DVOJNÁSOBNÝ ÚSPĚCH BASKETBALISTŮ, VÝHRA FUTSALISTŮ, MALOSKALŠTÍ VOLEJBALISTÉ PROHRÁLI S JABLONCEM

0

I tentokrát přinášíme s mírným zpožděním výsledky víkendových sportovních klání. O prvním listopadovém víkendu se zaskvěli především turnovští basketbalisté, dvě výhry je katapultovaly na čelní pozice tabulky, především domácí výhra nad silným družstvem ze Svitav jistě potěší všechny fandy. Dařilo se i futsalistům FC Dalmach, kteří v domácím zápase zvítězili nad futsalisty Tábora, v malém derby národní volejbalové ligy Maloskalští nestačili na volejbalisty Jablonce nad Nisou.


* BASKETBAL
Dvě domácí výhry (hráno o víkendu 5. a 6. listopadu) posunuly turnovské basketbalisty na čelní pozice východočeské ligy:

* TJ Turnov – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 115:70 (35:19, 57:40, 84:56). Tým Ústí nad Orlicí pro starší hráče není neznámý. V minulosti s ním Turnovští sehráli nemálo zápasů a s matadorem Václavkem (zvaným Gapa) mnoho soubojů. Právě on doplnil tým o svého velice šikovného syna (15 let) a od letošní sezony hrají Východočeskou ligu. V Turnově mnoho šancí neměli. Od začátku měli domácí zápas ve svých rukou. Už v první čtvrtině měli diváci možnost vidět několik pěkných smečí Honzy Jiřička a postupně se na palubovce střídali všichni přítomní hráči. V třetině poslední již došly soupeři definitivně síly, a tak konečné skóre bylo skutečně vysoké. Statistiky: Velda 22 (7/5) 1×3, Jeníček 16 (6/4), Nejedlo 16 (1/0), Jiříček 14 (2/2), Bartoň 12, Cvrček 12 2×3, Valšík 10, Roubíček 7 (2/0), Šimůnek 6.
n201111092134_sport_144_011_basket* TJ Turnov – TJ Svitavy „B“ 71:56 (19:14, 37:25, 56:35). Svitavy B, jejichž áčko hraje již druhým rokem Mattoni NBL, je velmi silným soupeřem. Proto se čekalo vyrovnané a divácky atraktivní utkání. Domácí doufali, že nastoupí hlavně zraněný Petr Velda. Přestože do základní sestavy nastoupit odmítl, shodou okolností ho někdo, asi omylem, do základní sestavy napsal! Hned v první čtvrtině domácí naštěstí dostali soupeře tzv. pod sebe! Skóroval hlavně Honza Jiřiček. Ve druhé čtvrtině bodoval opět Jiřiček (6), ale přidal se i Jeníček, kterému se v tomto zápase dařilo, a to hlavně ze střední vzdálenosti. Své si přidal Velda. Náskok 21 bodů ve druhé polovině zápasu vypadal, že bude stačit na vítězství i bez Petra Veldy, kterému zraněný kotník neumožnil pokračovat. Nebylo to vůbec jednoduché, soupeř začal zlobit. Stáhl náskok dokonce na 10 bodů, ale v závěru již hráči hostí museli faulovat a bodově se jim nedařilo. Statistiky: Velda 16 (3/3) 1×3, Jiřiček 16, Cvrček 13 (6/5) 2×3, Jeníček 10, Nejedlo 7 (4/1), Vích 4 (4/2), Roubíček 3 (2/1), Valšík, Šimůnek.
Pro TvA Tomáš Mareš, www.basket-turnov.wbs.cz
 
* FLORBAL
Výsledkový servis:
* Sobota 5. listopadu: 2. liga mužů – utkání odehráno v Ústí nad Labem: FBC TBC 68 Ústí nad Labem – TJ Turnov 8:1; Liga mladších žáků – turnaj odehrán v České Lípě: TJ Turnov – Mocní Tuleni Podbořany 5:8, FBC Česká Lípa – ZŠ Partyzánská – TJ Turnov 4:4, FBC Česká Lípa – TJ Turnov 15:0, TJ Turnov – FbC 98 DDM Chomutov 1:7.
* Neděle 6. listopadu: 2. liga mužů – utkání odehráno v Ústí nad Labem: USK Slávie Ústí nad Labem – TJ Turnov 9:3.
Pro TvA  Radim Kolomazník, www.florbalturnov.cz
 
