SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: BASKETBAL, FLORBAL, HOKEJ A VOLEJBAL

0

V dnešním sportovním přehledu přinášíme ohlédnutí za lednovými zápasy basketbalistů na domácí palubovce v hale TJ ve Skálově ulici. Uspěli jen částečně. Servis zahrnuje i výsledky vyšších týmů florbalistů; pestrý je život hokejistů BHK na ledě v Lomnici nad Popelkou. Oni i jejich kolegové z Nejvyšší pojizerské hokejové ligy se přehoupli do druhé poloviny soutěže. Až překvapivě se daří volejbalistům TJ Turnov, jako nováček ve II. národní lize se jim daří držet 3. příčku tabulky, čímž navazují na juniorské výsledky týmu, z něhož je řada hráčů současného prvního týmu Turnova.

BASKETBAL
* Východočeská liga:
TJ Turnov – Jiskra Hořice 76:54 (20:8, 41:14, 63:33). V zápase se nám dařilo hned od začátku a první poločas jsme soupeře k ničemu nepustili. Čtrnáct soupeřových bodů za poločas svědčí o naší slušné obraně. Nedařilo se nám až v poslední čtvrtině, kterou jsme výrazně prohráli, ale zápas byl již rozhodnut. Dařilo se Dominiku Petřivému a Jakubu Nejedlovi, který se nám vrátil konečně z ciziny. Statistika: Petřivý 23, 3×3, Nejedlo 13, J. Jeníček 9, Bartoň 8, Šimůnek 6, Cvrček 5, Valšík 4, Brož 4, Jeníček L. 2, Vích 2.
TJ Turnov – TJ Sokol Janov 57:73 (16:17, 32:40, 45:57). V neděli jsme hráli proti soupeři z druhého místa tabulky. Přestože hráči Janova již nepatří k nejmladším, hrají zkušený basketbal a většina z nich má ligové zkušenosti. Držet krok jsme s nimi stačili pouze první čtvrtinu, a to hlavně díky Petřivému. Potom už soupeř náskok postupně navyšoval až na konečný rozdíl 16 bodů. Obrana byla oproti sobotě slabší a méně agresivní, útok na rozdíl od soupeře bez nápadu a týmové spolupráce. Vyzdvihnout musím Petřivého a Valšíka, ostatní zůstali za očekáváním. Slabí až nulový počet bodů i u hráčů, kteří by se již dnes měli pohybovat v dvojciferných číslech, nemůže stačit na vítězství nad soupeři z horní části tabulky. Ale asi ani spodní! Statistika: Petřivý 23 2×3, Valšík 12, Vích 6, Nejedlo 5, Šimůnek 3, Jeníček J. 3, Cvrček 3, Jeníček L. 2, Bartoň 0.
Basketbalisté TJ Turnov jsou po 16. kole ve 12členné tabulce na 6. místě.
Tomáš Mareš, mara.basket@tiscali.cz

FLORBAL
Výsledkový servis
* Neděle 13. ledna:
3. liga mužů – turnaj odehrán v Tanvaldu: TJ Turnov – 1. FbK Jablonec nad Nisou B 4:2, FBC Teplice – TJ Turnov 4:9. Muži v dosavadním průběhu sezony ještě neprohráli. Druhé místo tabulky jim patří jen díky menšímu počtu odehraných utkání.
Liberecká liga mužů – turnaj odehrán v Železném Brodu: TJ Turnov B – TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou 7:10, Smědavští Vlci SFbK Frýdlant – TJ Turnov B 9:8.
Radim Kolomazník, kolomaznik@florbalturnov.cz

