LISTOPADOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Nabídka je průběžně aktualizovánaListopadová nabídka začíná tradiční burzou středních škol a dvěma koncerty – Radim Hladík a Blue Effect vystoupí v Kacanovech, kapela Chinaski v Pěnčíně. O prvním listopadovém víkendu se uskuteční i populární Bouda s lampionem, iniciovaná Petrem Gruberem, který 28. října obdržel Cenu obce in memoriam! Za zmínku stojí i akce Okrašlovacího spolku v Malém Rohozci, další ročník recitační soutěže Poetika či koncert kapely Už jsme doma. V sobotu 24. listopadu v sále Střelnice vystoupí zpěvačka Petra Janů, která vyrůstala v Sekerkových Loučkách. Poslední listopadový čtvrtek se koná v městském divadle minifestival Napříč (žánry), vystoupí i známá herečka a šansoniérka Monika Načeva.

KINO A VÝSTAVY V LISTOPADU NAJDETE ZDE

Pátek 2. listopadu
* BURZA STŘEDNÍCH ŠKOL
v budově Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy v Alešově ulici u turnovského nádraží probíhá v době od 8.30 do 16.00 hodin. Určeno především pro žáky osmých a devátých ročníků ZŠ a jejich rodiče. Při této akci proběhne prezentace nabídek středních škol z okresů Semily, Liberec, Jičín, Mladá Boleslav a Jablonec nad Nisou. Akce je pořádána ve spolupráci s Úřadem práce ČR, krajskou pobočkou v Liberci, kontaktním pracovištěm v Semilech. Více informací na telefonním čísle 481 319 111.
* PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR. Toto amatérské těleso se sídlem v Semilech vzniklo ve své nové podobě v roce 2007. Dnes čítá 60 profesionálních i amatérských muzikantů. Repertoár tvoří především hudba klasicismu a romantismu, příležitostně ale také skladby dvacátého století a období baroka. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč v předprodeji, 120 Kč na místě.
n201211012033_vakci_286_012_akcelistopad* RADIM HLADÍK A BLUE EFFECT. Koncert legendární kapely v omlazené sestavě. Kulturní dům Kacanovy, začátek ve 20.00 hodin. Pořádá o. s. Radosti. To funguje jako malá „neziskovka“ a organizuje různé společenské a kulturní dění. „Většina akcí má za cíl kromě přínosu kultury do našeho regionu podpořit různé benefiční projekty či pomáhá potřebným přímo. V minulých letech byla podpora směrována více do zahraničí – hladomor v Somálsku, vdovy v Gruzii, školné tibetského chlapce a další. V letošním roce se sdružení zaměřilo na pomoc lidem v okolí. Přispělo klientům nedalekého Domova Pod skalami v Kurovodicích, a to jak finančně z koncertu Garage, tak přímo zorganizovalo hudební a divadelní festival Bez plotů v areálu. Z festivalu Pohoř open air sdružení poskytlo finanční dar pro děti “z domu bez oken”. I když koncert Blue Effect není primárně koncipován jako benefiční akce, případné finanční přebytky budou nadále směrovány potřebným,“ uvedla za pořádající sdružení Iveta Holbová Melíšková (ivetka_m@yahoo.com).

Sobota 3. listopadu
* PŘEPEŘE:
Svěcení zvonů v kostele sv. Jakuba St. – slavnost začíná v 10.00 hodin, dva nové zvony zasvěcené Panně Marii a sv. Veronice budou vysvěceny za účasti litoměřického biskupa Mons. Jana Baxanta. Zvony budou následně instalovány do věže kostela. Po vysvěcení zvonů se bude konat slavnostní mše.
* KAŽDÝ NĚCO PRO VLAST. Divadelní představení na motivy hry V. K. Klicpery sehrají členové Divadla Aloise Jiráska z Úpice. Představení pořádá Divadelní soubor MÁJ Tatobity. Odehraje se v kulturním domě v Tatobitech, začátek v 19.00 hodin, vstupné 70 Kč.
n201211012034_vakci_287_012_akcelistopad* BOUDA S LAMPIONEM. Od 17.00 hodin se uskuteční již třetí ročník lampionového průvodu. Začátek průvodu bude stejný jako v loňském roce v městském parku za letním kinem, poté průvod projde ulicemi města a skončí opět na stejném místě v parku. Od 16.30 hodin bude možné v parku zakoupit lampiony, teplé nápoje, drobné občerstvení. V cíli všichni účastníci vytvoří obrazec z hořících svíček.
* CHINASKI. Koncert legendární kapely. Kulturní dům Pěnčín, začátek ve 21.00 hodin.

