SPORTMIX: BEACHVOLEJBAL, FLORBAL, KICKBOX, LEDNÍ HOKEJ A VOLEJBAL

0

Úvodem turnaj školních týmů učitelů turnovských škol v beachvolejbalu. Turnovští florbalisté začali o stupínek níže a v divizní premiéře doma nezvládli po remíze samostatné nájezdy. Naši kickboxeři opět úspěšně řádili v různých kategoriích – tentokrát ve Skotsku. Už tuto sobotu se rozjede krajská liga mužů v ledním hokeji a HC Turnov 1931 bude v rozšířené soutěži obhajovat loňský titul, takže diváci se mají opravdu nač těšit. Také volejbalisté hrají Český pohár, ale pro druholigovou Malou Skálu to znamenalo pouze účast v prvním kole, na favorizovaný Hradec jejich elán a bojovnost prostě nestačily.

BEACHVOLEJBAL

Ve středu 20. září proběhl v novém areálu beachvolejbalových kurtů TJ Turnov ve Skálově ulici turnaj školních týmů učitelů turnovských škol. Pořadatelé turnaje – Filip Stárek (TJ Turnov) a Tomáš Turek (oddíl beachvolejbalu) – chtěli navázat na přerušenou tradici sportovních klání turnovských učitelů a také představit nový areál pro krásný, moderní sport, kterým beachvolejbal bezesporu je. Své týmy vyslaly na turnaj všechny tři velké turnovské základní školy, které se utkaly systémem každý s každým za krásného, slunečného počasí, které významně přispělo k pohodovému průběhu akce, při které nebyla nouze o zajímavé pohybové kreace i vtipné komentáře.
Nejpočetnější tým sestavila ZŠ Žižkova pod vedením svého ředitele Aleše Krejčíka, volejbalově se musela ovšem sklonit před celkově vítězným týmem Michala Loukoty (ZŠ Skálova) a stříbrným týmem ZŠ 28. října vedeným Markem Riegerem. Hecování bylo samozřejmě dost, ale vše proběhlo hlavně v pohodové atmosféře. Tým ZŠ Skálova si odnesl pohár pro vítěze a pořadatelé věří, že se na jaře podaří akci rozšířenou i o další školy zopakovat.
Filip Stárek, TJ Turnov

FLORBAL
* Divize, muži
V této právě rozjeté sezoně slaví florbalový Turnov 25 let své existence. Po pádu z národní ligy do hry poprvé v divizi zasáhli muži, své první zápasy už mají za sebou také dorostenci a juniorky, které pod hlavičkou FBC Liberec zavítaly do Brna.
T.K.S. TJ Turnov – TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem 3:4 pn. I přes dobrý vstup do utkání a herní převahu museli muži dvakrát dotahovat jednobrankové manko a zajistit si tak alespoň prodloužení. V tom rozuzlení nepřišlo, a tak se šlo do nájezdové loterie, v níž však nebyl úspěšný ani jeden z domácích plejerů.

* Mládežnický florbal
Družina skládající se z hráčů Turnova, Koberov a Semil začala letošní ročník 1. ligy v České Třebové. Tam nejprve podlehla pražskému Olympu Florbal 5:2. Chuť si spravila, když v druhém duelu porazila Fbk Orlicko-Třebovsko 5:3 a po dlouhých třinácti letech si po dobrém výkonu všech tří řad připsala premiérovou výhru v lize.
To hráčskou injekcí z Jičína omlazené juniorky příchuť vítězství neochutnaly. S domácími GC System Bulldogs Brno s českými reprezentantkami ve svých řadách padly 7:4 a za kratší konec tahaly také s dalším soupeřem. K1 Florbal Židenice GU19 je po smolné úvodní vlastní brance i přes následnou příkladnou bojovnost porazil 6:3.

