SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: BASKETBAL, FLORBAL, FUTSAL A VOLEJBAL

0

V našem pravidelném sportovním přehledu se sešly reportáže z utkání turnovských basketbalistů a florbalistů, zaznamenána je remíza futsalistů FC Dalmach ve Slaném i dvojutkání turnovských druholigových volejbalistek ve Žďáru nad Sázavou a ve Svitavách.

BASKETBAL

* BASKETBAL, východočeská liga mužů: Sokol Vysoké Mýto – TJ Turnov 49:57 (10:13 34:21 42:40). Body (v závorce úspěšnost trestných hodů): Jeníček J. 15 (4/3), Jeníček L. 11 (1/0), Vích 9 (2/1), Nejedlo 8 (6/2), Krejčí 5, Valšík 3, Klápště 2 (2/0), Mojsl 2, Špetlík 2. Základní sestava: Špetlík, Nejedlo, Krejčí, Jeníček J., Vích. Střídající hráči: Jeníček L., Valšík, Mojsl, Klápště.

V sobotu 2. února odehráli v rámci 19. kola východočeské ligy turnovští basketbalisté utkání na hřišti Vysokého Mýta, který se nachází v horní polovině tabulky a v konečném pořadí ohrožuje umístění Turnova. Zápasy s tímto soupeřem jsou většinou velmi vyrovnané a jinak tomu nebylo ani tentokráte.
První čtvrtinu vyhráli turnovští basketbalisté o tři body (10:13). Náskok si mohli vytvořit ještě větší, ovšem neproměňování vyložených šancí je sráželo dolů, vlastně v celém prvním poločase. Problémy jim dělal hlavně domácí pivot Milan Jaroš, který má zkušenosti z nejvyšší české soutěže a se svými 212 cm je těžké ho ubránit. Při špatné obraně Turnova odskočilo Vysoké Mýto bodovou šňůrou na rozdíl třinácti bodů v poločase (34:21). Turnovští si připsali v druhé čtvrtině pouze osm bodů, což z této čtvrtiny udělalo jednu z nejhorších v sezoně. Na začátku třetí čtvrtiny si domácí hráči vypracovali dokonce šestnáctibodový náskok a vypadlo to, že pro turnovské hráče to bude zase takový ten den, kdy se nikomu nic moc nedaří a odjedou z haly s porážkou. Turnovští se však vyhecovali a zlepšenou obranou a bojovností se na domácí začali dotahovat. Podkošové trio Jakub Jeníček, Lukáš Jeníček a Jakub Nejedlo dokázalo i s výpomocí křídel ubránit Jaroše, důležité koše zaznamenali Ondřej Krejčí a Michal Valšík. Na konci třetí čtvrtiny stáhli rozdíl na dva body a bylo zaděláno na turnovský obrat v zápase. Ve čtvrté čtvrtině bylo vyrovnáno koši Jakuba Nejedla a Lukáše Jeníčka na 46:46. Od této chvíle dostali hostující hráči už jenom jednu trojku a sami díky bodům Jiřího Klápštěho, Ladislava Vícha a bratrů Jeníčkových otočili vývoj utkání na svou stranu. Do Turnova si dovezli vítězství o osm bodů, které v konečném zúčtování soutěže může být velmi důležité.
Druhé utkání víkendu ve Svitavách bylo přeloženo na pátek 8. února. Další domácí utkání odehrají turnovští hráči o víkendu 16. a 17. února – s Josefovem a Náchodem. V tabulce je tým na 3. místě.
Antonín Mojsl, t.mojsl@seznam.cz

