DOPRAVNÍ OMEZENÍ: RÁDELSKÝ MLÝN, BOREK POD TROSKAMI, TURNOV

0

Z důvodu nouzového stavu a epidemie koronaviru došlo k posunu termínu uzavření křižovatky Rádelský mlýn na rychlostní silnici z Turnova do Liberce (ZDE). K úplnému uzavření odbočky na Jablonec nad Nisou má dojít od 14. dubna. Současná, bezmála padesát let stará podoba této křižovatky již neodpovídala bezpečnostním standardům a nevyhovovala současné intenzitě dopravy. Rekonstrukce by měla být hotová v listopadu 2021.

V termínu od 1. dubna do 30. května dojde k částečné uzavírce provozu na silnici I/35 v úseku Hnanice – Borek pod Troskami. Podél silnice probíhá výstavba cyklostezky. Změna dopravního režimu je plánována ve dvou etapách. Od 1. do 30. dubna dojde k omezení a částečné uzavírce na křižovatce silnice I/35 se silnicí III/27921 vedoucí na Hrubou Skálu – provoz bude řídit semafor. Obdobně tomu bude od 1. do 31. května na křižovatce silnice I/35 se silnicí III/28116 na Troskovice.

Se začátkem dubna se vrátili pracovníci firmy Eurovia na stavbu v Přepeřské ulici, současně se opět pracuje na mostě přes Jizeru na průtahu městem. V pondělí 6. dubna začne v Přepeřské ulici demolice mostku u firmy B.R.D. KOVO. „Průchod pro pěší od sídliště bude po provizorní lávce přes Odolenovický potok a dále bude stavba vždy vymezovat bezpečný koridor pro pěší,“ uvedla Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku turnovské radnice.

Na závěr dobrá zpráva pro obyvatele ulice Boženy Němcové u turnovského nádraží. Radní města schválili na základě doporučení hodnoticí komise nejvhodnější nabídku dodavatele rekonstrukce této ulice firmu COLAS CZ za cenu 10.889.164 Kč s DPH. Město ve výběrovém řízení obdrželo celkem šest nabídek. Na rekonstrukci ulice je přislíbena dotace z ministerstva pro místní rozvoj ve výši 50 % vysoutěžené ceny. Dle navržené smlouvy o dílo by firma v ulici měla pracovat od 1. srpna do 15. listopadu t. r.

(TvA s využitím TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.