Úterý 6. listopadu
* TIME SWITCH.
Zcela nový projekt, který je tvořen z bývalých členů kapely N.O.H.A., v čele s jejich klenotem Minervou Díaz Pérez (Tu Café, Dive In Your Life, Pijama …). KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč, na místě 240 Kč. POZOR, DLE SDĚLENÍ POŘADATELŮ Z KCT SE KONCERT PRO NEMOC NEKONÁ!!!

Čtvrtek 8. listopadu
* TŘI BRATŘI V NESNÁZÍCH.
Fraška Angličanů Raye a Michaela Coonyových ze současného Londýna je plná humorných záměn i dramatických zvratů s nečekanou pointou. V režii Lumíra Olšovského hrají: Martin Zounar, Filip Tomsa, Pavel Nečas / Zbyšek Pantůček, Adéla Gondíková, Ivana Andrlová / Vlasta Žehrová / Olga Želenská, Jana Birgusová, Jana Zenáhlíková / Lucie Svobodová, Marcel Vašinka / Petr Pospíchal, Petr Gelnar / Lukáš Pečenka, Lumír Olšovský. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 220 Kč v předprodeji, na místě 250 Kč.

Sobota 10. listopadu
* PŘIJĎTE SI ZASADIT JABLŮŇKU.
Rohozecký okrašlovací spolek zve veřejnost k účasti na obecně prospěšné akci – dosadba dvou starých ovocných stromořadí. Čas zahájení je plánován na 8.30 hod. Na černavě (nad pivovarem) v Malém Rohozci. Rýč a dobrou náladu s sebou. Akce se koná díky pochopení a za vydatné pomoci odboru životního prostředí Městského úřadu v Turnově.
* JAK VÍLA MODROVLÁSKA SPLNILA TŘI PŘÁNÍ. Půvabná činoherní pohádka pro malé diváky i jejich dospělý doprovod z dílny agentury HP Praha. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, jednotné vstupné 50 Kč.
* POTOPA SVĚTA – komedie V. K. Klicpery v podání divadelního spolku Jizeran Rakousy. Hasičárna v Bělé, začátek v 19.00 hodin.

Neděle 11. listopadu
* JAZZOVÝ PODVEČER
v pizzerii Maškovka aneb slavíme svátek sv. Martina (i Martina Berana). Hrát vám budou Jiří Stránský – sax, Ivan hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Pondělí 12. listopadu
* DISKOHRÁTKY.
Zbrusu nový zábavný pořad pražské travesti skupiny Hanky Panky kromě nestárnoucích písní přináší řadu současných diskotékových hitů. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 240 Kč.

Úterý 13. listopadu
* Květiny, které nevadnou.
Výtvarná tvůrčí dílna pro veřejnost. Přijďte si s námi vytvořit květiny, které nikdy nezvadnou. Vytvoříme si růže z podzimních listů, lilie z origami, květy z krepového papíru, korálků, dřevěných hoblinek a dalších materiálů. Vítáni jsou tvořivci všeho věku. Žlutá ponorka v Husově ulici v době od 14.00 do 18.00 hodin.
* Cestovatelský klub: NOVÝ ZÉLAND. Do stále znovu objevované a atraktivní destinace nás zavede cestovatel Kasl. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* VEČER NA SBOŘE: NÁPOVĚDY. Autorský večer regionální básnířky a překladatelky DRAGY ZLATNÍKOVÉ. Hudební doprovod Petr Kostka, kytara a Monika Szantó, flétna. Recitace Eva Kordová a Petr Pešek. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.

n201211012034_vakci_288_012_akcelistopadStředa 14. a pátek 16. listopadu
* POETIKA 2012.
Další ročník hudebně-recitační přehlídky je opět rozložen do dvou dnů. Ve středu v divadle vystoupí mladí recitátoři, v pátek pak v rámci galakoncertu rovněž někteří z nich; hudební složku pak obstará Silvie Krobová – sólová písničkářka a Magdalena Brožková s doprovodem. Městské divadlo, středeční recitační soutěž začíná v 9.30 hodin (vstup zdarma), páteční galakoncert v 18.00 hodin – vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Sobota 17. listopadu
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE
– k poslechu i k tanci hraje Turnovanka, začátek v 16.00 hodin ve víceúčelové budově v Daliměřicích („hasičárně“). Vstupné 50 Kč, více info na www.turnovanka.cz.

