TURNOVSKÝ HYDE PARK 2012

0

Po několika letech obnovený turnovský Hyde Park pod patronací Josefa Kunetky a Daniely Weissové přilákal do sálu SUPŠ ve Skálově ulici v pondělí 8. října asi třicítku občanů, vesměs odpůrců tzv. odlehčovací komunikace od autobusového nádraží do Žižkovy ulice kolem atletického stadionu. Tématem byla doprava v Turnově. Pozvání organizátorů přijali zástupci některých kandidujících stran a hnutí do nadcházejících krajských voleb: Ivan Kunetka (Změna pro Liberecký kraj), Ota Jarolímek (Suverenita a Konzervativní strana), Tomáš Hocke (zastupitel města pověřený tvorbou územního plánu), Otakar Špetlík (ODS) a Hana Maierová (Starostové pro Liberecký kraj).

n201210092124_zap_302_2012_hydeNa setkání zazněly známé a již mnohokrát na veřejnosti a v zastupitelstvu probírané skutečnosti o nemožnosti z Turnova bez potřebného zastoupení v krajských orgánech ovlivnit některé věci, jako jsou trasa R35, či průtah na Semily mimo město (a ne podle krajských dokumentů právě po odlehčovací komunikaci). Zatímco Ivan Kunetka a Ota Jarolímek odmítli R35 Turnovem i odlehčovací komunikaci, Otakar Špetlík připustil, že dvoupruhová varianta této komunikace by posloužila dobře městu a hlavně okolním obcím, jako jsou třeba Karlovice. Starostka Maierová především připomněla, že jednání s krajem jsou většinou neprůhledná, něco jiného se domluví a něco jiného je potom krajskými orgány schváleno. V otázce odlehčovací komunikace místostarosta Špetlík prohlásil, že by mohla být přínosná pro odlehčení centru města a jako alternativa Hluboké ulici (že tento svůj názor na rovinu prohlásil v „nepřátelsky“ naladěném publiku, je třeba ocenit).

„Nic není černobílé, ani odlehčovací komunikace, ani tvorba nového územního plánu města. Myslím si ale, že když kvůli nějakému problému vznikne petice, kterou podepíše velké množství lidí, jako je to například u odlehčovací komunikace, je třeba v městském zastupitelstvu města hledat širší podporu než jen potřebných 14 hlasů. Zásadní věci, které ovlivní život města na další desetiletí, musí schvalovat naprostá většina zastupitelů a jejich prostřednictvím i občanů města,“ shrnul jednání Hyde Parku Ivan Kunetka (Změna pro Liberecký kraj).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.