SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: FOTBAL, FUTSAL A HOKEJ

0

Díky turnovské umělé trávě se zdejší nejen divizní týmy připravují na jarní část mistrovské sezony. V přípravných zápasech zatím tým Turnova tápe, ale všichni věří na jaře ve šťastný konec a udržení divizní příslušnosti. Představujeme i nové trenérské duo Turnova. Futsalové divizi A vládne FC Dalmach, což potvrdil vysokým vítězstvím nad Chomutovem. Do finálních zápasů dospěla Nejvyšší Pojizerská liga v ledním hokeji.

FOTBAL

Zima není výsadou jenom hokeje, o slovo se hlásí i fotbal
Ač v popředí zájmu sportovních příznivců jsou bezesporu zimní sporty jako hokej či lyžování ve všech jeho formách, dávno už nespí ani fotbal. Pro jeho hráče tolik neoblíbená zimní příprava začala zejména pro týmy vyšších soutěží už v půli ledna. V plném zápasovém zatížení jsou i divizní zástupci Turnovska. Zatímco přepeřský nováček se vzhledem k svému umístění v popředí tabulky může na jaro připravovat v relativním klidu, v Turnově je tomu naopak, takže svou záchranářskou jarní misi odstartoval o týden dřív než Přepeře.

Oba celky mají krom tréninků na nové turnovské umělé trávě za sebou shodně dvě přípravná utkání. Přestože v turnovské brance se vystřídali už tři gólmani – Králíček, Dobřichovský a Špína, veseleji je přece jen odchovanci Hykovi v bráně Přepeř. Zatímco ty rozstřílely Vilémov 6:2 (Synek 2, Vébr, Michal Sedláček, Horáček, Vrabec) a poradily si s Novým Borem 4:2 (Petřík, Pavlata, Vaníček, Schubert), Turnovští s o mnoho mladším kádrem podlehli nejprve liberecké juniorce vysoko 1:9 a poté také juniorům z Jablonce 1:4, když čestný úspěch si v prvním případě připsal Sysel a v druhém pak Syrovátka.
Nový hlavní kouč Džimis Bekakis vidí příčiny především ve zbytečných chybách v obraně a nedotažení útočných akcí do úspěšného konce. Ať už toto pramení z nedostatku zkušeností nastupující generace nebo z prozatímní absence těch ostřílenějších divizních plejerů, spolu se svým asistentem Pavlem Šafářem jsou si dobře vědomi, že je čeká ještě hodně nelehké práce. „Samozřejmě pracujeme na nějakém tom posílení pro jaro, ale z mnoha ohledů to bude velmi složité,“ avizoval už před pár týdny prezident klubu Jaroslav Knížek. Ten i nadále věří ve zlepšující se situaci a přesvědčit ho mohou už třeba výsledky dalších herních příprav. V sobotu 2. února A-tým hostil na umělé trávě Nový Bor (1:3 – snímky jsou z tohoto zápasu) a o týden později se tu představí celek Ostré.

Spokojeni musí být oba trenéři Přepeř Josef Petřík mladší a starší. Ti už sice musí oželet odchody univerzála Vokáčka, tvořivých halvů Vlacha a Peškara, ale za to už mají vedle nové posily Filipa Jarosze, jenž přichází z Pardubic, k dispozici také uzdraveného Schuberta a Novotného. Jak dále zaznělo z přepeřského tábora, drobné zdravotní problémy mají mimo přicházejícího Jarosze také Ježek a Zezulka, kteří se proto připravují zatím jen individuálně. Prezident klubu Michal Kupka si tak může v klidu vychutnávat účinkování přepeřské rezervy v lomnickém zimním turnaji, kde svým barvám v úvodním kole vystřelil z penalty bod za remízu 1:1 s Bozkovem.
Tým čeká ještě krátké soustředění v Heřmanicích od 7. do 10. února.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

