NOVÉ ČÍSLO ČASOPISU OD JEŠTĚDA K TROSKÁM

0

Právě vyšlo nové číslo regionálního periodika Od Ještěda k Troskám (OJKT 2/2021), které je celé věnováno železnici. Čtenáři se tak dozvědí řadu informací z historie vlakové dopravy v Českém ráji a nedalekém okolí.

Texty jsou věnovány např. minulosti Pardubicko-liberecké dráhy, vývoji vztahu místních obyvatel k železnici, tomu, jakým způsobem ovlivnila železnice prusko-rakouskou válku roku 1866, železničním mostům ve Svijanech, nerealizovanému projektu železnice z Mnichova Hradiště do Českého Dubu a Křižan, zaniklé zastávce Držkov či o filmování v turnovském depu. Do čísla přispěli nejen regionální badatelé, ale také akademici či železničáři z povolání. Kromě problematiky železnice se dozvíte o aktuálních knižních novinkách vážícím se k regionu či o společenských aktualitách z oblasti Českého ráje a Podještědí.

Časopis je v Turnově k dostání např. v knihovně na vlakovém nádraží (U Nádraží 1 296, Turnov II), trafice U Vildy (ulice Skálova, Turnov I), v Papírnictví Zaml (Havlíčkovo náměstí 32, Turnov I) či v knihkupectví pana Bartůňka (5. května 704, Turnov I). Cena jednoho čísla je 50 Kč.
Lenka Křížová

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.