NÁRAZ DO STROMU VŮZ TÉMĚŘ ROZPŮLIL, ŘIDIČ ZÁZRAKEM PŘEŽIL

0

K dopravní nehodě osobního vozu Škoda Octavia došlo v pátek 22. května po sedmé hodině ranní v Bělé u Turnova (Mírová pod Kozákovem). Turnovští profesionální hasiči podle mluvčí Ivy Michalíčkové na místě nalezli osobní vůz, který narazil do stromu a byl odmrštěn mimo vozovku. Auto se nárazem téměř rozpůlilo. Zraněný řidič, který měl zaklíněnou nohu pod přístrojovou deskou a sedačkou, částečně z vozu vypadl. Hasiči muže, který byl při vědomí a komunikoval, ve spolupráci se záchranáři zdravotnické služby z vozu vyprostili. Záchranka ho odvezla do turnovské nemocnice.

Závažnou nehodu potvrdil i Milan Čermák, vedoucí dopravního inspektorátu Policie Semily. „Byl jsem i na místě, musím konstatovat, že jsem nic podobného za třicet let u policie neviděl. Náraz to musel být opravdu silný, byly přetržené bezpečnostní pásy,“ přiblížil Čermák. Podle prvních informací jel řidič octavie ve směru od Semil a do zatáčky, za kterou následuje klesání do Bělé, vjel velmi vysokou rychlostí. Auto nezvládl, vyjel ze silnice, narazil do stromu. Naštěstí byl ve voze sám, sedadlo řidiče bylo postiženo nejméně. Neuvěřitelně zní zpráva, že řidiče si v nemocnici nechávají de fakto jen na pozorování, protože u něho lékaři neobjevili jedinou frakturu nebo větší pohmoždění!

n200905221153_zap_230_09_nehoda

n200905221154_zap_231_09_nehoda

n200905221154_zap_232_09_nehoda

Na silnicích semilského okresu letos zahynuli už tři lidé. K první smrtelné nehodě došlo na Nový rok v Roztokách u Jilemnice, následovala smrtelná nehoda v Zeleném háji a nedávno na kruhovém objezdu u turnovského Ontexu zahynul motorkář. „Vloni jsme v tuto dobu neevidovali žádnou smrtelnou nehodu, letos už máme tři. Sám jsem rád, že v pátek 22. května nepřibyla další,“ komentoval situaci Milan Čermák.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.