PANÍ ZIMA SE PŘIHLÁSILA O SLOVO

0

Není to jako vloni, kdy Turnovsko v prvních lednových dnech zasypal sníh, a přišly mrazy, které vydržely několik dnů. Přesto v tuto dobu o sobě paní Zima dala vědět i letos, a to především dopoledne 3. ledna. V průběhu dvou hodin napadlo několik centimetrů mokrého těžkého sněhu, do kterého přes den chvílemi pršelo. Sníh ochromil dopravu v celém regionu. Ucpaná a chvílemi neprůjezdná byla dálnice z Liberce do Turnova, u Mnichova Hradiště bylo hlášeno kolem poledne nebezpečné náledí. Kamiony uvázly v Paceřickém kopci, ale i kolem Zeleného háje, resp. ve stoupání ze Semil na Lomnici, popadané stromy mezi Semily a Košťálovem zastavily dopravu na železnici z Turnova do Staré Paky. Došlo k mnoha dopravním nehodám.
Podle meteorologů by měl sníh postupně vystřídat déšť a v nižších polohách se teploty nad nulou budou držet i v noci… (Na snímku sypač s pluhem v turnovské Nádražní ulici dopoledne 3. ledna.)

Aktualizace 15.40 hodin:
V Tatobitech došlo k vážné dopravní nehodě, havarovaný vůz dostaly zpět na silnici až profesionální hasiči za pomoci navijáku. Provoz mohl být v obou směrech obnoven až po hodině. Vlivem sněžení a kluzké vozovky byly zaznamenány dopravní nehody mj. v Hodkovicích nad Mohelkou, Liberci či Mírové pod Kozákovem.
Podle mluvčí hasičů Pavlíny Bílkové do 15. hodiny středy 3. ledna hasiči na různých místech kraje zasahovali u 29 událostí. Stromy spadly na silnice například v Liberci, na Železnobrodsku v části obce Koberovy, na Semilsku v části obce Čikvásky, v Bradlecké Lhotě či v Košťálově.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.