* FUTSAL
* II. liga, muži: Dalmach Turnov – Grafiko Tábor 5:3 (0:1). Sestava: Horáček – J. Mencl, Bakeš, Pařízek, Bernard, Kalousek, D. Hurt, Krejčík, Kratochvíl, Jaček. Branky: 3x D. Hurt, Kalousek, Pařízek – Chrt, Tomeček, Čech.
Od začátku utkání měl Dalmach jasnou převahu, avšak střely Hurta, Pařízka ani Kalouska nenašly správný cíl. Tábor si v prvním poločase vytvořil jednu vážnější šanci, ale nezaváhal a Chrt dostal hosty do jednobrankového vedení. V 17. minutě vyprášil Krejčík rukavice hostujícího brankáře a poté zlikvidoval i dělovku Pařízka.
Do druhého poločasu vstoupil Dalmach aktivně a snažil se rozhýbat kompaktní obranu Tábora. Srovnání přišlo ve 22. minutě, když se po asistenci Hurta trefil Kalousek. O dvě minuty později však po chybném odkopu Bernarda vrátil Tábor do vedení Tomeček – 1:2. V 29. minutě bylo opět srovnáno, když Bakešovu střelu do tyče pohotově dorazil Daniel Hurt, 2:2. V polovině druhého poločasu si dvakrát zopakoval sólo po levé straně Hurt a vždy zakončil přesně mezi nohy brankáře Vobinušky – 2:4. V 33. minutě agilní Hurt nahrál Pařízkovi, který zvýšil na 5:2. Na konci Tábor zkorigoval skóre z přímého kopu Čechem na 5:3.
Slovy trenéra Krejčíka: Naše vítězství se nerodilo vůbec lehce, když Tábor přijel bránit a unikal do rychlých protiútoků. Do druhého poločasu jsme si řekli, že je musíme více rozhýbat a to se nám povedlo, když o zápase jsme rozhodli v závěru utkání. Pochvala patří především Danu Hurtovi, který zápas v podstatě rozhodl sám.
 
* HÁZENÁ
* Krajská soutěž mladších žákyň. Po několika turnajích, kdy muselo turnovské družstvo mladších žákyň cestovat nemálo kilometrů (do Havlíčkova Brodu, Pardubic a dokonce jihočeských Žirovnic), měly hráčky možnost si zahrát na palubovce v Turnově. Výsledky: TJ Turnov – SHK D-P Pardubice 6:19 (5:9), – Jiskra Havlíčkův Brod 5:18 (3:9), – Kovo Ledeč nad Sázavou 3:18 (1:11). Sestava (branky): Homolková Z. – Brožová K. (3), Demová B. (3), Hrdinová V. (2), Krupařová J. (2/1), Sojková N. (2), Hrancová A. (1/1), Palounková Ž. (1), Víšková V.
Trenérky: Hušková S., Ševrová V.
Pro TvA Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz
 
* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 4. kola hrané od 4. do 6. listopadu:
HC Performers Turnov – HC SDH Hnanice 9:4 (6:2; 2:1; 1:1)
HC Modřišice – HC Sokol Turnov 2:1 (1:1; 1:0; 0:0)   
HC Všeň Pojizeří – SDH Troskovice 2:3 SN (1:0; 0:2; 1:0, 0:1)
Tabulku vedou Performers před Hnanicemi a Modřišicemi.
Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz
 
* VOLEJBAL
* Národní liga, hráno v sobotu 5. listopadu: TJ Sokol Malá Skála – TJ Bižuterie Jablonec n. N. 0:3 (-20,-14,-19), 1:3 (11,-7,-22,-17). Naplněná tělocvična základní školy hnala domácí mužstvo kupředu, ale od začátku prvního zápasu udával tempo hry Jablonec. Soupeř dal domácím lekci z produktivity a i přes několikanásobné střídání se nedařilo dostat Jablonec pod tlak a tak Maloskalští odešli z palubovky poraženi ve třech setech.
Do druhého utkání nastoupil Jablonec s několika změnami v sestavě. Domácím se podařil nástup do prvního setu, kde Jablonci odskočili o několik bodů. Výbornou hrou v poli a slušnou obranou se dařilo vedení v setu zvyšovat a nakonec i vyhrát 25:11. Do druhého setu Jablonec vrátil na hřiště základní sestavu a bylo to znát, hlavně výborný servis Stefana znamenal porážku v setu 21:7. Ve třetím setu domácí ještě zabojovali, ovšem v koncovce setu opět chybovali a set prohráli 25:22. Ve čtvrtém setu už Maloskalští nenašli morální sílu ke zvratu a prohráli 25:17 a celý zápas 3:1. Do zápasu nastoupili domácí hráči v tomto složení: Novák, Krňák, Kobr, Finke, Mach, Hampl. Střídali Pražák, Brychcí a Hořák.
Pro TvA Petr Preisler, trenér, www.tjmalaskala.wbs.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.