POZOR NA ALKOHOL NEZNÁMÉHO PŮVODU, JE TU DALŠÍ ÚMRTÍ!

0

Kauza metanol ještě asi dlouho neskončí, byť budou výrobci a distributoři nebezpečného alkoholu dávno za mřížemi. Mezi lidmi je totiž stále mnoho závadných lahví tvrdého alkoholu. Proto stále platí: Je lepší přežít a vidět, než se napít z lahve neznámého původu! Další mrtvou je osmačtyřicetiletá žena ze Semilska, která zemřela zkraje tohoto týdne v krajské nemocnici v Liberci. Ředitelka Nemocnice s poliklinikou v Semilech Alena Kuželová potvrdila informaci, podle níž v pondělí 2. prosince v 10.40 hodin přijalo interní oddělení semilské nemocnice od posádky rychlé záchranné služby Libereckého kraje pacientku ve vážném stavu.

„Po provedení standardních vyšetření byla jako jedna z možných diagnóz stanovena intoxikace neznámou látkou. Na takto závažné zdravotní stavy nejsme v naší nemocnici vybaveni diagnosticky, přístrojově ani personálně, a proto jsme se rozhodli předat pacientku k transportu posádce rychlé záchranné služby na vyšší pracoviště do Liberce,“ sdělila ředitelka nemocnice. Druhý den v podvečer žena na následky otravy metanolem zemřela.

Podle celostátních médií případ vyšetřuje policejní inspekce, protože v něm nejspíš figuruje i příslušník některého z bezpečnostních sborů. Inspekce varuje před pitím podezřelých nápojů, například z neokolkovaných lahví. Policisté žádají veřejnost, aby se případní svědci této nešťastné události (MFDnes uvedla, že žena byla z Libštátu) či kdokoli jiný, kdo má v této souvislosti nějakou informaci, obrátili na linku 158 či telefon operačního střediska policejní inspekce na čísle 974 839 734.

Metanolová kauza v Česku odstartovala v září loňského roku. Je za ní již 47 úmrtí, další desítky lidí jsou trvale postiženi na zdraví.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.