Pondělí 19. listopadu
* MOJE HORY
. Komponovaný literárně zaměřený pořad u příležitosti 100. výročí narození spisovatele Ivana Olbrachta. Průvodní slovo PhDr. Vlastislav Hnízdo, DrSc., citace textů Eva Kordová. Pro obyvatele penzionu Žižkova a další zájemce  řad veřejnosti. Začátek ve 14.00 hodin. Stejný pořad bude i pro zájemce z řad veřejnosti zopakován 21. listopadu ve stejném čase v DD Pohoda a 22. listopadu v penzionu na Výšince.
 
Úterý 20. listopadu
* VŠECHNOPARTIČKA
. Zábavný pořad Karla Šípa a Josefa Aloise Náhlovského pro široké spektrum diváků. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné od 220 Kč. POZOR: Pořad je z technických důvodů zrušen!

Čtvrtek 22. listopadu
* VEČER NA SBOŘE – MOJE HORY.
Komponovaný pořad slova a hudby o životě a díle spisovatele Ivana Olbrachta u příležitosti 100. výročí narození. Průvodní slovo připravil PhDr. Vlastislav Hnízdo, DrSc. Citace textů Eva Kordová a Petr Pešek, hudební doprovod Martin Hybler. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.
* D klub: POHOVKA 10. Ivo Šmoldas nás provede pořadem s dalším milým hostem, Yvonne Přenosilovou. Před pořadem samým proběhne vernisáž fotografií z minulých Pohovek – portréty herců a ostatních účinkujících, autoři fotografií Ivo Mičkal a Ivo Hroneš (vernisáž od 18.30 hodin). Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 200 Kč, pro seniory předprodej na odboru sociálních věcí radnice za 150 Kč.
* UŽ JSME DOMA vznikli v roce 1985 a v předrevoluční době hráli víceméně v ilegalitě. Hned po revoluci ale začali hojně koncertovat jak v Čechách, tak po světě. Do dnešní doby již hráli ve více než 30 zemích. Už jsme doma je rozhodně nejznámější českou kapelou ve světě. Předkapela: Boband. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 170 Kč.

Sobota 24. listopadu
* ZO ČSCH  Turnov 1 pořádá  OKRESNÍ VÝSTAVU KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVU HOLUBŮ. Výstava se uskuteční v době od 8.00 do 15.00 hodin v chovatelské hale u zastávky ČD Turnov-město. Občerstvení zajištěno. Bohatá tombola s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat.
* LÉČENÍ DRAHÝMI KAMENY. Drahé kameny se od ostatních minerálů odlišují svojí výjimečností. Jejich blahodárné působení znal člověk již od pravěku. Dějiny léčení drahými kameny sahají až ke starověkým Sumerům, Indům a Číňanům. Již tehdy byly využívány při harmonizaci energetických center lidského těla, tzv. čaker. Přednáška Šárky Těšíkové zájemce seznámí s možnostmi diagnostiky pomocí křišťálového kyvadla i s praktickým použitím různých drahých kamenů při léčení a harmonizaci osobnosti. Muzeum Českého ráje v Turnově, začátek v 15.00 hodin.
* POSEZENÍ SE ZAJÍMAVÝMI LIDMI – PhDr. Naďa a Ing. Jaromír KUBŮ pohovoří o pestrém životě kastelána hradu Karlštejn včetně promítání filmového dokumentu. Hotel Český ráj v Libošovicích, začátek v 19.00 hodin.
n201211012034_vakci_289012_akcelistopad* PETRA JANŮ 60. Narozeninové turné Petry Janů doprovází skupina Golem. Součástí akce bude videoprojekce, která přinese pohledy do soukromého fotoarchivu zpěvačky, divácká soutěž a různá další zpestření… KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné v předprodeji za 320, 280 a 220 Kč, na místě + 20 Kč.

