VRÁTÍ SE SPORT ZPÁTKY NA VÍTĚZNOU VLNU?

0

V srdci Českého ráje jindy hodně pestrá sportovní nabídka, stejně jako veškeré současné dění ve společnosti, hodně zešedivěla; ještě lépe řečeno – zcela zčernala. Na několika úrovních lepšící se skóre lidstva v souboji se zrádným virem však dává naději k návratu do normálního stavu, a to i po stránce sportovní. Bude to ještě dlouhá a více než složitá cesta, ale všichni v ni musíme věřit a něco pro ni udělat, jednotlivci počínaje a kluby či oddíly konče.

BASKETBAL • Pod bezednými koši začali turnovští muži se lvem na prsou ve východočeské lize dobře, bohužel však stačili odehrát pouhé tři mistrovské zápasy. Díky dvěma výhrám a jediné těsné prohře o bod tak figurují na 6. místě čtrnáctičlenné tabulky. „Moc jsme toho nenatrénovali, tak to snad zítra (rozumějme: čtvrtek 3. 12.) klapne a nějak v rámci omezení vymyslíme, abychom si mohli zahrát. Z oblasti přišla jen obecná informace o hygienickém chování při sportu. Rádi bychom postoupili, a tak jsme zvědavi, jak bude liga pokračovat. Myslím, že se její vedení bude snažit soutěž nějakým způsobem urychlit, tak se necháme překvapit. Cíl máme jasný,“ prohlásil za košíkáře místopředseda Michal Valšík.

FLORBAL • Hned dvě želízka v ohni má jeden z nejpočetnějších oddílů ve městě. V rozjeté sezoně se mužům v národní lize příliš nedařilo a 9. místo mezi dvanácti mužstvy se šesti získanými body a větším podílem proher z pěti mistráků zůstává za očekáváním. Prvoligovým ženám při vyrovnané bilanci patří po šesti kolech 7. příčka. „Podle informací, které máme, svaz chce soutěže dohrát i za cenu případného prodloužení sezony až do léta. Pokud se v rozvolnění bude dát smysluplně trénovat, možná by se daly do Vánoc ještě dvě či tři kola odehrát,“ prohlásil Radim Kolomazník.

FOTBAL • Jak jsme již informovali, fotbalisté mají jasný plán a předběžně znají své – oproti předchozím rokům časnější – jarní termíny. FK Přepeře se v ČFL zabydlel natolik dobře, že po odehraných osmi z patnácti podzimních kol mu patří pěkné 3. místo, pouhé dva body za prvními Zápy. Stejnou většinu zápasů odehrál v nejvyšší krajské soutěži vedoucí FK Turnov, jenž disponuje pětibodovým náskokem před triem pronásledovatelů Hrádek n. Nis., Višňová a Skalice. Podstatně hůře jsou na tom ve čtrnáctičlenné tabulce desáté Rovensko p. Tr. a jedenácté Sedmihorky. V I. A třídě figuruje na 6. místě TJ Sokol Pěnčín, a to má odehráno pouze šest podzimních zápasů. O jeden více mají na svém kontě Jenišovice, ale ty se ziskem pouhého bodu uzavírají pořadí. V o stupeň nižší krajské třídě je na tom relativně dobře přepeřská rezerva na 4. místě, nováček z Mírové p. Koz. je zatím desátý. V jabloneckém okresním přeboru s dvanácti účastníky schází dohrát tři podzimní kola, přičemž Jenišovice B drží 8. příčku a propadající se Malá Skála až desátou. Na Semilsku nemá Turnovsko zástupce v okresním přeboru, zato v okresní soutěži kraluje 1. FC Tatobity, který má díky 22 bodům luxusní šestibodový náskok na trojici pronásledovatelů. Rovensko p. Tr. B je tady deváté a hned za ním se drží FK Přepeře C.

