestou sezonu. Jeho brány se otevřou v pondělí 7. června. Vše je připraveno. Až do 20. června bude ve všedních dnech otevřeno odpoledne od 14.00 do 19.00 hodin a o víkendech od 9.00 do 19.00 hodin. Od 21. června koupaliště již najede na prázdninový provoz, otevřeno bude každý den od 9.00 do 20.00 hodin. Výše vstupného zůstává stejná jako vloni (základní celodenní vstupné pro dospělé je 120 Kč, odpolední 90 Kč), nastaven je systém dalších slev, i letos budou fungovat předplacené čipové karty.

Z aktuálních hygienických opatření bude platit limit jednoho člověka na 15 metrů čtverečních vodní a odpočinkové plochy v její bezprostřední blízkosti. Ochrana dýchacích cest bude nutná jen při vstupu nebo v odpočinkových zónách, nikoliv ve vodě. Lidé se při vstupu budou muset na vyžádání prokázat negativním testem na koronavirus, který podstoupili v oficiálním odběrovém centru, certifikátem o očkování, nebo dokladem o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech. „Kapacita koupaliště je díky tomuto omezení snížena na 1 050 návštěvníků v jeden okamžik,“ uvedl manažer areálu Tomáš Špinka.

Veškerá venkovní sportoviště mimo vnitřní areál – skatepark, pumptrack, inline dráha – jsou veřejnosti přístupná za splnění protiepidemických podmínek celodenně bez omezení. Na návštěvníky areálu čeká nová skluzavka kamikadze, která byla v rámci reklamačního řízení vyměněna. Připraven je minigolf, hřiště na volejbal či nohejbal, půjčovna sportovního nářadí a slunečníků a dětských šlapadel. Standardní občerstvení je připraveno v areálu, v provozu je i občerstvení v dolním stánku Maškovy zahrady u pumptracku – to bude fungovat v závislosti na návštěvnosti a počasí, otevřeno je vždy podle provozní doby koupaliště. Od 1. července jsou pro návštěvníky připraveny animační programy.
Jak to v areálu aktuálně vypadá můžete zjistit z webové kamery:
https://www.youtube.com/watch?v=meUtwDS6fVk

Koupaliště v Maškově zahradě bylo otevřeno v květnu 2016. Zájem ze strany veřejnosti je poměrně velký a stálý. Loňskou sezonu poznamenala první vlna pandemie covid-19 i chladnější červencové počasí. Celkem koupaliště v sezoně 2020 navštívilo 38 842 lidí. V roce 2016 sem zavítalo 56 tisíc lidí, o rok později jich bylo 47 tisíc, v roce 2018 byla návštěvnost 68 tisíc lidí, v roce 2019 jich do areálu přišlo 45 tisíc.

Areál koupaliště Maškova zahrada v Turnově

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.