VETERÁNI POD TROSKAMI

0

Stejně jako před čtyřmi lety (ZDE). Napůl utajený závod veteránů projel Českým rájem ve středu 25. ledna. The Winter Trial 2017. Přes padesát historických závodních vozů, na které čeká 2500 kilometrů dlouhá trasa z Holandska přes Německo a Českou republiku do Rakouska. Jede se za běžného provozu většinou na silnicích druhé a třetí třídy. Účastníci 17. ročníku závodu startovali v neděli 22. ledna v hotelovém areálu zámku Château St. Gerlach poblíž města Maastricht na jihovýchodě Nizozemska. Cíl je v městečku Sankt Wolfgang, ležícím na břehu jezera Wolfgangsee nedaleko rakouského Salcburku. Sem závodní vozy dorazí 27. ledna.

Ve středu 25. ledna účastníci rallye projeli naším regionem v etapě, která vedla z Liberce do Olomouce. V necelé šedesátce vozů byla nepřehlédnutelná elegantní auta značky Porsche, velké oblibě se podle počtu startujících vozů těší BMW, byly tu zastoupeny i další značky jako Alfa Romeo, Audi, Jaguár i majestátní nepřehlédnutelná Volva. Že se někdo napříč zasněženou Evropou vydá v legendárním Citroënu 2CV, řečeném kachna, to zaslouží úctu a obdiv!

201701252307_rep_10_017_rallye

Na území Českého ráje vedla rychlostní zkouška z mašovského Kalužníku na Vyskeř, dále směrem na Pleskoty, Věžický rybník a Krčkovice na Hrubou Skálu, Vidlák a Troskovice, cíl rychlostní zkoušky byl v Újezdu pod Troskami. Vše probíhá tzv. on-line přes satelit, na trase byli k vidění pouze na několika místech holandští pořadatelé v servisních vozech.

Další snímky najdete na Facebooku TvA – ZDE

201701252307_rep_11_017_rallye

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.