V OLEŠNICI VÍTALI OLYMPIONIKA; SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: ATLETIKA, BASKETBAL, HÁZENÁ A VOLEJBAL

0

V sobotu 10. září byl pro obyvatele Olešnice velký den. Přivítali totiž mezi sebou úspěšného olympionika a reprezentanta v desetiboji a současně i zdejšího rodáka Adama Sebastiana Helceleta. Jak uvedl místostarosta obce Radek Čermák, Adamovi bylo kromě vřelého přijetí od většiny obyvatel obce také předáno „Čestné uznání“ za příkladnou reprezentaci obce Olešnice v oblasti sportu a olympijská vlajka s osobním rekordem v bodovém hodnocení. Kromě záznamu této výjimečné události se nám sešly výsledky z dalších sportovních aktivit:

ATLETIKA

O víkendu 17. a 18. září proběhlo v Jablonci nad Nisou mistrovství České republiky žáků a žákyň. V Jablonci se za sychravého počasí objevily také talenty z AC Turnov, medaili si odvezli Marie Hanzlová a Michal Hanyk.
Jako první v sobotu závodil Michal Hanyk v běhu na 1500 metrů. Již po prvních 200 metrech se odtrhla vedoucí skupina pěti závodníků, ve které nemohl Michal chybět. Michal si nakonec v klidu doběhl pro svojí první republikovou medaili, díky skvělému táhlému finiši skončil na 3. místě. Svěřenec Miroslava Reichla se představil v Jablonci také v neděli v běhu na 3000 metrů.
Dalším želízkem v ohni byla kladivářka Marie Hanzlová, svěřenkyně Dušana Krále. V deštivém a chladivém počasí ve svém pátém pokusu hodila 42 metrů a 38 centimetrů, což je její nový osobní rekord, který současně znamenal třetí místo.
Tomáš Krištof, AC Turnov, kristof.tomas93@gmail.com

BASKETBAL

* Východočeská liga, muži: TJ Turnov – BK Přelouč „B“ (76:62). Statistiky: Jeníček L. 25 (3×3), Nejedlo 16, Valšík 12, Vích M. 10 (2×3, TH 2/2), Mojsl 5 (1×3), Vích L. 4, Holub 2, Krejčí 2, Vaněček, Špetlík.
Jako první jsme v novém soutěžním ročníku doma přivítali tým z Přelouče. První polovinu zápasu obohatila obě mužstva celkem solidním počtem ztracených míčů a neproměněných střel. Hostující tým však dokázal často skórovat z pozice za tři body, a tak jsme se až do třetí třetiny drželi stále několik bodů za ním. Půle hry skončila rozdílem 28:33 pro hosty.
Začátek druhého poločasu byl zlomovým okamžikem, kdy jsme zvýšili agresivitu v napadání soupeře po celém hřišti a získali tak cenné míče pro rychlé protiútoky. Na straně domácích se k pěknému výkonu rozehráli ať už přesnou střelbou nebo poziční hrou naši mladíci Marek Vích s Ondrou Krejčím a celý tým začal pracovat tak, jak má. To náležitě oceňovali i diváci, kteří přišli v hojném počtu. DÍKY!
Po zbytek zápasu jsme si udržovali mírné vedení, které ještě čas od času narušovaly tříbodové střely soupeře.
Na další utkání se na vás těšíme 22. října ve sportovní hale TJ Turnov.
Lukáš Jeníček, lukas.jenicek@hotmail.cz