FLORBAL

* FLORBAL, 1. liga žen, 19. kolo: FBC Česká Lípa – TJ Turnov 6:14 (2:4, 3:5, 1:5). Branky: 5. Kateřina Boleslavová, 12. Kateřina Boleslavová, 31. Lenka Ševčíková, 36. Lenka Bartošová, 38. Lenka Ševčíková, 60. Lenka Ševčíková – 4. Leona Müllerová, 5. Kateřina Vacíková, 13. Barbora Červová, 16. Karolína Koťátková, 24. Leona Müllerová, 27. Lucie Veselá, 29. Karolína Bittnerová, 30. Marcela Urbanová, 31. Karolína Koťátková, 50. Lucie Veselá, 51. Karolína Koťátková, 54. Karolína Bittnerová, 55. Marcela Urbanová, 60. Lucie Veselá. Sestava: Horáková – Červová, Fišerová, Urbanová, Vacíková, Bittnerová, Koťátková, Vlková, Exnarová, Müllerová, Veselá.
Svoji roli favorita dokázaly turnovské ženy naplňovat po celý zápas a ke konečné výhře nakročily už v úvodním dějství, kdy se jim podařilo čtyřikrát skórovat. Ve zbylých dvou třetinách přidal turnovský tým dalších deset branek, pod které se hned dvě turnovské hráčky podepsaly hattrickem. Lucie Veselá s Karolínou Koťátkovou dokázaly ke třem svým brankám přidat ještě dvě gólové přihrávky a staly se tak nejproduktivnějšími hráčkami zápasu. Po výhře 14:6 se turnovské ženy s dostatečným náskokem udržely v postupové osmičce a svoji pozici budou moci vylepšit již následující víkend v souboji s Litvínovem.

* FLORBAL, národní liga, muži, 19. kolo: Panthers Praha – TJ Turnov 9:3 (4:1, 2:1, 3:1). Branky: 5. Jiří Krůšek, 13. Pavel Daněk, 17. Tomáš Hradec, 20. Pavel Daněk, 22. Tomáš Hradec, 32. Jiří Ptáčník, 50. Petr Škoda, 51. Martin Kalous, 55. Lukáš Tomeš – 1. Vojtěch Palatínus, 26. Tomáš Vitásek, 56. Tomáš Vitásek. Sestava: Švec, Horáček – Korych, Palatínus V., Havlín, Matěcha, Rozkovec, Rondoš, Janoušek, Hejduk M., Grmolec, Hejduk V., Vitásek, Palatínus A., Sekyra.
Turnovští florbalisté si v sobotu 2. února zkomplikovali své výhodné postavení v tabulce, i když úvod zápasu tomu nenasvědčoval. Hosté se prosadili už v první minutě zásluhou Vojtěcha Palatínuse, jejich vedení v zápase však bylo krátké a zároveň poslední. Domácí Panthers ještě během první dvacetiminutovky překlopili vývoj zápasu rázně na svoji stranu a čtyřmi góly si připravili pozici ke konečné výhře…
Jan Kovář, TJ Turnov, Jan_Kovar@seznam.cz

FUTSAL

* FUTSAL, divize A: HRASL Slaný – TJ FC Dalmach Turnov 5:5 (3:4). Branky (asistence): 6. Landvojtovič Jan ml. (Klusáček Petr), 8. Kozák Petr, 18. Kozák Petr (Rössler Lukáš), 21. Klusáček Petr (Landvojtovič Vít), 39. Rössler Lukáš (Kozák Petr) – 2. Fedorko Jan (Špína Marcel), 4. Hurt Vojtěch (Hurt Daniel), 7. Hurt Vojtěch (Krejčík Aleš), 14. Špína Marcel (Vítek Pavel), 36. Pařízek Michal. TJ FC Dalmach Turnov: Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Vítek Pavel, Hurt Vojtěch, Pařízek Michal, Hurt Daniel, Kalousek Zdeněk, Špína Marcel, Fedorko Jan, Bangha Marek, Mencl Jaroslav.

