ATAX NAHLÁSIL TŘI HATTRICKY, PŘEPEŘE JSOU ZPÁTKY V ČELE

0

FOTBAL / Na jarní start stále čekají už jen okresní soutěže a turnovské ženy. Všichni ostatní naši zástupci už do druhé části mistrovského ročníku 2015/2016 se střídavými úspěchy vkročili. Turnovští nebodovali ani v druhém jarním kole, když nad jejich síly byly druhé Živanice (hrálo se v neděli 20. března). Zarazila však především nízká návštěva.  Nevedlo se ani Karlovickým v Hamrech a Rovensku v Doubí. Jenišovice deklasovaly Zákupy a Přepeřští otočili zápas v pohraničí. Pěnčínští sokolové padli na českolipské lokádě.

DIVIZE

* FK Turnov – Sokol Živanice 0:3 (0:0),
branky 48. Ujec, 75. Janecký, 90. Kakrda. Rozhodčí Kapoun, ŽK 0:1, diváků 100. Sestava: Hyka – Tvrdý, Petřík, Novotný, Kordík  – Hurt, Beníšek, Dlouhý (72. Randák), Cigánek (63. Havel) – Papoušek (77. Káva), Šulc (77. Horák).
Turnovští začali před notně prořídlým hledištěm aktivně a už v první čtvrthodině pálil těsně mimo legionář Papoušek. Ve 20. minutě vybídl kapitán Petřík ke skórování Hurta, ale ten s gólmanem Volšíkem přeloboval i živanickou bránu! Favorit se dostal k obří příležitosti ve 40. minutě, kdy Gorolovů trestný kop hlavou tečoval Novák, ale Hyka famózně zneškodnil. Mezi tyče se pak na opačném pólu hrací plochy nevešel ani další pokus Hurta, kterého na zteč vyslal Papoušek.
Druhé dějství nezačalo pro Turnov šťastně, když Ujcův centr hned v úvodu nešťastně zasáhl Petříka a od jeho nohy míč zarotoval vysokým obloukem za Hykova záda – 0:1! Domácí si pak vytvořili dalších pár slibných příležitostí, ovšem i nadále bez gólového efektu, takže v 75. minutě trestal Janecký. Vzruch přineslo střídání Havla, ale také on nenazul zrovna dobré kopačky. Dvě minuty před závěrečným hvizdem nabil Beníškovi, jenže také on střílel slepými, takže skóre se měnilo až v 90. minutě, kdy se prosadil střídající Kakrda a zpečetil výhru hostů, kteří spolu s Trutnovem jako jediní stíhají suverénní hradeckou Olympii.

Ostatní výsledky:  Semily – Olympia HK 0:1, Letohrad – Jaroměř 4:0, K. Hora – V. Mýto 1:0, Ústí – D. Králové 3:2 np, Admira – Suchdol 1:2 np, Trutnov – Jablonec 4:0, N. Bor – Litol 5:0

16. Semily 16 1 3 12 13:38 8

* Velké Hamry – FK Sedmihorky 4:1 (1:1), branka 20. Petrlák, rozhodčí Nádeník, ŽK 0:4, diváků 150. Sestava: Martin Špína – Mach (75. Feurich), Kratochvíl, M. Marek, Čermák – Kroupa, P. Dvořák, Petrlák, Pařízek – Marcel Špína, Červinka.
I přes zdravotní absenci opor Vaníčka a Kodra se před slušnou návštěvou hrál vyrovnaný zápas, jehož finální výsledek průběhu hry rozhodně neodpovídal. Hamry se prosadily již po čtvrthodině hry Bistiakem, ale pět minut nato srovnal Petrlák. Bohužel pro hosty, do jejich sítě padlo skoro vše, do čeho domácí kopli, zatímco Pařízkův trestňák vytáhl z šibenice konečky prstů gólman, proti tomu neuspěl sólem ani Červinka a Marek ve slibné pozici promáchl. „Všechny inkasované branky byly nejen umístěné k tyčím či pod břevno, ale měly i neobyčejnou razanci, takže Martin Špína neměl příliš moc šancí s tím něco udělat. Hamry byly prostě gólově efektivnější a stálo při nich štěstí, takže je z toho opticky až příliš vysoká porážka,“ smutnil vedoucí FKS Míra Kobrle. Jeho tým zlomil v 53. minutě druhou brankou Barcuch a poslední slovo patřilo Mihálikovi.