HÁZENÁ

* II. liga, ženy: TJ Turnov – HK Spartak Ústí n. L. 26:18 (12:6). Sestava (branky): L. Podhajská – D. Aissi (9/2), L. Ševrová (6), R. Kohoutová (5), A. Šafářová (2), V. Ševrová (2), Š. Gahlerová (1), I. Tichá (1), L. Víšková.
Ze severních Čech přicestovalo do Turnova 13 házenkářek, mezi nimiž nechyběla nejlepší střelkyně loňské sezony Pavlína Janečková. Domácí, kterým chyběly hráčky z postů spojek, nastupovaly do utkání s obavami, aby porážka nebyla příliš vysoká. V 8. minutě vedly ústecké hráčky 5:3, ale do 19. minuty byly střelecky úspěšnější Turnovanky, které získaly vedení 9:5 a do konce poločasu navýšily své vedení na rozdíl šesti branek 12:6.
Také druhý poločas vycházely domácí házenkářky z dobré a zajištěné obrany. Výborné zákroky předvedla chytající turnovská L. Podhajská, a protože se dařilo i střelecky (hlavně D. Aissi), udržovaly si hráčky Turnova brankové vedení po celý druhý poločas. K překvapení většiny zúčastněných se podařilo házenkářkám z Českého ráje zvítězit a připsaly si první dva body soutěžního ročníku 2016/2017.

* Dorostenky mladší, 2. Liga: TJ Turnov – HK Spartak Ústí n. L. 16:28 (8:15). Sestava (branky): K. Voltnerová  – A. Hrancová (5), V. Víšková (4/2), Ž. Palounková (3), E. Berndtová (2/1), E. Hanušová (1), Š. Hatašová (1), T. Beranová, M. Švarcová, A. Vítková 
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

VOLEJBAL

* I. liga, muži: Volleyball NYMBURK – TJ Zikuda TURNOV 0:3 (-14,-22,-21). Sestava: Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Kunc). Střídali: Folprecht, Kovář, Melich, Bukovjan, Šén.
V zahajovacím utkání prvoligové sezony zavítali turnovští volejbalisté na palubovku Nymburka, což znamenalo souboj s třetím týmem loňské sezony. Domácí nastoupili i s čerstvou posilou z Odoleny Vody Bartůňkem, a jelikož hosté přijeli taktéž s kompletní sestavou, dal se očekávat zajímavý zápas. Turnovští vstoupili do utkání výborně, od úvodu zápasu diktovali tempo hry a od prvních míčů si začali budovat náskok. Výsledkem byl jednoznačně získaný 1. set, ale bylo jasné, že domácí již hůře hrát nemohou.
Druhou sadu zahájili lépe domácí, kteří si vytvořili dvoubodový náskok, ale již po prvním technickém time – outu bylo srovnáno a vedení postupně získávali na svou stranu hosté. Turnovští výborně přihrávali a s vysokou úspěšností útočili do rozhozené obrany domácích. Rozhodující náskok získal Turnov při podání Fučíka a vedení 16:20 již nepustil.
I do třetího setu vstoupili lépe domácí, ale turnovští trpělivou hrou na ztrátu a dobrými bloky jejich náskok postupně zlikvidovali a při podání Čermáka šli do rozhodujícího trháku 14:19. Domácí ještě dokázali snížit na 18:20, ale zkušenější hosté si již náskok pohlídali a mohli tak slavit první letošní vítězství.
 
* I. liga, muži: VK CHOCEŇ – TJ Zikuda TURNOV 1:3 (-27,23,-17,-16). Sestava: Folprecht, Šén, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Bukovjan). Střídali: Kovář, Melich, Bäumelt, Kunc, Kuncíř.
V rámci 2. kola zavítali turnovští volejbalisté opět po týdnu, kdy zde zvítězili v Českém poháru, na palubovku Chocně. Domácí dokázali v pátečním zápase otočit utkání s ČZU Praha z 0:2 na 3:2 a tak se dalo předpokládat, že utkání nebude tak jednoznačnou záležitostí jako v ČP.
Hosté nastoupili bez Fučíka se třemi změnami v sestavě, kdy na nahrávce nastoupil Folprecht a dalšími novými tvářemi byli Šén a Bukovjan, kteří nahradili Bäumelta s Kuncem
Turnovští tak díky zlepšenému kolektivnímu výkonu ve 3. a 4. sadě mohli slavit 2. vítězství v soutěži a připsali si tak skvělý start do ligy.  
Po dvou kolech jsou Turnovští na 2. místě tabulky.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.