TURNOVANÉ PROKÁZALI VELKOU DÁVKU EMPATIE; HONZÍK MÁ VOZÍK!

0

Potlesk se nesl turnovským náměstím vpodvečer ve středu 23. prosince, když Jana Pekařová z turnovského skautského střediska vyhlašovala výsledky sbírky na nákup elektrického vozíku pro hendikepovaného Honzíka Mohelského. K tradičnímu rozdávání symbolu Vánoc – Betlémského světla – turnovští skauti nedávno přidali živý betlém, který má své nezaměnitelné kouzlo, když v něm kromě tradičních postav najdete i postavy ve skautských uniformách. Vloni přidali také charitu. Postižené Terezce sehnali potřebných 30 tisíc korun na polohovací židli. „Sehnali“ ale není úplně přesné slovo. Po celý podzim skauti vyráběli věci, které potom prodávali na Vánočních trzích. A vymysleli i malou, příjemnou informační kampaň, takže lidé už jejich stánek hledali na trzích sami od sebe. A tohle se letos opakovalo.

201512251924_rep_246_015_betlem

Přece ale, vybrat 90 tisíc nutných na doplatek pojišťovně na nákup elektrického vozíku pro šesťáka Honzíka trpícího svalovou dystrofií, to v první chvíli vypadalo na hodně smělý plán (více ZDE). I organizátoři z řad skautů připouštěli, že 50 tisíc by považovali za velký úspěch. Že se nakonec na Vánočních trzích vybralo 80 tisíc, to svědčí o ohromné dávce empatie zdejších obyvatel. „Lidé nás na trzích vyhledávali cíleně, každý přispěl podle svých možností. Někdo přinesl několik kovových mincí, jiný bankovky té nejvyšší hodnoty. Všichni byli velmi milí s touhou pomoci,“ shrnuje Jana Pekařová.

201512251924_rep_247_015_betlem

Částka ve formě daru Honzíkovým rodičům byla předána přímo při rozdávání Betlémského světla na náměstí. A to není vše, spolupracovníci Honzíkova tatínka vybrali dalších 20 tisíc, přispěli i zaměstnanci Ontexu a další částku mezi sebou vybrali v Honzíkově domovské základní škole v Kobylech. „Elektrický vozík je pro mě největším přáním, protože bych se na něm mohl pohybovat bez pomoci druhých. Vím, že je na světě mnoho nemocných dětí, které potřebují pomoc druhých, i já si přeji žít alespoň trochu normální život. I přes svoji nevyléčitelnou nemoc život nevzdávám,“ napsal do poděkování všem, kteří přispěli, samotný Honzík Mohelský. Tomu se velký sen splnil, komunita obyvatel Turnovska prokázala opravdu velkou dávku solidarity. Kéž by nám všem potřeba činit dobré skutky vydržela po celý rok!

201512251924_rep_248_015_betlem

201512251925_rep_249_015_betlem

201512251925_rep_250_015_betlem

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.