Ostatní výsledky: Chrastava – Košťálov 9:1, Ž. Brod – Frýdlant 1:0, Mšeno – Skalice 4:1, Hejnice – Višňová 0:2, Lomnice – Č. Lípa 0:2, Doksy – Bozkov 2:1

I. A TŘÍDA

* Sokol Doubí – TJ Sokol Rovensko p. Tr. 2:1 (2:1), branka 42. Koubek, rozhodčí Halama, ŽK 6:4, ČK 1:0, diváků 50. Sestava: Koubus – Rympler, Vítek, Kněbort, Taibr – Pařízek, J. Mencl, Valentín, Vágenknecht (80. Pařík) – Němec, Koubek.
Na umělku liberecké čtvrti odcestoval nováček soutěže bez gólmana Prokopce, kanonýrů Koudelky a L. Malého, a hrajícímu trenéru Menclovi chyběl i jeho bratr David.  Domácí utkání neodehráli zrovna v rukavičkách a jejich šest žlutých karet korunovala v poslední minutě za zdržování i červená!  V souboji modrobílých sokolů vedli ti domácí od 19. minuty brankou Suchomela, na což ve 42. minutě vyrovnáním reagoval Koubek. Bohužel hosté na radost neměli moc času, protože vzápětí strhnul vedení opět na stranu Doubí Hájek. A protože v druhé části hry se již nikomu nepodařilo překonat brankáře soupeře, domácí s vypětím všech sil a využitím daných technických možností těsnou výhru uhájili.

Ostatní výsledky: VTJ Rapid – Kr. Studánka 3:0, Mimoň – Stráž p. R. 2:0, Rynoltice – Ruprechtice 6:3, Desná – Stráž n. N. 3:0, Bílá – Cvikov a B. Kostel – Hrádek nehráno!

* FC ATAX Jenišovice – Zákupy 11:2 (8:0),
branky 3., 16., 42. a 63. Vavřich, 1., 12. a 83. Poláček, 8., 33. a 45. Randák, 90. Vích. Rozhodčí Poživil, ŽK 0:2, diváků 80. Sestava: Cejnar – Rác, Vích, Bubák, Hradecký (46. Svoboda) – Žabokrtský, Bangha (46. Preisler), Randák, Poláček – Kalousek, Vavřich.
Beznadějně poslední hosté dorazili pouze ve dvanácti hráčích, a protože již v 1. minutě načal svůj hattrick Poláček, nová jenišovická akvizice, ráz duelu byl jednoznačně dán. Vzhledem k tomu, že místní šuter Vavřich svůj další hattrick navýšil ještě o branku a jeho úspěšný sekundant Matěj Randák si hattrick připsal také, rozhodčí málem nestačil autory gólů ani evidovat. Mezi ostrostřelce se pak v poslední minutě vetřel už jen Vích. Dvě branky v síti domácích nemohli už nikoho vyvést z míry. „Kluci měli do fotbalu po dlouhé době opravdovou chuť, ale po přesvědčivé půlce pak sundali nohu z plynu,“ uznal blahosklonně spokojený trenér Petr Randák.

