TURNOVŠTÍ HOKEJISTÉ MĚLI NAMÁLE, ALE DRŽÍ NEPORAZITELNOST

0

Dva zápasy v rychlém sledu odehráli turnovští hokejisté. O svátku 28. října na turnovském zimním stadionu přivítali Slavoj Liberec a museli hodně zabrat, aby udrželi neporazitelnost v tomto ročníku krajské ligy. Zato v sobotu 30. října si zlepšili náladu. Odnesl to tým z Varnsdorfu.

V INFARKTOVÉM DUELU UDRŽEL TURNOV NEPORAZITELNOST
O svátečním čtvrtku se na Zimním stadionu Ludvíka Koška hrálo další kolo krajské ligy mužů, ve kterém vedoucí Turnov hostil liberecký Slavoj. Výrazně omlazený celek hostí dal v krkolomném průběhu úvodních třetin domácímu favoritovi tentokrát hodně zabrat a spasitelem v turnovském dresu byl opět bývalý tygr Maděra.

* HC Turnov 1931 – HC Slavoj Liberec 6:5pp (4:0, 1:5, 0:0). Branky: 10. Kysela, 10. Maďar, 11. Kotyza, 20., 40. + 64. Maděra, rozhodčí Novák – Svobodová a Serbus, vyloučení 3:2, využití 1:0, v oslabení 1:0, zásahy brankářů 24:27, diváků 190. Sestava: Beneš – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Petr Zákoutský, Kysilka, Kotyza, Jandejsek, Vondráček, Maďar, Kysela, Maděra, Suska, Verner, Hanuš, Knap, Hloušek, Šafařovský.

Liberečtí vojáci hned v úvodu naznačili, že tentokrát nebudou tak snadným soustem. Oba brankáři byli hodně dlouho pozorní, takže první branky se diváci dočkali až v 10. minutě, v níž Maděra objel branku hostů a naservíroval touš Kyselovi, který jej švihem zápěstí uklidil do protilehlého růžku – 1:0! Netrvalo dlouho a na konci pěkné kombinace po ose Hloušek – Šafařovský byl neomylný Maďar. V 11. minutě gólman hostů Krejbich trestuhodně „namazal“ Kotyzovi a ten golfákem snadno zblízka zvýšil na třígólový náskok bílo-červeného mužstva. V závěru třetiny pak byl vyloučen domácí Petr Zákoutský a následně i Maďar, nicméně Slavoj krátkou přesilovku 5 na 3 nevyužil, naopak. V oslabení ujel Jandejsek, který nezištně předal gumu Maděrovi v tandemu, a ten stanovil první dílčí výsledek.
Svižný hokej se hrál především ve střední části mače, ve které hosté domácí dokonale zaskočili už v její 1. minutě, když Dospěl využil chybné rozehrávky domácí obrany. Té pak ujel Liška a střelou z úhlu přesně pod víko snížil na 4:2. Ve 35. minutě vyslal vpřed hezkou průnikovou nahrávkou Havlíček svého spoluhráče Tomíčka, a ten prostrčil puk za Beneše potřetí! Než se šokovaní Turnovští vzpamatovali, Nikolič z otočky propálil Beneše a na ukazateli skóre rázem svítily dvě čtyřky! To však nebylo všechno. Po Šestákově přistrčení Salaba pohotovým příklepem překonal turnovského brankáře popáté – 4:5! Po sporných situacích na obou stranách se sudí Novák k velké nelibosti hostů rozhodl potrestat tu jejich a Turnov šel do početní výhody, kterou Maděra střelou z úhlu za asistence Kysely proměnil ve vyrovnávací branku.
Turnovský trenér Slabý o druhé přestávce své svěřence rozhodně nechválil a na vstupu do poslední třetiny to bylo chvíli znát. Vynikající liberecká jednička a hrdina zápasu Krejbich ale mnohokráte napravil své zaváhání a skvělými reflexivními zákroky držel svůj tým stále ve hře o nečekaný úspěch. Do toho mu dvakrát při tutovkách HCT vypomohla branková konstrukce, takže i přes zdrcující nápor Turnovských se šlo do prodloužení. Obě hráčské trojky na ledě dlouho obezřetně nakládaly s pukem bez přímého ohrožení soupeřovy klece, a tak se o bodu navíc rozhodlo až v 64. minutě. Jan Zákoutský nastřelil Maděru, od kterého se kulatý gumový projektil odrazil za Krejbichova záda a bylo vymalováno!

