PRÁZDNINOVÁ NABÍDKA V ČESKÉM RÁJI V LÉTĚ 2010

0

Po loňské obnovené premiéře „Prázdninové nabídky pro každý den“ přichází Sdružení Český ráj s partnery s dalším ročníkem tohoto úspěšného programu. Ten nabízí na každý den v týdnu jinou možnost, jak trávit volný čas v Českém ráji. Na červenec a srpen je připraveno 32 netradičních nabídek, mezi kterými návštěvníci regionu i jeho obyvatelé mohou najít například prohlídky památek Jičína, Turnova, Železného Brodu a Semil s průvodcem, historické programy na hradě a zámku Staré Hrady a zámku Dětenice, programy pro rodiny s dětmi v Mnichově Hradišti, v Městském paláci Templ v Mladé Boleslavi, ve Šťastné zemi v Radvánovicích, na Hrubém Rohozci a v dalších místech.

Nebudou chybět ani ukázky tradičních řemesel a zvýhodněné nabídky sportovních programů. Nabídku letos nově zpestří například i pravidelné páteční koncerty v Semilech, nebo exkurze do Novopackého pivovaru s ochutnávkou piva. Pro tento program, který se bude opakovat každý týden během prázdninových měsíců, byl vydán plakát a nově i leták pod názvem „Prázdninová nabídka pro každý den 2010“ (ZDE). Oba propagační materiály bude možné najít v turistických informačních centrech Českého ráje, na místech jednotlivých nabídek a na dalších místech regionu.

Co zajímavého nabízí prázdniny na Turnovsku?

* Pondělí: Ukázky broušení drahých kamenů v infocentru na náměstí (10.00 – 14.00 hodin), prohlídka turnovských kostelů s průvodcem (od 14.00 hodin).

* Úterý: Akční nabíka ve Žluté plovárně v Malé Skále, putování za židovskými památkami Turnova (sraz u synagogy v 10.00 a ve 14.00 hodin). Dopolední návštěva firmy vyrábějící skleněné a křišťálové lustry.

* Středa: Ukázka výroby šperků s českými granáty a vltavíny v Chutnovce. Komentovaná prohlídka klenotnice v turnovském muzeu (10.00 hodin). Magický Turnov – podvečerní a večerní putování městem (od infocentra v 19.30 hodin).

* Čtvrtek: Ukázka ručního zpracování ovčí vlny v Holenicích. Ukázky broušení drahých kamenů na ručním brusu (infocentrum od 10.00 do 16.00 hodin).

* Pátek: Slevy na plavby na Jizeře na raftech. Komentovaná prohlídka nové klenotnice v muzeu (od 10.00 hodin).

* Sobota: Pravidelné akce pro rodiny s dětmi ve Šťastné zemi v Radvánovích (areál je otevřen sedm dnů v týdnu).

* Neděle: Prohlídka kostela sv. Jana Křtitele v Nudvojovicích (od 9.00 do 12.00 hodin). Loutkáři hrají na zámku Hrubý Rohozec. Několikrát na trase z Turnova do Rovenska pod Troskami a do Semil vyjede parní vlak (v červenci v neděli, v srpnu v sobotu).

* Trvalá nabídka: Poznejte středověk na zámku Hrubá Skála (každý den od 10.00 do 16.00 hodin). Dobový program, historická atmosféra – kejklíři, tanečnice, rytířské souboje, prohlídky zámku, adrenalinové sportoviště, výstava exkluzivních fotografií celebrit Jakuba Ludvíka.
K tomu všemu ještě musíte připočítat samostatnou nabídku hradů a zámků v regionu (Valdštejn, Hrubý Rohozec, Sychrov, Trosky, Pantheon v Malé Skále ad.) včetně turnovského Muzea Českého ráje.

 

Podrobné informace o prázdninové nabídce pro každý prázdninový den nejen na Turnovsku, ale v celém Českém ráji najdou zájemci na www.cesky-raj.info  a v turistických informačních centrech. Podrobnosti vám rádi sdělí i v Regionálním turistickém informačním centru Turnov na náměstí Českého ráje, tel. 481 366 255, www.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.