SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBKY KRAJE

0

Již popáté se letos zemědělci a potravináři z Libereckého kraje utkají v soutěži Výrobek roku o titul Výrobek Libereckého kraje z oblasti zemědělství – potravinářství. „Tímto způsobem se Liberecký kraj snaží upozornit na kvalitní výrobky našich zemědělských a potravinářských subjektů a propagovat je nejen v kraji, ale i v rámci celé republiky. Snažíme se tak pomáhat zemědělcům a potravinářům z regionu v tvrdém konkurenčním boji a podporovat místní produkci kvalitních výrobků. Každý výrobek je v soutěži posuzován podle stanovených kritérií, jakými jsou například inovativnost, design, použité suroviny, způsob výroby či vliv na zdraví zákazníka,“ uvedl náměstek hejtmana Radim Zika.

Do letošního ročníku soutěže přihlásilo 11 výrobců z celého Libereckého kraje celkem 27 výrobků do 9 kategorií. Nejvíce výrobků je přihlášeno v kategorii „mléko a mléčné výrobky“ a „maso a masné výrobky.“ Vedle velkých firem, jakými jsou Jizerské pekárny, spol. s r.o., Masný průmysl Česká Lípa s.r.o., Plastcom, a.s. Mlékárna Příšovice, HOLS, a.s. – pivovar Konrád Vratislavice budou o titul bojovat také Moštovna Lažany, STYLE BOHEMIA s.r.o., Jatky Lomnice, a.s., Jiří Vrkoslav (Farma Dolenec), KITL s.r.o., Sklárna a minipivovar Novosad a syn Harrachov a Jiří Pelikán z Huntířova.

Hodnotící komise má před sebou nelehký úkol – vybrat nejlepší výrobky v jednotlivých kategoriích. Slavnostní vyhlášení a předání ocenění proběhne v rámci VII. krajských dožínkových slavností. Ty budou 30. srpna na Sychrově a v Radimovicích.

Autor:
Mgr. Jiří Langer
tiskový mluvčí Libereckého kraje
jiri.langer@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.