Hosté dlouho potvrzovali roli favorita, domácí však v závěru dvakrát srovnali skóre, bod si hostitelský celek nakonec vystřelil minutu před koncem. Utkání se nevyvíjelo pro domácí celek dobře. Lídr soutěže přijel do Slaného s cílem bodovat a tomu odpovídal i začátek zápasu. Již ve 2 minutě se dostali hosté do vedení brankou Fedorka a brzy přidal pojistku Hurt V. Landvojtovič sice vstřelil kontaktní branku, ale Hurt V. se trefil podruhé. Slabé chvilky si v té době vybral i brankář Hraslu Dlouhý. Domácí ale zlepšili obrannou fázi, začali útočit a Kozák snížil opět na rozdíl jediné branky. Po čtvrthodině hry hosté opět navýšili své vedení Špínou, ale krátce před poločasem se domácí Kozák trefil podruhé a favorit šel do druhé části hry jen s jednogólovým náskokem. Úvod druhého poločasu patřil domácím, kteří Klusáčkem vyrovnali stav. Pak se hra oboustranně vyrovnala. Přesto se hosté snažili strhnout vítězství na svoji stranu a měli více ze hry. V domácím týmu se ale rozchytal brankář Dlouhý, který několika famózními zákroky udržel čisté konto až do 36 minuty, kdy jej překonal turnovský Pařízek. Když už se zdálo, že si hosté odvezou tři mistrovské body, vyrovnal z těžkého úhlu tvrdou střelou pod břevno Rossler a tento stav se již do konce utkání nezměnil. Nerozhodný výsledek plně odpovídá poměru sil na hrací ploše. Turnov podruhé venku uhrál výsledek 5:5 a vzhledem k podobnému zaváhání chomutovského Atletica si nadále na čele tabulky drží dvoubodový náskok.
Jiří Šimek, simekjirka00@seznam.cz

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Žďár nad Sázavou – TJ Zikuda Turnov 1:3 (19,-21,-17,-21). Sestava: M. Plocová (2 body v utkání), J. Matějková (12 bodů), T. Kovářová (15 bodů), M. Maříková (9 bodů), J. Krupařová (15 bodů), M. Hanzlová (15 bodů) a K. Klejchová + E. Zakouřilová – střídaly Š. Zakouřilová (3 body), P. Vaníčková (3 body), K. Hejduková (1 bod).

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Žďár nad Sázavou – TJ Zikuda Turnov 3:2 (-22,-21,22,9,3). Sestava: V. Bubáková, J. Matějková (9 bodů), K. Hejduková (3 body), M. Maříková (10 bodů), P. Vaníčková (13 bodů), M. Hanzlová (9 bodů) a K. Klejchová + E. Zakouřilová – střídaly Š. Zakouřilová (1 bod), M. Plocová (1 bod), J. Krupařová (7 bodů), L. Němečková.

Během posledních dvou víkendů zavítaly turnovské volejbalistky na hřiště svých soupeřů. Nejdříve je v sobotu 26. ledna čekala cesta do Žďáru nad Sázavou, o týden později (v sobotu 2. února) vyjely směr Svitavy. Obě dvě dvojutkání byla nesmírně důležitá, protože se jednalo o soupeře z druhé poloviny tabulky. V obou dvojzápasech dokázaly naše hráčky vždy jednou zvítězit a připsat si cenné body, ale vzhledem k průběhu druhých utkání také další body zbytečně ztratit.
K prvnímu utkání ve Žďáru nastoupily turnovské hráčky po velmi krátkém rozcvičení, které bylo zapříčiněné pozdějším příjezdem autobusu. Chvíli našim hráčkám trvalo, než se rozehrály a dostaly do správné provozní teploty. Dalším klíčovým momentem bylo zvrtnutí nohy blokařky T. Kovářové, která byla nucena v úvodu setu odstoupit. Po nevýrazném výkonu připadl tedy první set soupeři poměrem 25:19. V druhém setu nastoupila po zatejpování kotníku opět T. Kovářová a celý tým se začal dostávat do správných obrátek na hřišti více a více dominovat. Po setech 25:21, 25:17 a 25:21 Turnov jasně zvítězil v celém utkání 3:1 a připsal si tři cenné body do ligové tabulky.

