ZÁPIS DĚTÍ DO PRVNÍCH TŘÍD ZÁKLADNÍCH ŠKOL: DRAMA SE NEKONALO

0

Po celý pátek 15. ledna probíhal ve všech turnovských základních školách slavnostní zápis dětí do prvních tříd. Drama v podobě celonočního čekání rodičů před dveřmi základní školy v ulici 28. října, jakého jsme byli svědky v minulých letech, se nekonalo. „Je to hlavně tím, že v září 2010 otevřeme tři první třídy, rodiče jsme se snažili kontaktovat dopředu, všem jsme řekli, že pořadníky letos nebudou potřeba. Dokonce se rodiče k zápisu dětí mohli objednat přes internet na konkrétní dobu,“ uvedl Jaromír Frič, ředitel Základní školy v Turnově, ulici 28. října.

Plno bylo letos i u zápisu dětí v Žižkově ulici, kde podle potřeby otevřou v září dvě i tři první třídy. Podle prvních statistických souhrnů přišlo zatím ve třech velkých turnovských školách nejméně dětí k zápisu do ZŠ v ulici Skálově, resp. do odloučeného pracoviště v Alešově ulici u nádraží.

n201001181357_oso_05_010_skola

n201001181357_oso_06_010_skola

n201001181357_oso_07_010_skola

Podle Renaty Brychové z odboru školství MěÚ v Turnově přišlo letos k zápisu 15. ledna do ZŠ ve Skálově ulici (odloučené pracoviště u nádraží) celkem 45 dětí – při sedmi odkladech by v září do první třídy zatím mělo nastoupit 38 prvňáčků, škola patrně otevře dvě třídy. K zápisu do ZŠ v ulici 28. října přišlo 66 dětí (skutečně jich nastoupí 58, škola otevře tři třídy). Do ZŠ v Žižkově ulici přišlo v pátek 15. ledna 64 dětí, je zde ale zatím evidováno 12 odkladů školní docházky, takže v září by mělo nastoupit nejméně 52 prvňáčků ve dvou třídách. Do Mašova letos přišlo první den zápisu 19 dětí.

 

Zápisy probíhají až do 15. února, čísla se tedy ještě mohou trochu měnit, byť hlavní nápor se každoročně odehraje vždy první den zápisu. Počty dětí v základních školách by měly být stabilizované ještě zhruba dva až tři roky, kdy úplně dozní tzv. babyboom z posledních let. Potom bude počet žáků v prvních třídách postupně klesat.

Pozn. red.: Jak dopadly zápisy dětí v základních školách v regionu Turnovska? Například ve Všeni přišly zatím k zápisu čtyři děti, ale protože i v okolních obcích zápisy probíhají až do 15. února, může se zde toto číslo ještě změnit. Proto přehled dětí v budoucích prvních třídách v regionu Turnovska přineseme až po konečném datu zápisů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.