KŘIŽOVATKA RÁDELSKÝ MLÝN SE UZAVŘE 29. BŘEZNA. NA ROK A PŮL! (VIDEO)

0

Na více než rok a půl se musejí řidiči cestující mezi Libercem, Jabloncem a Hodkovicemi nad Mohelkou obrnit trpělivostí. V souvislosti s rekonstrukcí mimoúrovňové křižovatky státních silnic I/35 a I/65 u Rádelského mlýna nastane 29. března od 15.00 hodin úplná uzavírka tohoto dopravního uzlu – přesněji směru na Jablonec nad Nisou. Práce skončí v listopadu 2021, což je oproti původním plánům o sedm měsíců dříve. K dispozici budou objízdné trasy.

„Jsem rád, že silniční správní úřad pečlivě posoudil navrhovaný harmonogram prací a zkrátil termín dopravního omezení. Chtěl bych požádat řidiče o trpělivost. Současná, bezmála padesát let stará podoba této křižovatky již neodpovídala bezpečnostním standardům a nevyhovovala současné intenzitě dopravy. Po rekonstrukci bude toto místo bezpečnější, s plynulým provozem,“ uvedl náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek Jan Sviták.

Zhotovitel stavby, jímž je sdružení firem Eurovia CS, SaM a Integra stavby, původně žádal o celkovou uzavírku silnice I/65 do 2. července 2022. Silniční správní úřad se rozhodl povolit ji do 30. listopadu 2021. Pokud jde o dobu trvání celkového uzavření křižovatky, došel Krajský úřad Libereckého kraje k závěru, že při efektivním využití pracovní doby ve spojení s důslednou koordinací jednotlivých fází výstavby lze termín uzavírky zkrátit.
„Po posouzení harmonogramu stavební činnosti jsme přesvědčeni o tom, že některé práce plánované na rok 2022 lze provést buď za částečné uzavírky provozu anebo v souběhu s jinými pracemi v roce 2021,“ sdělil vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje Jan Čáp.

Zároveň s uzavírkou čekají řidiče také dopravní omezení v Jablonci nad Nisou. Proto byly stanoveny tři objízdné trasy. První (pro oblast Rýnovic) vede po silnicích I/35 a I/14 přes Liberec, druhá pro tranzitní nákladní dopravu mířící z Turnova po silnici I/10 přes Železný Brod a Tanvald do jabloneckých Pasek, třetí objízdná trasa pro oblast Kokonína a Vrkoslavic bude značena po silnici II/287 přes Pěnčín a Maršovice.
Dálkové autobusové linky z Tanvaldu do Mladé Boleslavi, z Rokytnice nad Jizerou do Prahy, ale i linka Jablonec nad Nisou – Praha povedou ve směru od Jablonce nad Nisou na Maršovice, Dalešice, Pulečný, Kopaninu, Frýdštejn, Jenišovice a turnovské Vesecko, kde budou u Ontexu najíždět na silnici I/10.

Co je zásadní pro řidiče jedoucí z Turnova do Liberce, křižovatka bude průjezdná s dopravními omezeními, ve směru do Liberce by měly být k dispozici ve stoupání dva jízdní pruhy, v opačném směru jeden.

Přestavba křižovatky Rádelský mlýn přijde na více než 400 mil. Kč bez DPH, z nynější dvouúrovňové se stane třípatrová mimoúrovňová křižovatka.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.