* Hrádek n. N. B – FK Přepeře 1:2 (1:0), branky 50. Tokan, 58. Císař, rozhodčí Brož, ŽK 1:0, diváků 40. Sestava: Vrabec – Kubáček, Hrmo, Abraham, Hurt – T. Horák (35. Trč), O. Horák, Císař – Tokan (83. Kvapil), Pěnička.
Vzhledem k volnu Áčka byli domácí posíleni několika jeho borci, ale ani to nakonec nestačilo. Po půlhodině oboustranně opatrné hry na malé umělce v kleci sice přepeřského Vrabce překonal po přečíslení obrany angličanem Černohouz, ale první šanci měly Přepeře, jenže Abrahamovu koncovku po Peškarově trestňáku zlikvidoval hrádecký brankář.  Ten si poradil i s pokusem Tokana. Po přestávce však hosté šli na hřiště s jasným cílem, a k obratu zavelel v 50. minutě po rohu právě Tokan. Pár minut nato vydoloval míč Císař, obtočil se kolem posledního obránce Hrádku a přesnou střelou podél brankáře zajistil svým barvám vedení. Všem pak zatrnulo při špatném odkopu Vrabce, ale ten měl naštěstí dobře postavenou tyč! I přes závěrečný tlak domácích a prováhanou šanci střídajícího Kvapila, Přepeřští hlavně díky zkušenostem své obrany dovedli utkání k tříbodovému zisku.

* LOKO Česká Lípa – TJ Sokol Pěnčín 2:1 (0:0), branka 60. Jaček, rozhodčí Kutílek, ŽK 3:1, ČK 1:0. Sestava: Semenský – Žďárský (66. Hauer), Bárta, Mendlík, Vondráček  – Matějíček, Zdražil, Kotrman, Jaček  – Beneš (80. Gábr), Škréta.
Pěnčínští Lokomotivu na českolipské umělce sic přehrávali, ale chyběla jim finální přihrávka, takže poločas skončil bez branek. Po obrátce ji potom odbrzdil Zdražil, který chybnou přihrávkou vyslal domácí k samostatnému nájezdu na Semenského. Ten sice už dvakrát zabránil nejhoršímu, ale tentokrát neměl na Nevrlého nárok. Naštěstí po chvíli vy rovnal Jaček a začínalo se opět od nuly. Když už se zdálo, že si hosté z horké půdy odvezou bod, přišla 83. minuta a s ní rohový kop domácích. „Ten jsme sice odvrátili, ale odražený míč nechytatelně z dálky trefil Lupoměský a bylo rozhodnuto,“ přiblížil rozhodující okamžik duelu třetího týmu se čtvrtým hrající pěnčínský kouč Radek Kotrman.

Ostatní výsledky: Osečná – Frýdlant B 1:0, Mšeno B – Doksy B 2:5, Hodkovice – Bulovka 1:1, Rozstání – Holany 2:1

DIVIZE žen B
Teprve až páteční telefonát z Prahy před sobotním utkáním WW Turnov – Sokol Kounice, dal hřišti v Mírové přeoranému divočáky (TvA informovalo) dalších 14 dní regenerace navíc a domácím hráčkám volný víkend. „Ano, náš ženský tým se nám přes zimu prakticky rozpadl, a v současnosti máme k dispozici pouze asi tak šest hry schopných hráček. Je nám to moc líto, ale z toho důvodu jsme byli nuceni odstoupit z rozehrané soutěže,“ potvrdila nám sekretářka soupeřek turnovských fotbalistek Helena Dubová, i s vědomím vysokých sankcí od svazu. Podle jeho sekretáře Zdeňka Mužíka, budou veškeré výsledky tohoto družstva pravděpodobně kontumovány, takže na konto Turnovanek přibude po remíze v Kounicích 2:2 dalších pět bodů!

Ostatní výsledky: Třebestovice – Poděbrady 0:7, Vědomice – Bráník 0:3, Bohemians – Zlíchov 3:0, Malešice B – J. Lhota 0:3, Dukla B – Tuklaty 2:3

1. Bohemians 13 10 2 1 56:11 32
2. Braník 13 9 3 1 63:8 30
3. Zlíchov 13 10 0 3 54:11 30
4. Vědomice  13 9 1 3 57:27 28
5. Tuklaty 13 6 2 5 37:25 20
6. Poděbrady 13 5 4 4 40:18 19
7. Jestřábí Lhota 13 6 0 7 36:19 18
8. Malešice B 13 5 2 6 33:22 17