Úterý 27. a čtvrtek 29. listopadu
* DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ZŠ V ŽIŽKOVĚ ULICI.
Úterý 27. listopadu od 16.00 hodin – den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky, čtvrtek 29. listopadu od 15.00 hodin – den otevřených dveří pro budoucí šesťáky; od 10.00 do 17.00 hodin – den otevřených dveří pro veřejnost.

Středa 28. listopadu
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
v Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole od 14.00 do 17.00 hodin. V budově ve Zborovské ulici budou návštěvníkům poskytnuty informace týkající se přijetí ke studiu na maturitní obory – cestovní ruch, hotelnictví, obchodní akademie, a možností zahraničních i tuzemských praxí během studia. Další dotazy budou moci zájemci konzultovat s vedením školy nebo s učiteli.
V budově v Alešově ulici je akce určena všem zájemcům o studium čtyřletého oboru strojírenství zakončeného maturitní zkouškou, dále tříletých učebních oborů nástrojař, zámečník, obráběč kovů, optik, prodavač, kuchař – číšník. Pro žáky učebních oborů nástrojař, zámečník a optik je připraven stipendijní program, kdy při splnění podmínek stanovených stipendijním řádem je jim měsíčně vypláceno motivační stipendium. Zároveň je možné si prohlédnout dílny optiků (Alešova ulice) a navštívit odloučené pracoviště ve Sklostroji. Více informací na telefonním čísle 481 319 111 a www.ohsturnov.cz.

Čtvrtek 29. listopadu
* S PÍSNIČKOU NAPŘÍČ ŽÁNRY.
Myšlenkou „minifestiválku“ NAPŘÍČ je spojit posluchače napříč hudebními žánry a představit jim i muzikanty či umělce, na jejichž samostatný koncert by třeba ani nepřišli. Zahrají PRANIC v nové sestavě: Honza Dekány – kytara, Míťa Meier – flétna a Ondřej Halama, který vás bude téměř tříhodinovým večerem provázet. Dále MICHAL VANĚK & JAZZ TRIO – písničkář, textař a herec vystoupí se sólovým projektem jako zpěvák šansonů za doprovodu vynikajících jazzových muzikantů: klavírista Marek Novotný, Petr Tichý – kontrabas a Marian Petržela, hrající na bicí. Dalším hostem bude houslistka a zpěvačka JITKA ŠURANSKÁ, členka Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, dříve Cimbálové muziky Stanislava Gabriela a folkové formace Docuku. S Jirkou Plockem za CD Písňobraní získali cenu Anděl v kategorii world-music za rok 2005. Na závěr vystoupí MONIKA NAČEVA & JUSTIN LAVASH. Herečka, zpěvačka, šansoniérka a členka divadla Sklep se po spolupráci s Jáchymem Topolem či Michalem Pavlíčkem představí s britským bluesovým kytaristou. Justin Lavash spolupracuje mj. také s Lenkou Dusilovou a je u nás vyhledávaným studiovým kytaristou. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin.

Pátek 30. listopadu
* TANEČNÍ SWINGOVÝ VEČER.
Hraje Bazar swing band Pavla Matějky, zazní taneční melodie 60. – 70. let a evergreeny a swingové melodie 40. let 20. století. Víceúčelová hasičská zbrojnice v Daliměřicích, začátek v 18.30 hodin, vstupné 80 Kč, občerstvení zajištěno.

Neděle 2. prosince
* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU.
Další ročník této celostátní akce na podporu čtenářství je určen pro rodiny s dětmi. Je připraven pestrý program v podobě výtvarné dílny, prodeje zlevněných dětských knih, společné čtení, soutěže, rozsvícení stromečku v knihovně, psaní a malování psaníček pro Barborku, Mikuláše a Ježíška, loutková pohádka pro děti a další…Na tuto akci navazuje rozsvícení vánočního stromu na náměstí Českého ráje.
Kulturní sálek knihovny a dětské oddělení, začátek v 9.00 hodin.
* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Tradiční akce, začátek na náměstí Českého ráje v 16.00 hodin. V programu pro malé i velké vystoupí dětský pěvecký sbor Karmínek při ZUŠ Turnov, řídí Jindřich Bada, a dramatický kroužek při ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Moderuje Eva Kordová. Andělé, čerti a další postavy nadělí dětem něco na zub. Občerstvení zajištěno.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.