ÚSPĚŠNÁ PREZENTACE TURNOVA A ČESKÉHO RÁJE NA VELETRHU EUROREGIONTOUR 2019

0

Ve dnech 14.-16. března proběhl v Eurocentru v Jablonci nad Nisou 19. ročník mezinárodního veletrhu Euroregiontour 2019. Návštěvníci veletrhu zde našli zajímavou turistickou nabídku krajů, regionů, měst a obcí České republiky i sousedních států (Polsko a Německo), nabídku cestovních a dopravních kanceláří, lázní a wellness, památek, center volnočasových aktivit a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu.

V rámci veletrhu svoji nabídku představilo na 40 vystavovatelů a více než 55 řemeslníků a regionálních výrobců.
Zajímavý a bohatý byl i doprovodný program, a to jak pro odborníky, tak pro veřejnost. Velmi zajímavá byla čtvrteční studijní cesta pro odborníky, která v letošním roce vedla za poznáním Jizerských hor. V rámci bohatého celodenního programu, který trval až do večerních hodin, účastníci navštívili Českou mincovnu v Jablonci nad Nisou, závod Detoa Albrechtice či rozhlednu Královka v Janově nad Nisou. Netradiční program ve formě her byl připraven v Liberci. Páteční a sobotní doprovodný program zahrnoval kulturní nabídku pro děti i dospělé, ochutnávky prodejců regionálních produktů a odborné přednášky včetně soutěžní prezentace škol na téma: Zážitková turistika s využitím tradičního řemesla v cestovním ruchu dané destinace. Zajímavý byl i komponovaný pořad s příběhy mistrů svých oborů a tradičních řemesel.

Proběhlo i setkání zástupců informačních center Libereckého kraje. Prezentace našeho turnovského „íčka“ zaujala bohatou kulturní nabídkou i množství propagačních materiálů a především připravovanou výstavou na téma husitství na hradě Valdštejně. Turnov též představil akci Český ráj dětem, která se v letošním roce koná již po šestnácté poslední sobotu v dubnu. Připravená bohatá nabídka propagačních materiálů a map uspokojila na stánku Českého ráje všechny zájemce. A zájem ze strany návštěvníků veletrhu byl opravdu veliký.
Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.