TURNOV VE ZNAMENÍ DRUHÝCH VOLEJBALOVÝCH LIG

0

Turnovský volejbal patří v posledních letech mezi výrazné týmové sporty v našem městě a regionu. Celou řadu již mediálně prezentovaných úspěchů zaznamenalo v nedávné době družstvo mužů, které v posledních dvou ročnících obsadilo 1. a 3. místo v 1. lize, tedy druhé nejvyšší volejbalové soutěži v ČR. Velký výkonnostní skok ale zaznamenává i ženský a dívčí volejbal. Nyní jsme na prahu nové sezony, ve které nás i naše fanoušky čekají velké změny, neboť mužský i ženský volejbal bude shodně působit ve 2. volejbalové lize.

Skvělé úspěchy družstva mužů byly výsledkem dlouhodobého budování týmu, ve kterém hrstka turnovských odchovanců, jak tomu už na tak vysoké úrovni často bývá, byla neustále doplňována novými posilami z jiných klubů. V posledních ročnících se podařilo doplnit tým hráči s reprezentačními a zejména extraligovými zkušenostmi. Kvalita týmu byla i vyzdvihnuta spoluprací s libereckou Duklou, která nám pravidelně ze svých řad půjčovala na střídavý start své mladé naděje. Bohužel čas nelze zastavit a život jde dál. Na konci minulé sezony se řada opor rozhodla skončit s působením v našem klubu a zároveň se nepodařilo mezi sezonami zajistit na dostatečné úrovni pokračování spolupráce s Duklou Liberec. Oddíl tak stál před zásadním rozhodnutím – chceme za každou cenu hrát 1. ligu, i když to nemáme hráčsky dostatečně zajištěné, či půjdeme o soutěž níže a dáme šanci více hráčům z místních zdrojů? Po dlouhém rozhodování dospěl oddíl k závěru, že půjdeme druhou cestou a družstvo mužů bude tedy v sezoně 2018/2019 hrát 2. volejbalovou ligu.

Situace v turnovském ženském volejbale je poněkud odlišná. Náš volejbalový oddíl má totiž v této chvíli v mládežnických družstvech absolutně dominantní dívčí složku. Ta se začíná v kraji už poměrně výrazně prosazovat. Také tým žen se neustále zlepšuje, v krajském přeboru patřil ke špičce soutěže, jeho sportovní úroveň neustále roste. Pro další sezonu do družstva žen začleňujeme několik nadějných odchovankyň z řad juniorek. Cílem je vybudovat ještě silnější ženský tým, který by směřoval ještě výš a stal by se tak dostatečnou motivační metou pro velké množství hráček, které působí nyní teprve v kadetkách, žákyních či dokonce ve volejbalových přípravkách. Cítíme, že v rámci dalšího rozvoje ženského volejbalu potřebujeme udělat krok dál, najít novou motivaci… Rozhodli jsme se tedy využít příležitosti a do Turnova jsme získali licenci pro 2. ligu žen, která nám bude novou výzvou a nastaveným zrcadlem naší dlouhodobé práce.

Závěrem nezbývá nic jiného, než pozvat všechny naše fanoušky na další domácí utkání mužů a žen, které se budou většinou hrát střídavě v sobotních termínech. Věříme, že nám zachováte přízeň a v turnovské hale vytvoříte skvělou atmosféru jako v sezonách minulých.
Pavel Starý, volejbal Turnov, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.