UVĚDOMME SI SVŮJ ŽIVOT TADY A TEĎ!

0

„Mnoho lidí dnes žije ve věčném stresu. Aby nepřišli o zaměstnání, chodí raději dobrovolně pracovat o víkendech, neodpočívají, mají strach, aby splatili hypotéky a všechny půjčky, které si nabrali, a vlastní život se jim zúžil už jen na povinnost a zase povinnost,“ komentuje současný stav ve společnosti Lenka Chourová, která v Turnově, v Pasáži Kinský, provozuje od letošního ledna Centrum rozvoje osobnosti Harmonie. „Pak jsou tu druhé extrémy. Znám lidi, kteří domy na hypotéky prodali, zbavili se všech nadbytečných věcí, přesídlili na venkov a takzvaně moderní civilizaci, která lidi do velké míry jen zotročuje, ukázali záda. Pravda bude asi někde uprostřed. Jsme průvodci pro lidi, kteří se snaží najít cestu beze strachu a napětí, pomáháme jim žít vědomý přítomný život, uvolnit se a společně hledáme vnitřní klid,“ doplňuje Chourová.

Podle ní nejde o nějaké zázračné návody a rádoby učené moudrosti. Většina lidí, když si své strachy uvědomí, si je schopna pomoci sama, jen jsou třeba rádi za vedení od někoho, kdo už touto cestou prošel. „Nešťastných lidí je kolem nás opravdu čím dál víc, je nejvyšší čas s tím začít něco dělat. Sama mám za sebou velmi těžké období s vážným onemocněním a pochybnostmi o sobě samé. Potom jsem objevila sílu meditace a východních filozofií. Pochopila jsem, že je snazší břemena sundat, než se s nimi nosit celý život,“ dodává.

V Centru Harmonie přímo uprostřed Turnova je připraven program na všední dny od pondělí do čtvrtka. V pondělí vpodvečer je to Tai Ji Quan, v úterý Hatha jóga a břišní tance, ve středu speciální cvičení Pilates, ve čtvrtek jóga, meditace a tibetské léčebné cvičení KUM NYE. Jednotlivé aktivity vedou zkušení lektoři. Pořádány jsou také víkendové semináře zaměřené třeba na rodinné konstelace, bioenergetiku, ženské a mužské kruhy, tance dávných tradic ad. Právě v této době se rozbíhá dopolední cvičení pro seniory, které se setkalo s velkým ohlasem. „Někdo se přijde jen podívat, zjistí, že to není pro něho, ale až třeba názor změní, bude vědět, že nějaká taková cesta se v Turnově nabízí. Rádi bychom lidi motivovali k tomu, že se všemi změnami ve svém životě musí vždy začít u sebe, a svůj život si uvědomovali tady a teď a neplýtvali svojí energií na něco, co je nenaplňuje,“ uzavřela Lenka Chourová.

Jestliže vás napsané zaujalo, zajděte se do Pasáže Kinský podívat. Více najdete na www.studiolife.cz.

201409161310_zap_289_2014_harmonie

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.