HOKEJ
* 1. kolo nadstavbové části skupiny 1A Lomnické hokejové ligy: Sklopísek Střeleč – BHK Turnov 2:4 (1:2, 0:0, 1:2). Sestava BHK Turnov: Kašpar – Mikule J., Šimon, Pitel, Zákoutský – Lamač M., Sojka, Zahradník – Hájek, Novotný, Sluka – Fanta.
* 3. kolo nadstavbové části skupiny 1A Lomnické hokejové ligy: Sokol Roztoky – BHK Turnov 2:6 (0:2, 1:1, 1:3). Sestava BHK Turnov: Kašpar – Pitel, Zákoutský, Mikule J., Kučera, Fanta – Sluka, Sojka, Řezníček – Lamač M., Patřičný, Zahradník – Hájek, Novotný, Doležal.
* 4. kolo nadstavbové části skupiny 1A Lomnické hokejové ligy, hrané 10. ledna: HC Black Rooks Syřenov – BHK Turnov 3:5 (1:2, 1:0, 1:3). Sestava BHK Turnov: Volf – Pitel, Zákoutský, Mikule J., Šimon, Kučera – Sluka, Sojka, Řezníček – Lamač M., Patřičný, Zahradník – Fanta, Novotný, Doležal.
V utkání jsme se dostávali velice pomalu do tempa. Domácí se po ledě lépe pohybovali a tím pádem i lépe kombinovali. Přesto jsme šli do vedení v utkání, když se prosadil David Novotný. Naše vedení ovšem netrvalo dlouho a soupeř v přesilové hře využil našich zmatků v obraně a vyrovnal. My jsme nadále pokračovali v neurovnané hře, ale i přes tento nedostatek jsme šli opět do vedení. V oslabení se prosadil Milan Sojka. Vedoucí gól nás konečně nakopl a my zlepšili obraz hry.
Ve druhé třetině pokračovala naše zlepšená hra, která sice přinesla několik stoprocentních šancí, ale Milan Patřičný a ani Milan Sojka nedotáhli své akce do tíženého konce. A tak nakonec přišel ke slovu náš soupeř a střelou od pravého mantinelu vyrovnal Martinec, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
Ve třetí třetině jsme měli ve hře mírně navrch, ale v rozletu nás brzdila častá vyloučení. Faulů se nevyvaroval i náš soupeř a tak se ve třetí třetině ve stejném počtu hráčů moc času neodehrálo. V jedné takové nabídnuté přesilové hře jsme šli do vedení, kdy se prosadil, nikým neatakován Milan Patřičný. Bohužel naše vedení netrvalo moc dlouho, protože po dvou přestupcích jsme domácím darovali přesilovou hru pět na tři. Více jak minutu a půl jsme přesilovku úspěšně bránili, ale pak přišli rychlé přihrávky v našem obranném pásmu a bylo vyrovnáno. Na vyrovnání jsme reagovali tak, že jsme přeskupili řady a stáhli hru na dvě pětky. Tento tah se nám vyplatil a v čase 41:36 nás poslal Tomáš Zahradník do vedení. To našeho soupeře dostalo definitivně do kolen, protože v zápětí se dopustil faulu a my nabídnutou přesilovou hru dokázali využít. Úspěšným střelcem byl opět Tomáš Zahradník. Bylo to vybojované vítězství v zápase, který se od začátku nevyvíjel podle našich představ.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
Zápasy 12. kola, hrané od 11. do 13. ledna: HC SDH Hnanice – HC Modřišice 9:1 (4:0, 2:0, 3:1), SDH Troskovice – HC Sokol Turnov 7:4 (3:1, 2:1, 2:2), HC Všeň Pojizeří – HC Performers Turnov 1:8 (0:0, 0:5, 1:3).
Tabulku vedou Troskovice před Performers a Hnanicemi.
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

VOLEJBAL
* II. národní liga: Lokomotiva Liberec – TJ Zikuda Turnov 0:3, 3:1.
První letošní dvojutkání 2. volejbalové ligy. Po vcelku jednoznačném průběhu prvního utkání a vyrovnaném průběhu druhého utkání, kdy byli domácí hráči lepším týmem a dokázali využít nepřesnou hru hostů, došlo ke spravedlivé dělbě bodů, které znamenají v tabulce stále výborné 3. místo pro turnovské volejbalisty.

1. zápas 0:3 (-22,-17,-18). Sestava: Folprecht, Lukavec, Kovář, Konečný, Melich, Dolejší, libero Strnad, střídali Uhlárik, Vacík, Hůlek, Koláčný a Kovář. Trenéři: Šimůnek a Strnad.
Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v tradiční sestavě se Strnadem na liberu a po vyrovnaném úvodu setu postupně zlepšovali svůj výkon a set dotáhli do vítězného konce. Stejný průběh měly i následující dva sety, a tak nebylo o vítězi utkání pochyb. Po dobrém výkonu takřka bez chyb a díky tomu, že se domácím nedařilo takřka nic, bylo na světě jednoznačné vítězství. Výborně zahrál v tomto utkání ve všech činnostech Melich.

2. zápas 3:1 (22,-22,16,23). Sestava: Hůlek, Lukavec, Dolejší, Konečný, Koláčný, Vacík, libero Strnad, střídali Kovář, Folprecht, Uhlárik. Trenéři: Šimůnek a Strnad.
Do druhého utkání nastoupili Turnovští se třemi změnami v sestavě, a od začátku setu se jim nedařilo navázat na dopolední výkon, což se bohužel promítlo do celého průběhu utkání. Domácí nastoupili jako vyměnění, výrazně se zlepšili především na podání, kde turnovské hráče místy zatlačili do hluboké defenzívy a předváděli především při obraně v poli neskutečné zákroky, což v součtu s výborně hrajícím nestárnoucím exreprezentantem Matoškou znamenalo dělbu bodů. Turnováci i přes bojovný výkon dokázali získat pouze druhý set a to na body nestačilo.