LEGENDA V KACANOVECH: PSÍ VOJÁCI. SOUTĚŽ O VOLNÉ VSTUPENKY

0

Kapela Psí vojáci poprvé veřejně vystoupila roku 1979 na legendárních Pražských jazzových dnech (většině z nich bylo tehdy 13 let!) a vzápětí se stala předmětem zájmu StB, takže nemohla veřejně vystupovat a účastnila se jen soukromých undergroundových akcí. Během několika let skupina prošla změnami stylu i obsazení. Vždy se v ní ale objevovalo příjmení TOPOL. Zpočátku kapela textařsky spolupracovala s Filipovým bratrem Jáchymem, později začal skládat texty sám Filip Topol.

Od poloviny 80. let skupina vystupovala pod krycím názvem P.V.O. (Psí vojáci osobně) a její domovskou scénou se stal pražský Juniorklub Na Chmelnici. Po roce 1989 kapela prošla mnoha peripetiemi. Psí vojáci na sebe výrazně upozornili v roce 1994 hudbou ke kultovnímu filmu Žiletky. Filip Topol zde ztvárnil dokonce hlavní roli!
Skupina se nedávno dala po delší odmlce zase dohromady v sestavě Filip Topol, David Skála a Jan Hazuka. V letošním roce ji čeká série koncertů v malých klubech i velkých halách.

Legendami opředenou kapelu můžete vidět a slyšet v kulturním domě v Kacanovech v sobotu 19. ledna od 20.00 hodin. Výtěžek z akce jde na podporu o. s. Slunce všem, které se věnuje péči o dospělé s autismem. Jde o jediné zařízeného svého druhu v Libereckém kraji. Sídlo má v Turnově, v ulici J. Palacha čp. 1931.

CHCETE VYHRÁT VSTUPENKY NA KONCERT PSÍCH VOJÁKŮ?
Pořadatel, o. s. Radosti Kacanovy, do soutěže věnuje celkem šest volných vstupenek na koncert legendární kapely.
Do losování o volné vstupenky postoupíte velmi jednoduše, stačí, abyste do čtvrtka 17. ledna do 16.00 hodin na adresu redakce TvA (Nádražní 1092, 511 01 Turnov) doručili v písemné formě (nikoli e-mailem!) odpověď na jednoduchou otázku: Jak se jmenuje kultovní film s hudbou Psích vojáků? Na lístek napište heslo: Psí vojáci – Kacanovy 2013, nezapomeňte uvést svoji adresu a hlavně číslo telefonu! Na tři vylosované čtenáře čeká vždy dvojice vstupenek na koncert, které jim budou osobně předány v pátek 18. ledna.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.