KICKBOX
* Mistrovství Evropy

Do skotského Ravenscraigu vyrazila mezi mnoha výpravami také jedna z Turnova, a to ve složení Tommy Kazda (35 kg), Maky Burešová (60 kg), Markéta Brožová (65 kg) a boxující trenér Petr Kazda (85 kg). Po páteční registraci a vážení byly v sobotu na pořadu dne kategorie boxing na tatami a karate, a v neděli pak hlavní disciplína kickbox. „Tommy a Maky startovali v boxu poprvé. Jako první bojoval Tommy (11 let), který se probojoval až do finále, kde však po sporném výroku prohrál. Byl hrozně zklamanej, ale pánem je tam rozhodčí a nic s tím neuděláte. V neděli si ovšem všechno vynahradil, když v semifinále porazil Angličana a ve finále potom Poláka a stal se zaslouženě mistrem Evropy v kick-lightu, takže jsem z toho měl dvojnásobnou radost,“ neskrýval obrovské zadostiučinění Petr Kazda – trenér a otec v jedné osobě.
Rovněž on spolu s Maky a Markétou startovali ve třech kategoriích poprvé a výsledkově to rozhodně nebylo špatné. Maky byla stříbrná v boxu na tatami a light-contactu a bronzová v kick-lightu, kde v boji o třetí místo odboxovala s výbornou soupeřkou asi svůj nejlepší zápas. Po prvním kole sice prohrávala, ale ve druhém kole zápas otočila, takže medaile to byla víc než zasloužená. „Pro Markétu to byl nejlepší turnaj, na kterém kdy startovala, protože dokázala neskutečnou věc, která se nepovedla ani mně, a to vybojovat třikrát titul mistra Evropy,“ smál se úspěšný kouč mj. i při vzpomínce, jak asi před dvěma a půl roky s Markétou a Tommym během Covidu, kdy se většina lidí bála s někým jenom potkat, tajně trénovali. „Nikdy by mě nenapadlo, že by mohla něčeho takového dosáhnout, a proto smekám a gratuluji k tomu, jak se dokázala vypracovat,“ dokončil populární Kazďák.
Aby mohl vůbec startovat v kategorii mužů, musel trochu pozměnit datum narození. V kategorii boxu na tatami v semifinále porazil Ira a ve finále také Skota, kterého když viděl v druhém semifinále boxovat, tak prý moc nevěřil tomu, že by ho mohl porazit. „Po prvním kole jsem na body prohrával, ale hlavně i díky Markétě v mém rohu se mně podařilo zápas otočit a stát se mistrem Evropy, k čemuž jsem přidal ještě dvě stříbra,“ je spokojen borec, jenž neustále dokazuje, že i ve 47 letech to pořád jde…
Je evidentní, že vesmír mu je cele nakloněn. To vše by totiž pro turnovské reprezentanty nemuselo tak dobře dopadnout, protože v sobotu jim ujel nejen autobus, ale i taxi. Naštěstí je před halu dopravil autem „náhodně“ jeden místní občan, kterému tímto všichni naši boxeři na dálku ještě jednou moc děkují!
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

LEDNÍ HOKEJ
* Krajská liga, muži

O slovo se opět hlásí hokej, na snímku jsou vítězové minulého ročníku krajské ligy mužů