V modrém dresu Turnova stále agilní internacionál Papoušek

Nové turnovské trenérské duo Bekakis – Šafář

FUTSAL

* FUTSAL, divize A, 11. kolo: TJ FC Dalmach Turnov – FC Baník Chomutov B 19:3 (10:1). Diváků 80, branky (asistence): 6. Tvrdý Vojtěch, 7. Šimek Jiří, 8. Randák Matěj (Randák Matěj), 9. Randák Matěj (Hurt Daniel), 12. Tvrdý Vojtěch (Vítek Pavel), 13. Hurt Daniel (Randák Matěj), 14. Špína Marcel (Fedorko Jan), 15. Hurt Daniel (Randák Matěj), 17. Randák Matěj, 18. Randák Matěj (Hurt Daniel), 21. Randák Matěj (Hurt Daniel), 26. Mencl Jaroslav, 29. Randák Matěj (Krejčík Aleš), 30. Vítek Pavel (Špína Marcel), 31. Tvrdý Vojtěch (Špína Marcel), 32. Krejčík Aleš (Fedorko Jan), 37. Randák Matěj (Tvrdý Vojtěch), 38. Špína Marcel (Tvrdý Vojtěch), 39. Randák Matěj – 20. vlastní, 36. Šlachta Jakub, 39. Šlachta Jakub (Kibal Radek).
TJ FC Dalmach Turnov: Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Šimek Jiří, Tvrdý Vojtěch, Vítek Pavel, Pecka Tomáš, Fedorko Jan, Hurt Daniel, Randák Matěj, Špína Marcel, Mencl Jaroslav, Mencl Vlastimil, Semenský Martin. Nejlepší hráči: Randák M. (Turnov), Šlégr P. (B. Chomutov), Tvrdý V. (Turnov).

Turnovský lídr uštědřil debakl rezervě chomutovského Baníku, který dorazil k utkání jen s jediným náhradníkem do pole. Byla to jen otázka skóre a hra kočky s myší. Trvalá převaha lídra soutěže přinášela i pravidelné navyšování skóre. Hosty od ještě většího přídělu zachraňoval gólman, který v brance přímo čaroval. Domácí favorit otevřel skóre v 6 minutě Tvrdým a v minutových intervalech se trefovali Šimek a 2x Randák. Další brankostroj si domácí schovali na závěrečnou osmiminutovky první půle, a nakonec stihli i desítku. Hosté ohrozili domácího brankáře až v 18 minutě hry! Ani po změně stran se obraz hry nezměnil, domácí nepolevovali ve vylepšení klubových i individuálních statistik.
Dalmach již nyní může vymýšlet plán na play-off, již devět kol nepoznal porážku a je v čele s dvoubodovým náskokem.
Jiří Šimek, simekjirka00@seznam.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Polojubilejní 15. ročník NPL jde do nadstavby
Základní část má za sebou amatérská Nejvyšší Pojizerská liga. Díky v ní dosaženým výsledkům a umístění v tabulce do ní všechny týmy vstupují s dle reglementu soutěže danými prémiovými 3 – 0 body, aby se popraly o konečná místa ročníku 2018/ 2019. Dlouhodobě bezkonkurenční a mnohonásobný mistr z Hnanic má letos pro obhajobu o moc složitější pozici, protože je nyní až třetí v pořadí, v čele je turnovský Sokol před celkem Všeň Pojizeří.
„Sokol Turnov jde do A skupiny nadstavby s tříbodovou prémií, a vždy o bod méně než výše postavení mají Hnanice a Všeňští. Stejné je to ve skupině B, kde zatím kralují Modřišice. První až čtvrtý tým každé tabulky sehrají každý s každým šest utkání, a to samé čeká na týmy na pátém až osmém místě, tedy nás čeká ještě šest kol NPL,“ vysvětlil za její organizátory Radek Holán.

