FOTBALOVÉ DĚNÍ NA TURNOVSKU DOSTÁVÁ NOVÝ ROZMĚR

0

Tak především tahle dvě loga se v nastávajícím období budou sportovní veřejnosti našeho regionu zřejmě prolínat nejčastěji. Různým fámám a dohadům se teď po nedávných jednáních rozhodli učinit přítrž a uvést vše na pravou míru prezidenti divizního FK Turnov a ambiciózního FK Přepeře Jaroslav Knížek a Michal Kupka. „Hlavním bodem programu naší listopadové valné hromady byla změna názvu našeho klubu z dosavadního FK Pěnčín-Turnov na FK Turnov. Tento krok byl oficiálně potvrzen justiční administrativou 12. března, takže do jara jsme vstoupili již pod novým názvem,“ uvedl na počátku bloku nových informací nejvyšší představitel fotbalového Turnova a zároveň také představil složení na VH zvoleného výboru FK.

V něm vedle něj zasednou ještě sportovní ředitel Jiří Šteffan, vedoucí mužstva Petr Horáček, sekretář Michal Mrkáček, Petr Havel, Aleš Krejčík, Martin Krejčí a zástupce hráčů Miroslav Hyka. „V rámci naší budoucnosti a vytyčení směru dalšího rozvoje klubu mohu s velkou radostí potvrdit vstup silného strategického partnera do fotbalového dění u nás, kterým je FK Přepeře,“ neskrýval svou spokojenost Jaroslav Knížek.

„Ano, také my máme své vize a pro jejich naplnění spolupráci obou klubů na všech úrovních vítáme a vidíme ji pro další náš rozvoj jako nezbytnou, zvlášť když prakticky samozřejmě vyplývá už jenom z jejich sousedství,“ připojil svůj pohled přepeřský prezident Michal Kupka v narážce na stávající stav. Jak jsme již několikrát informovali, úsilí o výstavbu vlastního stadionu v Přepeřích se poněkud zadrhlo (viz ZDE) a FK jako nováček krajských soutěží má povolenou výjimku – hrát svá mistrovská utkání v poměrně vzdálených Semilech – pouze na letošní ročník. Ten další už musí FK Přepeře hrát maximálně do 5 km od svého domovského místa.

Současnou složitou situaci komplikují též požadavky fotbalového svazu na povinná družstva mládeže, což bývá v malých obcích potíž. Jednou z uvažovaných možností je tak mj. i přihlášení družstva juniorek do pravidelných mistrovských soutěží. „Chceme, abychom urychleně dobudovali oba naše sportovní areály tak, aby mohly co nejdříve sloužit svému účelu, tedy nejen dospělým, ale všem družstvům obou klubů. Otázka mládeže pro nás není jen pouhou povinností, ale do budoucna především také hlavním zdrojem plné soběstačnosti naší hráčské základny,“ shodli se jednohlasně oba prezidenti.

Stejně tak oba shodně a rezolutně vyvrací veškeré „zasvěceně“ šuškané informace o další rivalitě, nebo naopak o sloučení, či snad dokonce o pohlcení jednoho klubu druhým. „Jedná se opravdu pouze o spolupráci. Ač je před námi hodně hektická doba, jejíž prioritou je udržení divize a výstavba vytoužené umělé trávy, chceme FK Přepeře poskytnout azyl pro odehrání další mistrovské sezony a pomoci mu i v otázce již zmíněné mládeže. Umím si dokonce představit jisté provázání obou výborů, ale konkrétní řešení přinese až čas, a hlavně vůle obou stran,“ uzavřel prezident FK Turnov Jaroslav Knížek. Nevědomky tak poukázal na oddílové barvy, resp. na společnou bílou, která vždy symbolizuje místa na nepopsaných mapách.

Nelehké jaro čeká také jeho kolegu z Přepeř Michala Kupku. Jeho tým je momentálně na druhém místě krajské I. B třídy, hned za překvapením z Holan. „Bojujeme na více frontách a hodláme to zvládnout. Do týmu se vrací uzdravený Peškar a exligový Abraham, takže spolu se zkušeností Pěničky to bylo už v zimní přípravě, a hlavně teď v poháru, na naší hře více než znát. Úkolem číslo jedna pro nás i nadále zůstává dostavba našeho stadionu, a rádi bychom jej samozřejmě slavnostně otevírali mnohem vyšší soutěží,“ dodal muž, o němž se teď nejen na Turnovsku hodně hovoří.

My jenom dodejme, že zapsané spolky, jak zní oficiální přípony FK Turnov a FK Přepeře, čekají o víkendu další boje o mistrovské body. Divizionáři přivítají v neděli hodně vysoko postavené Živanice, Přepeřští po vyřazení loňského vítěze Libereckého poháru Jiskry Mšeno svou soutěž začínají o víkendu zápasem v Hrádku. V dalším kole poháru pak v průběhu jara poměří síly s ještě nedávno divizním Železným Brodem. Jak si oba týmy povedou, můžete sledovat na zpravodajském webu či stránkách TvA.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 17)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.