V druhém utkání turnovské hráčky navázaly na dobrý výkon z utkání prvního. První dva sety po výsledcích 25:22, 25:21 právem připadly našim hráčkám. Třetí set byl vyrovnaný. Koncovku ale lépe zvládl Žďár a po výsledku 22:25 snížil na 1:2. Toto byl zřejmě klíčový moment, protože poté bohužel Žďár absolutně dominoval a v následujících dvou setech zvítězil 25:9 a 15:3 a doslova nám ukradl dobře rozehraný zápas a případný zisk dalšího možného vítězství.

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Svitavy – TJ Zikuda Turnov 1:3 (17,-21,-21,-22). Sestava: Š. Zakouřilová, J. Matějková (7 bodů), T. Kovářová (21 bodů!), M. Maříková (6 bodů), P. Vaníčková (1bod), M. Hanzlová (13 bodů) a K. Klejchová + E. Zakouřilová – střídaly M. Plocová (2 body), J. Krupařová (17 bodů), K. Hejduková.

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Svitavy – TJ Zikuda Turnov 3:1 (22,-12,27,18). Sestava: M. Plocová (5 bodů v utkání), J. Matějková (14 bodů), T. Kovářová (11 bodů), M. Maříková (4 body), J. Krupařová (24 bodů!), M. Hanzlová (14 bodů) a K. Klejchová + E. Zakouřilová – střídaly Š. Zakouřilová, P. Vaníčková, K. Hejduková, L. Němečková, V. Bubáková.

Do Svitav turnovské hráčky jely s očekáváním zisku dalších bodů, protože soupeř se nachází na posledním místě ligové tabulky. Hra Svitav turnovské hráčky zaskočila a ty velmi brzy zjistily, že to jednoduché dvojutkání nebude. Našeho soupeře zdobila velmi dobrá obrana v poli a také poměrně úspěšný útok z hlavního kůlu. V prvním setu se hostující hráčky rozkoukávaly a naše hra byla plná nevynucených chyb (9 chyb na útoku a 5 zkažených podání). Úvodní set ztratily poměrem 17:25. V druhém setu se hra velmi vyrovnala a na obou stranách byl k vidění kvalitní volejbal. Obě družstva se přetahovala o každý bod až do stavu 13:13. Za tohoto stavu se nám naštěstí podařilo výrazně odskočit na 19:13 a pak už pohodlně dokráčet k zaslouženému vítězství v druhém setu poměrem 25:21. Naše kvalitní hra se přenesla i do dalšího setu, který turnovské hráčky vyhrály 25:21. Čtvrtý set skončil 25:22 pro Turnov, což znamenalo tři body.

Druhé utkání hostující hráčky nezačaly dobře a náš soupeř se ujal vedení už 8:3. Pak se nám začalo velmi dařit na útoku a stav otočit. V koncovce ale nakonec přišlo pár chyb a úvodní sada připadla poměrem 25:22 našemu soupeři. Druhou sadu bral Turnov 25:12. V třetím setu turnovské hráčky vedly 20:12, ale bohužel přestaly být hladové po vítězství. To nakonec znamenalo ztrátu celého utkání…

Z obou dvojutkání si turnovské družstvo připsalo sedm bodů z 12 možných, což není špatný výsledek. Těší nás i velmi dobrá úroveň naší hry, kterou hráčky předváděly po většinu času.

Další domácí utkání sehrajeme v sobotu 9. února proti Říčanům (aktuálně 2. místo v tabulce). Naše utkání by měla začínat zhruba v 11.00 a v 15.00 hodin – hned po skončení zápasů mužů, kteří hrají derby proti Malé Skále. Zveme všechny fanoušky!
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.