FUTSAL • Hráči FC Dalmach Turnov nastoupili po úvodním volnu jenom do dvou utkání II. ligy a ani v jednom nemohli pořádně popadnout dech. Po nulovém bodovém zisku se vzhledem k horšímu skóre usadili na nejnižším stupínku mezi 11 mančafty. V semifinále poháru navíc vypadli s prvoligovým celkem Zlý sen, takže se jen čeká, co bude dál, až se vše probudí. „Na pátek 4. prosince je avizováno on-line grémium zástupců prvoligových a druholigových klubů, kde se má rozhodnout o dalším pokračování soutěže. To asi ale bude komplikovat časný rozjezd jarní části, tak uvidíme,“ říká hráč, kapitán, trenér a předseda FC Dalmach Aleš Krejčík.

HÁZENÁ • Turnovské házenkářky svou druholigovou sezonu rozjely čtyřmi zápasy. V jednom vyhrály, v jednom remizovaly a ve dvou prohrály. Mezi deseti družstvy jsou se třemi body na 7. místě. „Na začátku prosince proběhla videokonference, a protože za současného stavu prakticky nemůžeme trénovat, do Vánoc se už určitě hrát nebude,“ ví předsedkyně oddílu Jana Nalezencová. Pokud to situace dovolí, je naplánováno lednové dohrání podzimní části, o té jarní, resp. o hracím systému této části však stále ještě rozhodnuto není.

LEDNÍ HOKEJ • Hokejisté HC Turnov 1931 odehráli zatím jen pět mistrovských utkání krajské ligy mužů. Čtyři vítězství a domácí prohra s třetím Frýdlantem 1:2 (při absenci diváků) znamenají zatím prvenství v tabulce před Jičínem, který má však jeden duel k dobru. Po zastavení soutěží a také vzhledem k situaci ve školství byl led na zimním stadionu z ekonomických důvodů 12. října rozpuštěn. „Dnes mohu říct, že tehdy šlo o odvážné, nicméně z dnešního pohledu finančních úspor velice rozumné rozhodnutí. Navíc jsme schopni do tří dnů ledovou plochu kdykoliv opět zprovoznit,“ informoval provozní šéf Maškovy zahrady Tomáš Špinka. Úsilí sportovní organizace s potěšením kvituje také prezident HC Turnov 1931 Vladimír Jágr. „I když šance na rozjetí přerušené ligy do konce roku vidím jako minimální, všichni kluci jsou už teď, v době vládního hádání se o roušky, na hokej nažhaveni. Je proto dobře, že se v době nucené pauzy vymalovaly kabiny a proběhly i další drobné údržbářské práce.“ Především diváci (pokud budou mít přístup) pak jistě ocení doladění zvýšeného patra v občerstvovacím kiosku, díky němuž je nyní prosklenou stěnou mnohem lepší výhled na led.

ORIENTAČNÍ BĚH • Jak pro TvA uvedl Filip Stárek, závodní období v terénu se tento rok „smrsklo“ na pouhých pět týdnů v rozmezí září a října. „Výsledkově jsme velice spokojeni, bohužel teď musíme spoléhat na individuální tréninkové plány,“ říká úspěšný trenér za oddíl, jehož dorost se také posunul do české špičky.

VOLEJBAL • Druhou ligu pod vysokou sítí válí v Turnově jak muži, tak ženy. Zatímco muži stihli před druhou vlnou odehrát jeden dvojzápas, ženy vůbec nezačaly. „Jako všichni teď spoléháme na Národní sportovní asociaci a Milana Hniličku, že vyjedná nějaké rozumné podmínky pro náš sport a my budeme moci prodat natrénovaný objem. Až dosud jsme jeli na on-line tréninky, třikrát týdně po hodině a půl s účastí až pětadvaceti hráček, z čehož mám moc dobrý pocit,“ je alespoň částečně spokojen šéftrenér a předseda turnovské odbíjené Pavel Starý. „Jsme rádi, že teď budeme moci trénovat víc snad i v hale. Ze svazu nemáme zatím žádné zprávy, každopádně mistrovské soutěže budeme řešit až v dalším kroku.“

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.