Závěrečná část ročník už má za sebou 1. kolo, které se hrálo od pátku 25. do neděle 27. ledna. A o tom, že to hráči berou vážně, svědčí i několik osobních trestů za nesportovní chování ve všech zápasech! V utkání Troskovic s Modřišicemi padly hned tři! Jistým překvapením ve skupině o vavříny je prohra Hnanic s rivalem ze Všeně. Duel navíc nebyl odehrán v plném hracím čase pro odstoupení gólmana Kašpara v 59:30 minutě, za což vyfasoval osobní trest.

* HC Raptoři Turnov – Black Hawks 3:5 (1:2,1:2, 1:1). Branky 8. Ulrych, 28. Hořínek, 49. Sigety – 11., 19. a 30. Brož, 40. a 42. Kujan, vyloučení 4:4.
Raptoři: M. Špinka – Buček, Holik, M. Honců, Hořínek, Kestner, Kravec, Majdič, Medek, Sigety, Ulrich, Vítek, Zajgler, Zárybnický. Black Hawks: Péč – Bartoň, Brož, Kujan, Novotný, Pala, Pospíšil, Sedláček, Srb, Vaníček, Zeman.

* HC SDH Hnanice – HC Všeň Pojizeří 2:4 (0:1, 2:1, 0:2). Branky 29. Groh, 38. L. Malý – 7. a 24. M. Lamač, 56. Knížek, 60. Hanyš, vyloučení 2:4.
Hnanice: Kašpar – Bubák, Buchar, Buriánek, Groh, Holeček, Jíra, Kalferst, D. Malý, L. Malý, Richter, Stantejský, Stuchlík, Vágenknecht.
Všeň: Dědeček – Egert, Fanta, Hanyš, Hofman, Kutěj, L. Lamač, M. Lamač, Patočka, Saska, Sluka, Šťastný, Šulc, Taibr, Knížek.

* HC Troskovice – HC Modřišice 3:5 (0:1, 1:1, 2:3). Branky: 39. J. Vondráček, 41. Vondrák, 60. T. Machačný – 12. a 57. M. Marek, 25. L. Holán, 46. Pecka, 60. R. Holán, vyloučení 2:5.
Troskovice: Novotný – O. Dobrý, Drahoňovský, Jágl, Louda, T. Machačný, Miksa, Paldus, Srba, Štěpánek, Varečka, J. Vondráček, M. Vondráček, Vondrák.
Modřišice: Sztymon – L. Holán, R. Holán, Jiránek, Karásek, Knížek, Krouza, Jaroslav Marek, Jan Marek, M. Marek, T. Marek, Marušinec, Pecka, Perger, Šálek.

* HC Performers Turnov – TJ Sokol Turnov 7:7 (1:2, 4:3, 2:2). Branky: 16. a 36. Hujer, 25. Erler, 26. Laurin, 27. Kolomazník, 46. Zonyga, 49. A. Kopecký – 3. a 22. Krim, 28. a 37. Khlebstov, 16. Berka, 42. Nechanický, 59. Vogt, vyloučení 4:5.
Performers: Tyl – Černohouz, Erler, Hujer, Janata, P. Janoušek, Kolomazník, A. Kopecký, Kopal, Kučírek, Laurin, Jakub Lhoták, Sýkora, Zonyga.
Sokol Turnov: Kotek – Bartoš, Berka, Čermák, Dědeček, Herrmann, Khlebstov, Krim, Lauko, Nechanický, Sedláček, Štryncl, Vogt, Žitka.

Tabulka A
1. TJ Sokol Turnov 1 0-1-0 7:7 4
2. HC Všeň Pojizeří 1 1-0-0 4:2 3
3. HC SDH Hnanice 1 0-0-1 2:4 2
4. HC Performers 1 0-1-0 7:7 1

Tabulka B
1. HC Modřišice 1 1-0-0 5:3 5
2. Black Hawks 1 1-0-0 5:3 4
3. HC Raptoři Turnov 1 0-0-1 3:5 1
4. HC Troskovice 1 0-0-1 3:5 0

Podrobné statistiky jsou uvedeny na stránkách http://www.ahl.cz/soutez/npl/statistiky/
Ve spolupráci s Radkem Holánem připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.