Pro hokejisty HC Turnov 1931 skončila letní příprava a už tento víkend je čeká ostrý start nového soutěžního ročníku. Tomu by mělo na atraktivitě dodat rozšíření v podobě účasti dvou nových celků z Jablonce nad Nisou, které se postaví proti stálicím z Turnova, Jičína, České Lípy, Varnsdorfu, Frýdlantu a Lomnice.
Jedním je tamní TJ HC Jablonec n. N., a tím druhým pak tým Gepardi Jablonec. A právě ten zavítá v sobotu 23. září na led turnovských mistrů. Úvodní vhazování je podle losu v 17.00 hodin! „Gepardi měli lepší výsledky v přípravě a jde o jablonecký celek doplněný hráči libereckého Slavoje, který už tuhle soutěž hrál. Nevíme proto, co od nich čekat, takže v sobotu uvidíme. V každém případě jsem rád, že naše volání o rozšíření krajské ligy bylo vyslyšeno a diváci se mohou těšit na neokoukané týmy,“ poznamenal hlavní představitel turnovského hokeje Vladimír Jágr.
V meziročníkové pauze se znatelně obměnil hráčský kádr Turnova a jejich příznivci jsou zvědaví, jak si to všechno sedne. „Do Varnsdorfu odchází brankář Dominik Bartoš, jakýmsi hráčem na telefon bude Marek Kysilka a do Jičína míří Petr Kysela. Z těžkého zranění se stále zotavuje Divila. K nám naopak zamířili z působení ve Francii Jan Křepelka, z Boleslavi Patrik Vaníček, z Frýdlantu Marek Šostý, z Lomnice Jan Rutkovský a na post brankáře Michal Musílek,“ informuje předseda správní rady HC Turnov 1931 Vladimír Jágr.
Podle jeho dalších slov má z mužstva a jeho připravenosti dobrý pocit a věří v jeho průběžný progres. „Sezona bude dlouhá, nicméně máme dvě velmi slušně nabité lajny, ale jsme schopni postavit i čtyři,“ říká před sobotním utkáním. Větší motivaci hráčů má podpořit mj. také vyvěšení mistrovské standardy za loňské vítězství v KLM, které Turnov urval doslova v posledních vteřinách ročníku. U stropu zimní haly se tak budou třepetat už dva tyto historické symboly, aby „dohlédly“ na případný zisk té třetí.
Hned další, divákům servírovanou hokejovou lahůdkou, bude oblíbené sousedské derby s odvěkým rivalem z Jičína, které se hraje ve sváteční čtvrtek 28. září na Zimním stadionu Ludvíka Koška od 19.00 hodin.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

VOLEJBAL
* Český pohár, muži

Maloskalští volejbalisté se v sobotu 16. září s podporou několika věrných fanoušků v Hradci Králové zúčastnili prvního kola Českého poháru. Ve skupině C poměřili své síly s prvoligovými týmy Hradce Králové, Pražskými Lvi B a druholigovým týmem z Havlíčkova Brodu. Do bojů nasadili tuto soupisku: nahrávači Patrik Preisler a Michal Novák, smečaři David Macháč, Vladimír Chum a David Anděl, blokaři Martin Mařík, Ondřej Kovář a Vilém Kinský, univerzálové Tomáš Pastuch a Lukáš Zeman, libero Michal Folprecht.

Malá Skála – Lvi Praha B 3:2 (23, 16, -23, -13, 9).
Malá Skála – Hradec Králové 0:3 (-13, -19, -20).
Malá Skála – Havlíčkův Brod 3:1 (9, 22, -23, 22).

V prvním zápase maloskalští hráči udolali pražské Lvi až v tiebreaku 3:2, kdy ztratili vedení 2:0 na sety. Druhý zápas byl jen „formalitou“ pro domácí tým dominující celé skupině. Po setech 25:13, 25:19 a 25:20 bylo zcela jasné, kdo si vybojuje postup do dalšího pohárového kola. Prvoligový tým vedený zkušenými hráči v čele s bývalým reprezentačním blokařem Alešem Holubcem nedal hráčům z pod Pantheonu prostě ani „čuchnout“.
Poslední zápas svedli Maloskalští se soupeřem z B skupiny 2. ligy – Havlíčkovým Brodem. Začátek zápasu byl pro Maloskaláky snový. První vyhraný set 25:9 byl ovšem pro Jiskru budíčkem a trenér hostů vpustil do hry své nejlepší hráče. Zápas byl proto vyrovnaný a ani jeden z týmů nechtěl prohrát. Avšak je to volejbal, někdo prohrát musí, a tak si tři body do tabulky připsali hráči Malé Skály. Z druhého místa se bohužel nepostupuje, ale i tak Skalští zhodnotili svou účast v Českém poháru kladně, a i nadále se budou poctivě připravovat na start soutěže, která začíná už 7. října zápasy v Hronově.
Michal Novák, mne10@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.