Ostatní výsledky: Česká Lípa – Frýdlant 6:5, Varnsdorf – Jičín 2:8, Lomnice – volný los.

Pohled na hrací plochu z nových šaten naproti hlavní tribuně

ZDAŘILÝ PŘÍSPĚVEK K OSLAVÁM TURNOVSKÉHO HOKEJE
V sobotu 30. října pokračovala krajská liga mužů 9. kolem, ve kterém jubilující HCT, jemuž přišla k devadesátinám pogratulovat celá plejáda známých osobností veřejného a sportovního života (viz zdravice na oddílovém webu!), hostil posledního z tabulky. Po rozpačitých dvou třetinách se teprve v té třetí naplno odrazilo postavení obou celků v mistrovském žebříčku.

* HC Turnov 1931 – HC TS Varnsdorf 11:1 (3:1, 2:0, 6:0). Branky 2. a 17. Vondráček, 4. Maděra, 23. a 25. Kysela, 45. Suska, 45., 48. a 56. Švík, 49. a 55. Maďar, rozhodčí Kaňkovský – Podrazilové L. a R., vyloučení 1:2, využití 2:0, v oslabení 0:0, zásahy brankářů 25:40, diváků 145. Sestava: Března – Zákoutský P., Jandejsek, Zákoutský Jiří, Zákoutský Jan – Hloušek, Maďar, Kysela – Suska, Maděra, Vondráček – Verner, Švík, Kotyza.

Dokud hosté mohli, kladli „nesoustředěným“ domácím hokejistům odpor. Na branky Vondráčka a Maděry měl v 10. minutě ještě samostatnou odpověď varnsdorfský Žďánský, ale střelecký účet prvního dějství podtrhl svým druhým gólem Vondráček. Ani prostřední část hry nebyla žádnými brankovými hody, když se do listiny střelců zapsal dvakrát pouze Kysela, když na jeden gól mu přihrál Maďar a na druhý Švík.
V poslední třetině se už oslavenci vrátili do pohody. Nejprve Suska se Švíkem dvěma góly v jediné minutě a následné Švíkově druhé trefě po „kličkovém“ sólu Maděry vyhnali z branky hostů brankáře Slámu. Ani jeho náhradníkovi Káchovi se ale rozjetý Turnov nepodařilo zastavit. Ve 49. minutě Maďar po Březnově vyhození a páně Jana Zákoutského přistrčení nádherně obkroužil varnsdorfskou klec a zasunul puk za zadní tyč – 9:1! Úspěšná spolupráce je natolik povzbudila, že si ji po pár minutách zopakovali ještě jednou. Byť domácí prakticky zamkli hosty do jejich třetiny, i tak se dostali do šance, jenomže spolehlivý Března jim radost nejenže zkazil, ale ještě vybídnul ke zkompletování hattricku Švíka, který ujel všem, aby si v závěru svého sóla doslova vychutnal Kášu po jedenácté.

Ostatní výsledky: Frýdlant – Lomnice 2:5, Jičín – Česká Lípa 4:2, Slavoj Liberec – volno.

1. HC Turnov 1931 8 7 1 0 0 67:18 22
2. Autocentrum Jičín 8 5 0 0 3 36:30 15
3. HC Lomnice n. P. 7 4 0 0 3 21:24 12
4. HC Frýdlant v Č. 8 3 0 0 5 33:37 9
5. HC Česká Lípa 8 3 0 0 5 32:41 9
6. HC Slavoj Liberec 7 2 0 1 4 31:43 7
7. HC TS Varnsdorf 8 2 0 0 6 24:51 6

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.